Iščem ledeno torto

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

27. sep 2011 19:14

buhteljček, je pač tako, da torta Pavlova nima kaj dosti z ledeno torto, pa se ni čuditi, če nisi dobila ustreznih informacij.

rimljanka

buhteljcek  

član od: 6.2.2008

sporočila: 45

28. sep 2011 7:21

to torto kjer sem jo jedla so ji rekli ledena torta, itak je papotem veliko raznih z istim imenom slaščic.

buhteljcek

buhteljcek  

član od: 6.2.2008

sporočila: 45

30. sep 2011 10:02

 

Iskani recept za »lenedno toro«

 

 

 

Biskvit: 12 beljakov umešati s500 gsladkorja in eno žlico kisa. Eno uro peči na nizki temperaturi.

 

 

 

Krema: 12 rumenjakov umešati in skuhati z dvema vanilijevima pudingoma v ½ l mleka. Ohladiti in dodati150 gsladokrja v prahu in 1 margarina, v to zmes dodati 2 smetani (mišljena krema od dr. oetkerja) in zmešati. Kremo razdeliti na dva dela. Eno polovico pustimo, v drugo pa vmešamo250 gorehov prelitih z1 dlvročega mleka.

 

 

 

Zlaga se pa tako: biskvit, rumena krema, temna krema, smetana

buhteljcek

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

30. sep 2011 10:34

bere se dobro. Me pa zanima velikost te torte, ker se mi zdi veliko 12 jajc za biskvit.

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

buhteljcek  

član od: 6.2.2008

sporočila: 45

30. sep 2011 11:11

mislim da je to kar velika zadeva nimam pojma koliko velik pekač vendar pride kar debel biskvit in tudi visoka celotna zadeva

ko jo naredim poslikam in objavim

buhteljcek

Sporočilo je spremenil(a) buhteljcek dne 30. 2011 11:11

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

7. okt 2011 13:32

Mygrace je napisal/a:

Ljubica moja draga, upam, da so robide s tvojega vrta? In topinambur tudi?

In srčno upam, da ne boš na stara leta krepko čez 6 ojrof na uro plačevala, da te bo kdo pedenal.

Zdej se pa spet sama naprej igraj, jst grem.

Rabutat.



Mygrace

Seveda tako robide kot tudi topinmbur rastejo na moji zemlji.

Hvala za ponudbo, verjetno se ponujaš sama ali  imaš koga v neposredni bližini, ki bi bil za x evrov ali celo malo več pripravljen pedenati kogar ali karkoli.

Seveda bom tvoje ponujanje zabeležila, če se strinjaš, ga bom posredovala naprej, personal , še posebej cenen, je vedno iskan.

Rabutajo otroci. Tam nekje do trinajstega  leta. 

Starejši pa kradejo. Ameri imajo zanje lep naziv - white trash.  Mi jih imamo tudi , prepričana sem , da jih poslušaš vsak dan že celo življenje.

 

 

 

nola

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti