Prodam romane

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

2. apr 2011 18:21

So knjige, ki jih enostavno hočem imeti v trdi vezavi - npr. Pijevo življenje. Prebrala sem mehko vezavo in bila zelo srečna, ko sem v katalogu Svet knjige opazila, da je izšla tudi trda vezava.  Ne morem si pomagati, ampak 99% knjig kupim v trdi vezavi, ker mi tako lepo dišijo, ker je tako dober občutek pobožati gladke sveže, še neprebrane liste... Najbrž sem malo prismuknjena ;-)

 

lp,

vanjatajnsek

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

3. apr 2011 13:32

Nisi, nisi, knjiga je prijateljica. Samo, ko se prijateljic le preveč nabere, jih je pa dobro malo podariti. Jaz sem jih odnesla v antikvariat. Poslej jih bom pa v bolnišnico, v dom za strejše. Dobra ideja, sama se še spomnila ne bi.

 

naor

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

4. apr 2011 7:51

Mojca007, sicer off topic, toda - kje si nabavila Kindl bralnik? Moja sestra je v fazi iskanja kake ugodne variante.

Loni Makaroni

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

4. apr 2011 8:17

Loni, sicer nisem Mojca007, imam pa Kindle. Nabavila sem ga preko Amazon.com, ker je bil najugodnejši. Istočasno sem naročila tudi etui, ki se mi je sicer zdel relativno drag v primerjavi z bralnikom, vendar mi ni žal  http://www.amazon.com/gp/product/B003DZ165W/ref=s9_

 

LP, V.

Mojca2007  

član od: 11.10.2007

sporočila: 133

4. apr 2011 8:59

Živijo, Bralnik Kindle lahko kupiš SAMO preko ameriškega Amazona (izbereš verzijo international). Skupaj s poštnino in carino stane približno150 eur, lahko pa si dodatno kupiš ovitek (sama sem ovitek kupila na ebay-co.uk, ker je bila ugodnejša cena (12 eur) - brez ovitka pa Kindla nočem prenašati naokoli). V glavnem - kolikor berem, se mi je že zdavnaj poplačal, ker bi za tiskane knjige (tudi žepnice) plačala veliko več, kot sem za e-knjige - torej je Kidle vsekakor ugodna varianta. Na listi želja imam pa še približno 120 najbolj "nujnih" e-knjig... Branja ne bo zmanjkalo. Sicer pa je bralnik Kindle med tistimi, ki se spoznajo na bralnike (oz. so jih preizkusili že več), dobil oceno enajst od deset v primerjavi z drugimi bralniki. Zaslon z E-inkom pa je krasna pogruntavščina in oči resnično ne trpijo - ravno tako je, kot bi bral s papirja. Sama sem zelo zadovoljna z njim in mi ni treba več skrbeti za to, kaj bom brala. Všeč mi je, ker imam možnost naložiti od vsake knjige nekaj poglavij v predogled in se lahko šele takrat odločim, če bom knjigo kupila (oz. si jo v 20 sekundah prenesla s spletne trgovine na svoj bralnik). V tiskani obliki sem kupila že kar nekaj knjig, kjer je bil opis knjige super, ocene tudi, sama pa sem jo odložila po kakšnih desetih straneh, ker mi ni bil npr. všeč stil pisanja .. itd.. Sama ogromno berem, nisem pa čustveno navezana na "vonj tiskanih knjig" - še posebej, če se človek zvečer v postelji odloči, da bo bral in ga od tega odvrne vonj po cigaretnemu dimu iz knjige, ki je bila izposojena v knjižnici. Tako da vsekakor svetujem nakup Kindla - branje postane nova dimenzija. lp, M.

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

4. apr 2011 11:08

Mojca2007 je napisal/a:
Živijo,

Bralnik Kindle lahko kupiš SAMO preko ameriškega Amazona (izbereš verzijo international).

No ja, kupiš ga lahko tudi preko kakšnega posrednika, kjer zna biti včasih kakšna stvar ugodnejša, vendar, kot sem napisala, v tem primeru ne.

LP, V.

Mojca2007  

član od: 11.10.2007

sporočila: 133

4. apr 2011 13:16

-- Ma v mislih sem imela najbolj enostavno pot, kako priti do Kindla - seveda se da tudi preko kakšnega posrednika... . Poleg tega jaz vedno raje dobim stvari iz prve roke. Tudi če se kdaj kaj zakomplicira, vem, na koga naj se obrnem. Hecno pa mi je, da ko primeš po dolgem času spet v roke navadno knjigo, ti je full čudno, da obstaja tudi vsebina na levi strani.:::)) lp, M.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

4. apr 2011 14:42

Mislim, da bo moja sestra bolj delala v smeri preučevanja, kdaj gre kdo od poznanih preko luže oziroma kdaj kdo od prekolužnih pride kaj na obisk. 

Loni Makaroni

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

4. avg 2011 19:16

A Nooka pa nima nobena? Meni bolj diši od Kindla, ker je cenovno ugodnejši in ima za mojo potrebe čisto dovolj funkcij.

Zdaj samo še iščem možnost kako ga na najcenejši način spraviti v Slovenijo 

Roncolino

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

5. avg 2011 7:25

Približuje se dopust (no ja, počasi je videti luč na koncu tunela) in to je čas, v katerem jaz začnem ogledovat e-readerje - v zadnjem času me je nekoliko začel vznemirjati Pocketbook Pro 902 (velik in drag je toliko kot Kindle DX, le da podpira več formatov in nimam tistega občutka, da me bo ves čas hodil špecat na Amazon in še kam drugam - just if you're paranoid doesn't mean they're not out there waiting to get you). Če ga kdo slučajno že ima, se prijazno priporočam za komentarje. lp, proxima

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti