Zaposlitev in delo v tušu

Mojca11  

član od: 19.4.2011

sporočila: 3

tema odprta - 19. apr 2011 20:30 | ogledi: 28.185 | odgovori: 16

Pozdravljeni,

zanima me zaposlitev kot prodajalka v trgovini TUŠ pa me zanimajo izkušnje iz prve roke. Je plača res tako kot se govori - minimalna. Kako pa je na splošno pri njih ?

Mojca11

syu  

član od: 10.9.2009

sporočila: 482

20. apr 2011 9:54

Upam, da kdo odgovori. Jaz sem ravno izbrana v drugi krog in grem v ce na razgovor. Na prvem pa nisem upala vprašat za plačo. syu

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

20. apr 2011 10:11

Jaz sem pred dobrima dvema letoma delala v tušu, vendar kot študentka. Ena od blagajničark mi je zaupala, da dobiva 450€ plače. Ne vem pa, kako je sedaj.

Na splošno pa je v tistem času (in kot zdaj ugotavljam, ko gledam po trgovinah, je isto) primanjkovalo kadra, ker so enostavno šparali na delavcih. To pomeni slabo izvedbo-ko sem bila na blagajni, so se ljudje vedno pritoževali, da so pred izdelkom na polici napačne cene (takrat sem se navadila, da preverim kodo na ceni in izdelku), da je označeno, da je nek izdelek v akciji, pa v resnici ni... v glavnem, katastrofa. Logično, če smo po zaprtju trgovine včasih še dve uri pospravljale in označevale tiste akcije, da se nam je že mešalo. V tisti trgovini, kjer sem delala jaz, je res zelo malo stvari "štimalo", ne rečem pa, da je povsod tako.

Odsvetujem ti delo na blagajni, ker dobiš pod nos čisto vse, kar je narobe, čeprav ti nimaš nič pri tem.

JJ

neznan uporabnik

20. apr 2011 10:21

Jaz bi t lepi i pa povedal tako - če nimaš denarja pejd delat magar za 500 evrov. Če pa plače ne bo pa pejd vstran. Saj menda vidiš in slišiš kaj se dogaja v naši ani državi.lepi, z soncem obsijani državi.

 

Smrdi do vesolja pa še čez.

 

 

Multivitamin

multivitamin

atos  

član od: 30.10.2008

sporočila: 105

20. apr 2011 10:51

Tkole nekako je. Plača je "trgovska", torej tako kot v seh teh velikih centrih. Dobra stran pri plači je ta, da nikoli ne zamujajo z nakazilom. In to, v današnjem času, ko vsi s položnicami pritiskajo na nas, meni osebno veliko pomeni. Kar se tiče pa dela v trgovini; ja to je delo z ljudmi, in ta vemo da je najtežji. Kajti vsi so(smo) preobremenjeni, vsem se nekam mudi - in ponavadi jih naj..... glih nič krive prodajalke in prodajalci. Ni pošteno do njih, tudi plača je prenizka za vse, kar delodajalci zahtevajo od nas, ampak delat je treba. In tudi živeti je treba! Bi se pridružila multivitaminu - pojdi in probaj. če rabiš službo, ni kaj za odlašat. Aja, pa kar se plače tiče; mislim, da ti v drugem krogu razgovora povejo, kakšna le ta je. čene pa kar vprašaj, imaš vso pravico, nikar naj ti ne bo zoprno. Sam naj ne bo to tvoje prvo vprašanje, češ, da te samo plača zanima Vso srečo ti želim! Pa lep sončen pozdrav! atos

gerna  

član od: 26.11.2007

sporočila: 228

20. apr 2011 14:51

Do decembra sem bila zaposljena v tušu. Vzdržala sem 14 mesecev, s tem, da sem si že od samega začetka iskala drugo zaposlitev, ker sem delo sprejela, ker drugega nisem imela.

Bila sem blagajničarka, čeprav te po potrebi porivajo čisto na vse konce kamorkoli rabi. Zadolžen si za svoj oddelek, filaš celo trgovino s tem, da če si I. ali II. blagajna je OK ker si več ali manj kar naprej na blagajni, če pa si III. ali VI. pa si kakor leteča, ker pač, ko nimaš strank moraš blagajno zapret in greš filat police dokler te ne kličejo ker se spet nabere vrsta in tako si "leteča" gor-dol, gor-dol. Ja in potem so tu seveda še "prijazne" stranke, ki ti polepšajo dan.

Kadar so akcije - in te so bile dvakrat na teden,  se menjava cene, seveda po zaprtju trgovine. Pri nas je bila ta napaka, da namesto, da bi zamenjal vsak na svojem oddelku, ki ga najbolj poznaš, si moral menjavati po celi trgovini in ja logično včasih kdo kaj ne najde ali se kaj spregleda in zato se zgodi , da cene ne štimajo potem na blagajni. Tu je spet problem v premajhnem številu zaposlenih, saj se je zgodilo, da smo ob 20h zaprli, ob 22h pa smo še menjavali cene, saj jih je včasih več 100 naenkrat za zamenjat, nas pa tri ali štiri, ki smo menjavali.

Glede plače pa tako. Na razgovoru sem na koncu vprašala še za plačo, pa je takoj začela nekaj mečkati, da to je pač odvisno od več dejavnikov, da mi ne more točno povedati, da....                                    no na pogodbi sem potem imela 565,80e bruto. Tako sem dobila novembra izplačano 542,02e neto, od tega je slabih 60e stimulacije za prisotnost, ki ti jo takoj tržejo, če greš na bolniško tudi za samo en dan, 40e pa je bil dodatek na delovno dobo, ki je imam tudi že več kot 20 let

Potne stroške ti povrnejo v višini 70% vrednosti avtobusne karte, ne glede, če imaš možnost le tega uporabljati ali ne ( jaz te možnosti nimam, ker imam 3km samo do prve avtobusne postaje)       Stroške prehrane pa ti nakažejo na njihovo tuš - vrednostno kartico, ki jo lahko uporabljaš le v poslovalnicah tuš in tuš-oilu  Se pa lahko zgodi,da strežnik ne dela in če želiš nekaj kupiti in plačati s to kartico ne moreš, tako, da moraš imeti pri sebi seveda tudi gotovino     

Torej ja če nimaš drugega je boljše to kot nič , čeprav po drugi strani je potrebno dobro premisliti ali so vredni tvojega zdravja in živcev, ki ti jih požrejo. Ker, če te boli v želodcu že dan prej ker veš, da greš jutri spet tja...... dobro premisli. Da si kar naprej živčna, kar se je meni dogajalo, saj nisem bila vajena takega načina dela, takega psihičnega pritiska. Moj mož zdaj reče, da odkar imam to službo kjer sem zdaj sem čisto drugi človek!    

V poslovalnici, kjer sem jaz delala, nas je v obdobju od septembra do decembra šlo proč 5 trgovk. Je pa ni bilo zaposljene, da ni vsaj enkrat jokala........zakaj? Vse zaradi poslovodje, ki je res pravi  ( le de nima rogov na glavi). Prepričana sem, da če bi njo zamenjali, da bi bilo tam mnogo stvari drugače, ampak očitno ima zelo močno podporo, saj ji celo pisma na upravo niso prišla do živega.

Tako, da tam tisti, ki so starejši in skoraj več nimajo možnosti dobiti nove službe, vztrajajo in trpijo, mlajši pa se kar naprej menjujejo ker si iščejo druge zaposlitve. In spet smo tam, ker je premalo zaposlenih nima kdo delati, novi še niso utečeni v delo, stari ne zmorejo vsega in spet smo pri napakah kot so, napačne cene na policah, živčnost, osornost, neprijaznost.....  

Torej to je moja izkušnja v tušu. Ne bom trdila, da je po vseh poslovalnicah tako, prav gotovo so kje bolši pogoji za delo boljše- normalnejše poslovodje in v takih okoljih lažje potrpiš marsikaj, tudi tisto mizerno plačo......ta pa pride na vse konce in  v vse poslovalnice iz Celja!

Torej, če imaš možnost in koga poznaš v tisti poslovalnici kjer bi delala je najboljše da se z njim pogovoriš.

Pa vso srečo ti želim!

L.P.    

gerna

Mojca11  

član od: 19.4.2011

sporočila: 3

20. apr 2011 17:08

Hvala res vsem za odgovore. Sama vem, da nimam veliko za pričakovati, vsaj glede plače ne. Upam vsaj da je oz. bo kolektiv in poslovodja v dobrih odnosih. Je pa res, boljše 500 EUR na TRR kot pa nič. Mojca11

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

21. apr 2011 14:44

gerna je napisal/a:

 

Glede plače pa tako. Na razgovoru sem na koncu vprašala še za plačo, pa je takoj začela nekaj mečkati, da to je pač odvisno od več dejavnikov, da mi ne more točno povedati, da....                                    no na pogodbi sem potem imela 565,80e bruto. Tako sem dobila novembra izplačano 542,02e neto, od tega je slabih 60e stimulacije za prisotnost, ki ti jo takoj tržejo, če greš na bolniško tudi za samo en dan, 40e pa je bil dodatek na delovno dobo, ki je imam tudi že več kot 20 let


gerna

 

A je to sploh zakonito? Kolikor vem je minimalna plača 630€??

JJ

neznan uporabnik

21. apr 2011 15:08

Ja JJ,bruto. Samo to je res grozno. Ma verjetno je vsepovsod enako. Jaz gledam poročila, danes sem se spet razkuril. Pa to je groza, kar se vlada in vse opice tam gredo, vključno s parlamentom. Nekdo pa mora garat 10 ur na dan za 500 evrov. Saj to je nek dnar, absolutno pa to ni vsota za dostojno življenje. Sem sam opazil v teh velecentrih, kako se poslovodje in poslovodkinje, spedenani v nulo in po možnosti s kilo briljantine šetajo po trgovini in nadirajo trgovke. Samo jaz se ne dam motit. Ko kaj takega slišim se zderem na upedenane. Kar kot kupec mam pravico. Ha, ne prenesem te zlobe. Ne posplošujem, žal je pa večina tako.

Torej,če nimaš dela in denarja pejd tja pa pogoltni to krizo za teh 500. Vmes pa išči kaj drugega.

Iz srca vso srečo.

 

Multivitamin

multivitamin

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

21. apr 2011 15:12

JJ, ni zakonito, ampak za ljubi kruhek sebi in svojim družinah požrejo to in še marsikaj od svojih nadrejenih, ki imajo ponavadi enako izobrazbo, jim pa s šefovstvom stopi na plan vsa zloba, hudoba in nadutost tega sveta. Pa ne govorim zdaj izrecno za navedeno trgovsko verigo, ampak na splošno, kot pač slišim od svojih znank. In večina jih je od strahu pred izgubo službe tiho. Kdor ima urejeno službo, si niti predstavljati ne more, kako so ponekod delavci ustrahovani, ponižani...poden za svoje delodajalce. Ognjič

Tarja83  

član od: 17.11.2006

sporočila: 273

21. apr 2011 15:23

Jaz samo vem,da sem morala regres vrniti, ker sem septembra dala odpoved. To je bilo pred tremi leti....tako sem dobila zadnjo placo 300 evrov, pred menoj, mislim,da dva meseca prej pa je odpoved v Tušu dal kolega in je dejansko dobil zadnjo plačo v višini 9!!!! evrov, ker mu je vse odbil regres ki ga je moral vrniti. Tako da delo v tušu je pač delo, slabo plačano, je pa plačano vedno točno, tako,da je mesečni priliv, sicer slab, vendar reden. Mene je ubijalo to, da sem morala prenašati poden od podna ljudi in se temu še lepo smejčkati in povrh še reči hvala. Smo pa bili fajn kolektiv in vem,da če nebi šlo drugače bi še vedno poprijela za to delo, ker mi komentarji zlobnih ljudi sčasoma niso več prišli do živega.....rečem pa za zaključek še samo to: sedaj delam v svojem poklicu,kjer sem več kot zadovoljna in tudi izkušnja v tušu mi je pomagala k temu, zato je vsako delo zame častno delo, ki bi ga opravljala z veseljem že samo zato, ker vem,da sama zaslužim svoj denar in nisem nobenemu na grbi. Tarja83

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti