Kam na hrvaško

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

20. jul 2011 8:08

Če imaš na voljo le en teden dopusta ali še kak dan manj, je do Murterja vseeno precej daleč. Sploh če dopust šteješ kot oddih. In postavljanje in razstavljanje šotora in ostalih pripomočkov ti vzame skupaj še skoraj en cel dan.

Kolikor razberem po pisanju je kolegica saphira še mlada in bo imela še čas razširjati obzorja.

Commis débarrasseur

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

20. jul 2011 8:33

Zzak, slike so prelepe in v resnici je kar kičasto od lepote.

 

 

 

naor

harmonika  

član od: 24.4.2008

sporočila: 217

20. jul 2011 9:26

pozdravljeni

ene tudi zanima če ima kdo kako dobro idejo za kak apartma za 4 osebe in da je plaža za otroke ,pa čista voda prosim za pomoč lp lahko na zs

 

lp

harmonika

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

21. jul 2011 12:11

Harmonika, prosi moderatorja2, ki obvlada vse teme tule, da ti pošlje linke, kjer smo to temo že večkrat obdelovali.

Drugače pa, s kriterji tipa "čista voda in plaža za otroke", se pokrije marsikaj in cela jadranska obala in zakaj pa ne bi preprosto po sistemu "kam bo prst padel na zemljevidu" definirala letošnjega dopusta? Saj, če krajev ne poznaš, je itak vseeno, ne? Saj tudi ljudi, ki ti tule za nicki svetujejo, ne poznaš - ergo, zakaj bi bila njihova izbira po definiciji boljša od tvoje?

Vendelina jr.

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

21. jul 2011 15:23

Vendy, jaz temu rečem enostavno: prenašanje odgovornosti na druge. Ko jim en od kriterijev ne bo všeč, bodo rekli: Pa tolk so hvalil. Jaz nisem en procent tolk komplicirala in spraševala, ko sem spravljala cel Kitajski dopust skupaj. Ja, pa Ežoj tudi ni iskal nasvetov za naj-variante česarkoli, ko se je odpravljal na svoja popotovanja. Greš in si narediš lepo potovanje z dogodki, razpoloženjem in ko gre kaj narobe, pač to sprejmeš kot "**** happens". Vanja

kaja45  

član od: 29.6.2007

sporočila: 95

21. jul 2011 15:49

No, no, čeprav se ne poznamo v "resničnem življenju" meni mnenje mnogo katerega forumaša veliko pomeni. Po nekaj letih pa že veš, kdo se spozna ne samo na kuho, ampak iz njegovih odgovorov opaziš neko življenjsko modrost. Ok, sej vem, sem zabluzila, ampak meni res včasih mnenje neke osebe z interneta več pomeni, kot pa nap. mnenje sosede, ki se poznava že par desetletij.

Tako ravno ta trenutek delam piščanca na pirovski pločevinki po Vanjinem receptu, saj zelo zaupam vsem njenim receptom, ker se očitno spozna na ameriško kuhinjo.

Se pa strinjam, da pretirano komplicirane pri dopustu ne paše zraven. Če  lahko pomagam z nasvetom, pa sem bila lani prijetno presenečena nad Cresom, pa še daleč ni!

kaja45

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

21. jul 2011 16:03

Jaz sem pri priporočilih "lepa plaža, blizu morja, lepi in poceni apartmaji" in podobno sila previdna. Kar je nekomu poceni je drugemu predrago, kar je nekomu prijetna senca je drugemu tema sredi belega dne in podobno. Sploh oprema in videz apartmajev zna dobiti v očeh dveh oseb sila različne ocene, zato take zadeve priporočam le tistemu, ki ga res dobro poznam in vsaj približno vem, kakšna so njegova merila.

Kvečjemu napišem, da je tam in tam meni všeč, opišem (in ne orišem) okolje in še kaj, pa bodi dovolj. Ker lahko nekomu z najbolšimi nameni in iz lastnih izkušenj kaj res v dobri veri priporočaš, potem pa ta doživi slabo izkušnjo in je vse narobe.

Tile naši nasveti tu bi meni služili le kot izhodišče za iskanje po netu.

 

Mamamia

mamamia

saphira_anja  

član od: 19.7.2011

sporočila: 18

21. jul 2011 16:08

Vendelina jr. je napisal/a:

saphira_anja je napisal/a:

hoj!

 

 

 

najjužnejša destinacija bi bila murter, ker nam daljša vožnja ne diši preveč

 

 

saphira_anja

 

Ljubica, daj, no, razširi obzorja, da ne rečem krila.  Do Murterja pa res ni tako blazno daleč in se čisto lepo pride tja v vseh dneh v tednu, razen sobote, ko je špica menjav gostov in so gneče na vseh cestah. Svet je velik in lep in ga lahko odkrivaš tudi tako, da počasi potuješ do končne destinacije, vmes je pa še čas za izlete krajev ob poti. Tako se širi obzorje. Tako postanejo kraji blizu in kilometri niso važni. Jes'shvatila, curo?

 Ker, če je do Murterja daleč (ajoj, ajoj) potem je v resnici najbolje kampirati na domačem dvorišču.



Vendelina jr.

 

hoj!

za letos smo se nekako odločili za varianto malo bližje ;) 

varianta od kraja do kraja je supr! smo tudi sprobali, ampak s kemperjom se bolje obnese,...

letos gremo pa na malo drugače ''vode'' - torej kampiranje... 

in se nam ne ljubi vsak dan postavljati & naslednji dan pospravlati šotor... 

smo bolj za oddih & malo lenarjenja pod borovčki :D

saphira_anja

saphira_anja  

član od: 19.7.2011

sporočila: 18

21. jul 2011 16:19

joj, res ne mislim prelagati odgovornost ali kar koli na druge... izbira bo na koncu moja oz. naša... 

pač iščem ideje, ker več glav več ve, ali kako že pravijo...

 

sicer pa ugljan izgleda res vabljiv! ( zzak1977 - čudovite slikce, hvalaa! )

samo zasledila sam da se tam ''nič ne dogaja'' ... ali je že kdo bil & bi lahko malo ''definiral'' kaj se oz. se ne dogaja?? :P 

:D 

 

 

saphira_anja

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

21. jul 2011 20:05

V enem odgovoru omenjaš borovce, senco in lenarjene, v drugem te moti da se nič ne dogaja? Težka bo...

 

Commis débarrasseur

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti