Lonci

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

4. sep 2011 14:16

Globoka ponev Swissdiamond je res fantastična, brez nje mi kuhanje enostavno ne gre tko kot bi moralo 

Malo ste mi naredile gušte s temi stvarmi    Zelo so mi v učke padle http://www.staubusa.com/prod_cocottes/black.asp in na tole http://www.lecreuset.com/nl-be/Export-Products/Cast-Ir  Kakšna velikost take posode bi bila primerna za recimo 3-4 člansko družino (ko jo bom enkrat imela)? Nekje sem zasledila, da je dobro kupit malo večjo kot trenutno rabiš, a trenutno rabim večinoma za 2. Razen kadar so obiski na kosilu (takrat nas je največkrat 6).

Fajn mi zgledajo tudi lonci od Kitchenaid-a. Ima katera izkušnje tudi s tem?

OlivaB

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

4. sep 2011 17:19

Limnol, tako sem tudi mislila. Moja najljubša trgovina je nedavno začela prodajati Staub, ampak kaj, ko imam že vso posodo, ki jo rabim.

Oliva, poglej, ko sva bila z možem že sama, sem kupila 9litrsko (vsaj približno) ovalno Le Creusetovo. Poleg tega, da jo uporabljam za daljše kose mesa, mi pride prav pri pripravi skute, ki jo naredim iz 2 galon mleka, kar je cirka 8 litrov. Potem imam 8 litrsko, 5 litrsko in 3 litrsko, v kateri recimo delam tudi rižoto za 1 osebo. V glavnem, vse moje 4 so redno v uporabi. Všeč mi je to, da lahko recimo meso popečem na plošči in dam do konca skuhat kuhat v pečico.

KitchenAid ne bi kupila že zaradi netov.

Je pa tako, da je trava bolj zelena na sosedovem vrtu: v USA so blazno cenjene Evropske posode in v Evropi se očitno spogledujete z Ameriškimi.

Vanja

neika  

član od: 11.10.2004

sporočila: 169

4. sep 2011 20:18

a Staub dela na indukciji?

neika

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

4. sep 2011 20:45

seveda - zakaj pa naj ne bi?

Sonja

archi  

član od: 22.8.2009

sporočila: 100

4. sep 2011 22:42

počakaj na kakšno akcijo in kupi WMF.

Sam sem kupil komplet, mislim da 11 delni na Quelle, dokler je quelle še obstajal.

Nože WMF sem kupil v Sparu z nalepkami.

Nikoli več ne kupim nič drugega kot WMF, noži so po cca 3 letih dokaj pazljive uporabe, kljub pranju  v pomivalnemu stroju, ostri kot britev.

Posoda WMF je odlična, prevaja toploto tako (ko stvar zavre), da ko kuham na svojem štedilniku, ki je BTW totaln klump, pri 0.5 "moči". Pri neki X posodi je bilo to "1.5 moči" in se je vse prijelo, zažgalo ........

Nobene korektne prevodnosti toplote, itd....

Raje na pol leta ali leto dni kupim en kvaliteten lonc, kot pa 5 klumpastih vsak mesec.

archi

andreja62  

član od: 9.11.2010

sporočila: 24

5. sep 2011 12:07

Trenutno ima Spar akcijo WMF loncev iz 200 eur na 100 eur. Je že moja.

 

 

LP Andreja

andreja62

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

6. sep 2011 12:56

Vanja hvala za obrazložitev. Nekje v to smer sem tudi sama razmišljala in bom začela z eno okrog 4 litre in eno enkrat večjo. Mesa kaj dosti nimam v planu delat (ga ne jem že od otroštva, obiski običajno dobijo popečene piščančje polpete ali čevape  za kar rabim le ponev). V čem in kako pa bo kuhal svoje meso moj dragi naj se pa zaenkrat sam odloči  

Trenutno se odločam med LeCreuset in Stab. A pri KitchenAidu so problem samo neti al tudi na splošno kvaliteta? Ja trava pri sosedih je bila od nekdaj bolj zelena kot na domačem vrtu, zgleda da tako pač je 

WMF ne grem niti gledat, moja bivša tašča je bila njihova velika fenica 

OlivaB

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

27. okt 2011 13:07

Spet jaz  V leclercu sem videla litoželezne, na uč podobne LaCreusetovim, cena pa krepko nižja. Verjetno podobna fora kot Ikejina verzija. Če kateri prav pride...

OlivaB

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

28. okt 2011 10:13

No, ko je gor govora o WMF, naj pristavim svoj piskrček: Za kuhanje mleka sem kupila en lonec znamke Elo Platin. Ugotovila sem, da dva litra mleka zavreta po pribl. 15 minutah. (Steklokeramika, traja celo večnost). Enkrat je bila posoda še v pomivalnem stroju, pa sem vzela WMF-jevo. Seveda veselo naštimam timer na 13 minut in grem po svoje. Kmalu zaslišim kipenje mleka. Ugotovila sem, da v WMF loncu (popolnoma enake oblike in velikosti) mleko zavre po 8 minutah!!! To je skoraj za polovico časa!!! Če ne bi videla, ne bi verjela. Odslej imam za mleko tale WMF lonec.

Atina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti