Knjiga ušesa

tema je zaklenjena

MAPER  

član od: 17.9.2007

sporočila: 83

tema odprta - 5. sep 2011 20:28 | ogledi: 8.477 | odgovori: 22

Pozdravljeni! Po dolgem času se vam oglašam, ker rabim  vašo pomoč.

Hčerka je dobila v 7. razredu pri slovenščini za nalogo eno tabelo, v kateri so v vsaki vrsti al naslov knjige, al ime avtorja al ali je poezija ali proza. In zataknilo se nama je pri knjigi z naslovom Ušesa, saj nikjer ne najdema  avtorja te knjige, niti ne vema ali je poezija ali proza. Zato naprošam vse, ki poznajo to knjigo, da nama pomagate. Hvala in lep pozdrav!

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

5. sep 2011 20:48

Torej v COBISSU je v NUKu pod naslovom Ušesa samo tole:

Niko Grafenauer, Ušesa, članek v serijski publikaciji (Rodna gruda, revija za Slovence po svetu), 2001. Skratka - gre za članek, ne za knjigo.

Si prepričana, da je naslov res samo Ušesa in da nič ne manjka? Drugače pa lahko po knjižnicah s hčerko iščeta tukaj: http://www.cobiss.si/scripts/cobiss?ukaz=getid&

Iskanje je možno po vseh knjižnicah, Narodna in univerzitetna knjižnica v Ljubljani je tole:  

 http://cobiss4.izum.si/scripts/cobiss?ukaz=BASE&

Zna prav priti, ne samo za to domačo nalogo, tudi še kdaj pozneje.

Lep pozdrav,

Sonja

 

 

Sonja

vida70  

član od: 13.9.2005

sporočila: 461

5. sep 2011 21:38

Vzajemna baza COBIB.SI najde tudi tole:

Ušesa / Gabrijel Seljak  

Veliki splošni leksikon : v osmih knjigah-Knjiga 8 (1998), str. 4567

 

 

vida70

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

5. sep 2011 22:36

V zvezi z ušesi mi je prišel na misel naslov knjige Toneta Seliškarja Fantu so zrasla ušesa.

lp

cervus

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

5. sep 2011 23:00

Elaphus, meni pa, da bi me mama za ušesa, če bi ji jo prosila, da mi pomaga pri domači nalogi, ko sem bila v sedmem razredu. Tudi sin mene ni prosil za pomoč. Kam bi pa prišli! Da hodim z njim v službo in mu pomagam reševati probleme?

 

Vanja

MAPER  

član od: 17.9.2007

sporočila: 83

6. sep 2011 6:47

Vanja! Žalostno bi bilo, če nebi pomagala hčerki, ko sama ne najde rešitve. Zakaj pa so mame? In koga bi ti prosila za pomoč' Menda najprej sosedo, ki ti je sigurno bliže, kot sta si mama in hči!!!

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

6. sep 2011 7:38

Maper, poglej, kako si napisala originalno vprašanje, v dvojini: "zataknilo se nama je pri knjigi...." Moj sin, ko je rabil pomoč oz. Idejo, kako rešiti problem, je dobil en kup vprašanj, ki jih je moral odgovoriti, da je prišel do ideje, kako rešiti nalogo. Kar tako servirano ni dobil ničesar. Vanja

vida70  

član od: 13.9.2005

sporočila: 461

6. sep 2011 8:58

Vanja, kaj pa če je punca vse sama naredila, pri ušesih se je pa ustavilo, prosila je mamo in potem se je obema zataknilo?

Res ne vem, zakaj se ene takoj oglašate, če mame pomagajo svojim otrokom? Jaz naprimer sem svojim pomagala minimalno, res skoraj nič, ampak zato ne pametujem drugim, da tega ne smejo počet. Pa saj to je njihov problem, če sedijo za mizo in brskajo skupaj po cobbisu in ne naš.

Meni se zdi bolj kritično, ko mi  študent na faksu reče: A lahko vi to namesto mene poiščete, ker jaz ne znam!!!! Pa čeprav vem, da gre tukaj bolj za lenobo kot pa neznanje.

vida70

NANA  

član od: 28.9.2001

sporočila: 145

6. sep 2011 9:01

Hvala vsem mamam, ki so pomagale, ki pomagajo in še bodo pomagale otrokom pri reševanju problemov, pa naj bo to v osnovni šoli, sredni ali pač pomoč z lepimi besedami in spodbudo v življenju. Zato smo mame:)

Nana

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

6. sep 2011 10:18

Eno je pomagat, drugo pa naredit namesto njega!!!

Zal veliko mam dela zadnje. Iscejo na spletu, oblikujejo powerpoint presentacije, lepijo postre,....

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

Dobrojedka  

član od: 11.4.2010

sporočila: 282

6. sep 2011 10:34

Žal je včasih res tako. Nekateri učitelji pa z nerazumnimi zahtevami in nalogami to prav spodbujajo. Sosedova deklica je morala v tretjem razredu za domačo naloga napisati in se naučiti prebrati stavek (katerikoli) v petih svetovnih jezikih, a ne angleščini. Dvomim, da je učiteljica menila, da bodo otroci nalogo naredili sami.

Dobrojedka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti