Sladkorni led-težave

marta  

član od: 31.8.2001

sporočila: 457

tema odprta - 23. jul 2011 20:36 | ogledi: 9.758 | odgovori: 6

Mi lahko kdo pove, prosim, zakaj sem mi glazura iz sladkornega ledu, narejena iz ruma in sladkorja v prahu, pri rumovih polmesecih začne raztapljati, če ohlajene polmesece hranim v zaprti posodi? Če jih hranim odkrite, do tega ne pride-v tem primeru se seveda preveč izsuši spodnja, biskvitna plast.

Najlepša hvala za info.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

23. jul 2011 21:03

Po moje ravno zato, ker vsa vlaga iz biskvita prodre v led, če je posoda odprta, pa gre večina v zrak. Drugače si ne znam razlagati. Pa je na začetku glazura trda? Ker vem, da je pred časom sestra imela težave z enim sladkorjem, iz katerega je delala melisnice, se sploh niso hotele strditi, glede na njene izkušnje je zanesljivo, da je bil v njenem primeru kriv sladkor.

rimljanka

marta  

član od: 31.8.2001

sporočila: 457

23. jul 2011 21:54

Rimljanka, najlepša hvala za odgovor! Ja, led se mi lepo strdi, v škatlji se začne topiti.

Zdaj si mi v spomin priklicala melisnice iz otroštva. Mi lahko zaupaš sestrin recept zanje?

LP Marta

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

23. jul 2011 23:53

Marta, Rimljanka ima seveda prav. Če bi npr. s sladkornim ledom okrasila piškote, ki so suhi in v njih ni vlage, in jih potem zaprla v škatlo, se led ne bi topil. Biskvit pa je bolj vlažen. Res pa je tudi, da na smučanje kolegica vedno prinese lunce v kovinski škatli, pa se led ne topi. Morda jih je treba pustiti kakšen dan zunaj, preden jih daš v škatlo.

teta torta

marta  

član od: 31.8.2001

sporočila: 457

24. jul 2011 8:21

teta torta, hvala lepa!

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

24. jul 2011 16:18

Rim. recept za melisnice bi pa tudi jaz imela...

jade

EvaLuna  

član od: 22.6.2010

sporočila: 114

25. jul 2011 9:01

Kopiram s foruma:

 

MELISNICE:
V skledo damo 60 dag sladkorja v prahu, 1dL vode, nekaj kapljic melisnega eteričnega olja ali 1 žlica alkoholnega melisnega ekstrakta, pol beljaka in soka polovice limone. Dobro zmešamo in del zmesi močno ogrejemo, vendar pazimo, da ne zavre. Vročo zmes kapljamo na pomaščeno podlogo. Ko se melisnice ohladijo, jih spravimo v zaprti posodi. To je k bonbon.

 

MELISNICE 
Pest suhih listov melise zdrobimo v prah. Skuhamo 25 dkg sladkorja, mu primešamo melisin prah in ga v velikih kapljah nakapljamo na vročo ploščo. Ko se melisnice ohladijo in strdijo jih z nožem odluščimo s plošče. 

 

LP

EvaLuna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti