Shranjevanje želišč za čaje

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

22. sep 2011 22:04

jaz jih v papirnatih vrečkah. na paketu vrečk piše da so za zajtrk nosit okrog. očitno so za sendviče ;)

www.mojalbum.com/naredilaana

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

23. sep 2011 7:33

barbara987 je napisal/a:

Anaeva a nam lahko zaupaš kako se okrasijo ti kozarčki z vrvico in maso?



barbara987

 

Uporabim samo špago,navadno.Ponavadi jih kupim različne debeline in barve.Izogibaj se tisti,iz Kika,je sicer najcenejša vendar je bila očitno v nekaj namočena(predvidevam),da meni draži roke in oči.

Potrebuješ še DAS maso in pa lepilo.Jaz uporabljam mekol.

Kozarec sproti s čopičem namažeš z mekolom,oviješ s špago.Ko se posuši(2-3 ure)pregmeteš in razvaljaš DAS maso,oblikuješ vzorčke (odrabljeni modelčki za piškote) in še sveže namažeš z mekolom in prilimaš na špago.

Bom v bližnji prihodnosti poslikala postopek,pa bo mogoče potem lažje.

Ko se DAs masa posuši jo je dobro prelakirati ali pa vsaj premazati zaradi zaščite in lažjega čiščenja.

Jaz premažem z razredčenim mekolom.

Tako se lažje obriše prah.

Pa poročaj kako ti je uspelo.

 

 

lp

anaevahttp://poosmiinpol.blogspot.com/

Jejža  

član od: 6.9.2007

sporočila: 180

23. sep 2011 11:43

Zadnjič sem bila na zajtrku pri prijateljici, ki tudi veliko uporablja domače čaje. Pritegnil me je naslednji izdelek, ki ga je menda kupila v Mullerju: gre za nekakšne čajne vrečke, kjer si sam nadevaš domača zelišča in nato potopiš v vrelo vodo, nato pa odvržeš stran (mislim da sem prebrala, da sodijo čajne vrečke kar na kompost) in to je to. Posebej primerno, če ne marate uporabljati cedila in tistih malih bučk.

Jejža

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15147

23. sep 2011 18:34

Priporočam navadne kozarce za vlaganje, dobro posušena zelišča in shranit v omaro. Zakon!

archi  

član od: 22.8.2009

sporočila: 100

23. sep 2011 20:21

Najbolje v kozarce, ki se hermetično zaprejo, če ne se zelišča razdišijo.

Te sem nazadnje kupil v sparu.

Nekaj podobnega je na sliki.

Mislim, da je 0,75l cca 2,5€.

 

archi

Monika7  

član od: 22.8.2010

sporočila: 201

26. sep 2011 17:39

Če jih shranite v kozarce za vlaganje pazite, da bojo želišča res res suha tako, kot kozarec. Meni so enkrat že splesnila. 

Monika7

gobica1402  

član od: 21.7.2007

sporočila: 468

26. sep 2011 18:36

Shranjujemo jih v papirnatih vrečah, potem za sprotno uporabo, pa jih damo v kozarce.

gobica1402

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

26. sep 2011 18:54

Monika,

prav imaš, oboje mora biti res pošteno suho - kozarec in zelišča. Doma sicer vedno zelišča hranimo v steklenih kozarcih (takih z navojem, recimo od nescaffeeja ipd.) ali pa v tistih velikih za vlaganje. Vedno je bilo vse v redu, razen enkrat par let nazaj, ko nam je šla cela runda šentjanževke - ker smo jo očitno premalo posušili. Šola za drugič.

Sonja

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

26. sep 2011 20:07

evo, ravno tile kozarci od nescafeja me zanima, ker imajo plastične pokrovčke. Ali se vam zdi da "dihtajo"? jaz jih imam polno in ne vem a jih uporabiti za kaj resnega ali tako na hitro za kaj zapret in porabit.

www.mojalbum.com/naredilaana

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

26. sep 2011 20:20

Očitno dovolj tesnijo, ker že leta in leta naše zeli z vrta in s hribov uspešno hranimo v njih leto dni in še več, če je treba - pa razen enkrat s tisto nesrečno šentjanževko ni šlo nikoli nič narobe. Sicer pa hranimo v njih tudi rezance, drobtine, kaše, moko, polento itd., pa je vse OK.

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti