Domače mleko

suzi1973  

član od: 29.12.2010

sporočila: 20

9. jul 2011 21:39

No,glede domačega mleka pa takole. Dovolj je,da mleko zavre. Jaz sama sem kmetica (na kar sem zelo ponosna) in ne kupujem mleka v trgovini. Vedno pijemo kar tisto,ki ga sama pomolzem. Na domačem mleku so mi zrasli trije, hvala bogu,zdravi otroci.Nikoli se nisem obremenjevala z bakterijami. Le zakaj se bi? Včasih so vsi pili domače,neposneto mleko. Tudi neprekuhano. Pa so bili bolj zdravi,kot danes, ko je toliko hitre ( nezdrave ) hrane. Bi rekla,da je tam veliko več bakterij. Jaz sama mleko tudi kisam,kar se pa dela s surovim, neprekuhanim mlekom. In delam tudi skuto. Tako da brez skrbi.

suzi1973

zanna  

član od: 2.2.2011

sporočila: 22

10. jul 2011 8:47

ferda, ja včasi so vimena fino oprali in kravo na roke pomolzli. danes pa večina kmetov molze na stroje, ki saj jih operejo, samo tiste cevi ne vem ne moreš nikoli tako splahnit, da bi bilo 100% čisto a ne?

jaz bi tudi pila surovo mleko od krave, ki je bila na roke pomolžena. samo žal takih je že zelo malo.

 

 

 

zanna

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

10. jul 2011 9:26

zanna je napisal/a:

ferda, ja včasi so vimena fino oprali in kravo na roke pomolzli. danes pa večina kmetov molze na stroje, ki saj jih operejo, samo tiste cevi ne vem ne moreš nikoli tako splahnit, da bi bilo 100% čisto a ne?

jaz bi tudi pila surovo mleko od krave, ki je bila na roke pomolžena. samo žal takih je že zelo malo.
zanna

No, po moje je ravno obratno. Vsa oprema za strojno molžo se opere z ustreznimi čistili, kako si pa sicer predstavljaš, da bo vsakič pomolženo mleko imelo ustrezno malo mikroorganizmov? Na roke nikoli, rees nikli, ne moremo umiti tako temeljito.

100% čistosti si pa, razen tam, kjer je to nujno (kjer pač mora biti sterilno), niti ne želim. Bakterije so pač povosd, velika večina je nam nenevarnih, mnoge koristne ali nujne, no, nekatere pač tudi škodljive. Brez balkterij nas ne bi bilo, brez nas bi bakterije povsem brez problemov bile.

Tukaj imaš obsežne informacije.

rimljanka

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

10. jul 2011 10:02

suzi1973 je napisal/a:

No,glede domačega mleka pa takole. Dovolj je,da mleko zavre. Jaz sama sem kmetica (na kar sem zelo ponosna) in ne kupujem mleka v trgovini. Vedno pijemo kar tisto,ki ga sama pomolzem. Na domačem mleku so mi zrasli trije, hvala bogu,zdravi otroci.Nikoli se nisem obremenjevala z bakterijami. Le zakaj se bi? Včasih so vsi pili domače,neposneto mleko. Tudi neprekuhano. Pa so bili bolj zdravi,kot danes, ko je toliko hitre ( nezdrave ) hrane. Bi rekla,da je tam veliko več bakterij. Jaz sama mleko tudi kisam,kar se pa dela s surovim, neprekuhanim mlekom. In delam tudi skuto. Tako da brez skrbi.



suzi1973

Otroci včasih (mislim takole, sto, stopetdeset let nazaj) niso bili bolj zdravi - ampak so, na žalost, mrli v veliko večjem številu kot danes. Tudi zaradi neustreznega mleka. Alenka Puhar v knjigi Prvotno besedilo življenja lepo popisuje te težke čase. Ne vedno mislit, da so bili stari časi lepi časi in da je bilo takrat vse boljše. Ni bilo.

lp

cervus

suzi1973  

član od: 29.12.2010

sporočila: 20

10. jul 2011 20:08

zanna je napisal/a:

ferda, ja včasi so vimena fino oprali in kravo na roke pomolzli. danes pa večina kmetov molze na stroje, ki saj jih operejo, samo tiste cevi ne vem ne moreš nikoli tako splahnit, da bi bilo 100% čisto a ne?

jaz bi tudi pila surovo mleko od krave, ki je bila na roke pomolžena. samo žal takih je že zelo malo.

 

 

 



zanna

 

No,jaz molzem na roke. Molznega stroja sploh nimam. Imamo manjšo kmetijo,tako da ponavadi molzem dve do tri krave, največ sem molzla štiri. Za takšno število se pa molznega stroja sploh ne splača imet. Prej končam molžo na roke,kot pa da potem  še ne vem kako dolgo čistim molzni stroj.

suzi1973

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti