Alergija na dišave

TUMAAVGUST  

član od: 2.9.2009

sporočila: 120

tema odprta - 16. jun 2011 13:44 | ogledi: 8.381 | odgovori: 7

Sem alergična na dišave. Kako naprej. Prosim, če imate kj izkušenj o tej zadevi da mi napišete in usmerite kako se naj "rihtam". Hvala!

TUMAAVGUST

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

16. jun 2011 16:13

Sama nimam neke potrjene alergije na dišave, sem pa nanje zelo občutljiva in tudi ne vem kako se pri tebi ta alergija kaže (glavobol, težko dihanje, izpuščaji....), že od nekdaj pa opažam, da me ob močnih vonjih začne boleti glava in to lahko tudi zelo zelo močno.  Ne prenesem močnega parfuma, močno odišavljenega prostora, zoprno mi je v kakšnih DM in Mülerjih, ker tam čisto preveč diši, pa močno dišečega cvetja (kakšnga cvetočega limonovca ali pomarančevca).

Kako se temu izognem - enostavno - ne kupujem močno dišečih parfumov in deodorantov ampak kupim le kakšen blažji deodorant dišeč bolj po "žajfci", parfumov ne maram, ker se mi zdi da na meni dišijo zoprno, ne zadržujem oz. izogiban se prostorom, ki močno dišijo, ne zadržujem se v bližini močno dišečega cvetja. Enostavno sem se navadila in kar gre. Moj preverjen recept za migrenski napad je parfum, vroč avto s slabim zračenjem in 20 km vožnje.

lep dan

tedyka

slovinkita  

član od: 6.3.2006

sporočila: 248

16. jun 2011 16:24

Enako kot tedyka, le, da sem "problem" s parfumi rešila tako, da kupim koncentriranega. Najraje kupim v L'Occitanu od Cherry Blossom

 

srečno, Sara

slovinkita

spela  

član od: 31.8.2001

sporočila: 350

16. jun 2011 17:31

Tudi enako nako kot tedyika.

Močan parfum + zaprt prostor = migrena

Spela

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

16. jun 2011 21:26

Jaz imam potrjeno diagnozo alergije na dišave, pa tudi na papir in denar

Glede alergije na dišave rešujem to tako, da jih preprosto ne uporabljam. Pri meni se je to kazalo kot zelo srbeče pikice na koži tam, kjer sem uporabila parfum, pa še kakih 5 cm okoli.

Papirja se hvalabogu lahko precej izogibam, odkar nisem več v službi, denarja se pa nočem preveč izogibat, pa vseeno ne najde poti do mene.

rosie

TUMAAVGUST  

član od: 2.9.2009

sporočila: 120

18. jun 2011 14:39

Hvala, za vaše nasvete. Žale mi nobeden ne pride prav. Jaz parfumov itak ne uporabljam in tudi drugih dišav ne. Sem alegična na vse praške, čistila,močne dišeče rože, oz. začimbe, mehčalce, šampone, lake itd.

Meni se alergija pokaže na obrazu, postane rdeč in čutim kot nekakšno vročino, zato sem upala, da mi kdo lahko pomaga.

TUMAAVGUST

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

18. jun 2011 20:03

Kaj ti zdravnik predlaga?

golubić

TUMAAVGUST  

član od: 2.9.2009

sporočila: 120

21. jun 2011 20:55

Še en teden je moj dermatolog na dopustu. Test je pokazal da sem alergična na

(Fragrance mix 8% in Frangrance mix II) če to kaj pomaga z nasvet.

TUMAAVGUST

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti