Fugiranje

mojcaT  

član od: 1.9.2011

sporočila: 3

tema odprta - 1. sep 2011 10:05 | ogledi: 12.914 | odgovori: 5

Mož je položil pralne plošče okoli hiše in obložil škarpo z porfido kamnom...zanima me najlažja in hitrejša rešitev zafugiranja le tega.

hvala in pozdravček

mojcaT

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

1. sep 2011 12:02

Pri nas so mojstri fugirali tako, da so s fugirno maso napolnili močnejšo PVC vrečo, ki so ji odrezali vogal. Eden je maso brizgal v fuge, drugi je takoj za njim gladil s čopičem, ki ga je po potrebi pomakal v vodo. Fuge, obdelane na ta način, pridejo bolj udrte.

Pri sosedovih so imeli nekakšno tlačno posodo s pištolo v kombinaciji s kompresorjem, za finalno oblikovanje fug pa so namesto čopiča uporabljali ozek "špohtel", kjer pridejo fuge poravnane s kamnom.

Mogoče ti bo kaj v pomoč.

LP, V.

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

1. sep 2011 12:29

Plošče zalij s cementnim mlekom. Ko se bo vezivo strdilo, boš površino očistila s kislino, razredčeno v vodi.

nola

archi  

član od: 22.8.2009

sporočila: 100

6. sep 2011 21:38

Škarpo bolj težko zaliješ s cementnim mlekom, ki je redko (mleko).

Vsekakor ne priporočam niti zalivanje talnih površin s cementnim mlekom.

Za fugiranje obstajajo moderne fugirne mase, ki morajo omogočati elastičnost, vodonepropustnost, itd....

Fugirat porfido je zelo težko.

Fugirno maso, je težko zgladit, ker so fuge velike in jih je težko naredit enakomerne.

Nikakor ne smemo pustiti, da se fugirna masa zasuši na kamnu in jo potem čistit, ker je to nemogoče, tudi z kislino ali drugim čistilom za cement.

Če se boš tega res lotevala sama, ti priporočam "pištolo" za fugirno maso.

Ko se masa malenkost posuši, cca 15-30 minut (odvisno od proizvajalca) nežno brisat z vpojno gobo vsako fugo in gobo veliko spirat (hektolitri vode)

Goba mora imeti "pobrane" robove, obla.

Bi pa iskreno priporočal profesionalca, keramiko ali kamen položit še gre.

Fugiranje keramike je že totalna štala, fugiranje porfida pa joj.

Da ne govorim o neenakomerni barvi fug, .................

 

 

archi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti