Kitajska študija

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

14. jul 2012 8:40

Se strinjam s tabo, MasTTer, zakaj ne bi živeli svojega življenja in ne tako, kot nam ga drugi vsiljujejo? Tudi ti nam nič ne vsiljuješ in ne mi tebi, čeprav tako zelo različno živimo. Mi zmoremo brez mentorja, eni brez mentorja ne zmorejo ... Prepričevanje, vsiljevanje, pranje možganov, meni so to tuji pojmi, iz tvjega branja razberem da tebi tudi, kajne?

mamamia

MasTTer  

član od: 10.12.2011

sporočila: 9

14. jul 2012 14:29

Točno tako. Vsak bi se mogel malo ustavit, se zamislit zakaj naprimer tako hitim v življenju in na koncu nimam nič časa za sebe (depresija), zakaj delam nekaj iz dneva v dan, kar me ne veseli? Določene stvari res moreš delat, da prideš do denarja, brez katerega dan danes nič ne moreš, ampak večina stvari je pa od nas samih odvisna. Sami si krojimo usodo in tudi zdravje do neke mere  :)

MasTTer

Lyna  

član od: 19.2.2013

sporočila: 1

4. jan 2014 17:53

nallis je napisal/a:

Zanima me,če je kdo že seznanjen s knjigo Kitajska študija in če se jo splača kupit.Se mi zdi,da se vsi,ki bi se radi vsaj približno zdravo prehranjevali,kar ne znajdemo v poplavi vseh diet,študij in nevamčesa vse.LEP POZDRAV VSEM

 

nallis

Če še knjigo niste prebrali vam lahko zagotovim, da boste vedeli ali je bila res vredna branja, potem ko jo boste prebrali. Knjiga ne bazira na izmišljenih zgodbicah, ki so jo napisali knjižni junaki, ampak temelji na dejanskih znanstvenih raziskavah katerih potek in rezultate lahko preberete v knjigi. Izšla je tudi knjiga Kitajska študija - Kuharica. Po Kitajski študiji priporočam branje knjige Douglas Graham - 80/10/10, mogoče tudi Škodljivost žit, Hrana za mir (Will Tuttle) ... Ogled filmov kot so : Earthlings ( http://www.youtube.com/watch?v=ce4DJh-L7Ys ), 

Melanie Joy - Carnism: The Psychology of Eating Meat ( http://www.youtube.com/watch?v=7vWbV9FPo_Q ), Nevjerojatna priča o mlijeku, Walter Veith ( http://www.youtube.com/watch?v=1Dl7ipNzYsM ), THRIVE ( http://www.youtube.com/watch?v=lEV5AFFcZ-s ) ... Če boste dobro sledili, boste lahko opazili, da nihče zares na silo ne vsiljuje in promovira ničesar, edino kar se lahko zgodi, če bi se vsi držali zares zdravega načina prehranjevanja, ki uspešno ostaja skrito z namenom, je propad farmacije in končno prenehanje mučenje in kruto ubijanje živali, slednje sicer ne zanima in ne takne nobenega dokler si ne pogledajo filma Earthlings.

"Zdravniki, z redkimi izjemami, niso izobraženi na področju zdrave prehrane, zato rajši predpisujejo zdravila, katera jim vsiljujejo farmacevtska podjetja. Žal zdravila ne pozdravijo človeka, ampak samo potlačijo simptome, dolgoročno pa še poslabšajo zdravstveno stanje osebe. " ----> http://www.zalozba-planet.si/blog/show/blogID=20

Lyna

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

4. jan 2014 18:26

Lyna je napisal/a:

"Zdravniki, z redkimi izjemami, niso izobraženi na področju zdrave prehrane, zato rajši predpisujejo zdravila, katera jim vsiljujejo farmacevtska podjetja. Žal zdravila ne pozdravijo človeka, ampak samo potlačijo simptome, dolgoročno pa še poslabšajo zdravstveno stanje osebe. "
Lyna

Srčno upam, da ljudje taka in podobna "modra dognanja" jemljejo kot posledico možganov na dopustu in temu primerno ravnajo.

lp

mzm

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

4. jan 2014 19:41

99% tistega, kar naj bi vedeli o zdravi prehrani, se naučimo v osnovni šoli (trenutno v šestem razredu). Naj bi se. Ker pa vlada splošna miselnost, da se je treba učit za ocene, ne za življenje, pa potem služijo razni premetenci, prebrisanci in kar je še takih vrst, ki se hranijo s prismojenostjo ljudi.

lp

cervus

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

4. jan 2014 19:52

elaphus je napisal/a:

99% tistega, kar naj bi vedeli o zdravi prehrani, se naučimo v osnovni šoli (trenutno v šestem razredu). Naj bi se. Ker pa vlada splošna miselnost, da se je treba učit za ocene, ne za življenje, pa potem služijo razni premetenci, prebrisanci in kar je še takih vrst, ki se hranijo s prismojenostjo ljudi.

lp



cervus

 

In očitno niso prišli dalj kot do tedanjega 4. razreda. Auč.

Loni Makaroni

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

4. jan 2014 19:54

Loni, ali niso ali pa so, ampak, so pač z odliko izdelali program, ki bi mu Janko Mlakar rekel: Program za striženje ovc.

rimljanka

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

4. jan 2014 20:06

Jaz mislim, da ni kriva šola, učenje za ocene, splošna zabitost in podobno (ker se mi zdi, da je nasedanje na tovrstne oslarije precej neodvisno od stopnje in vrste izobrazbe). Glavni razlog vidim v dvojem: prvič, kot je rekla ena moja spoštovana kolegica, ene ljudi verjetno razmišljanje boli tako kot menstrualni krči in se mu zato raje izognejo; drugič, vsi skupaj živimo pod enim strahotnim pritiskom izbire (l'imbarazzo della scelta) med celim kupom nepomembnih stvari, medtem ko imamo na pomembne večinoma zelo malo vpliva. To dvoje potem v kombinaciji pripelje do iskanja nadomestnih resnih problemov, s katerimi se lahko ljudje ukvarjajo, kar jim daje občutek, da imajo nad svojim življenjem vsaj nekaj kontrole. O tem je kar nekaj pisala Renata Salecl, je zanimivo za prebrat. lp, proxima

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti