Nadlaktni merilnik krvnega tlaka

Lejla13  

član od: 21.1.2008

sporočila: 390

tema odprta - 24. mar 2011 11:02 | ogledi: 7.857 | odgovori: 21

Odločam se za nakup nadlaktnega merilnika krvnega tlaka, pa ne vem katerega naj kupim. Ali mi zna kdo svetovati.

Vnaprej najlepša hvala.

fotografka  

član od: 1.6.2010

sporočila: 68

24. mar 2011 12:39

Kolikor sem seznanjena (pred 2 leti kupovala) se najbolj priporočajo Omron merilniki - tudi (osebni) zdravniki jih uporabljajo.

fotografka

Lejla13  

član od: 21.1.2008

sporočila: 390

24. mar 2011 14:10

Ja, tudi meni so tega svetovali v lekarni. Ampak je precej drag. Saj pri zdravju res ne smeš šparat, ampak mogoče pa se dobi kakšen cenejši drugega proizvajalca enake kvalitete.

Če se še kdo oglasi na to temo bom zelo vesela.

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

24. mar 2011 14:20

Baje so najbolj natančni tisti ta stari, s slušalkami in ročno pumpico (tako mi je povedala ena medicinska sestra). Preveri če so kaj cenejši, mogoče ga ima pa še kdo, ki je prešaltal na elektroniko doma in ti ga odstopi ali proda za sprejemljivo ceno.

nola

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

24. mar 2011 15:39

Od nedavnega je pri hiši Omron M10-IT. Lahko rečem, da sva kmalu opazila, da verjetno prikazuje nekoliko nižji pritisk od realnega. Ko sem šla brskat po forumih, sem naletela na podobne komentarje, tako da je te domače zadeve, ne glede na ceno, treba vzeti z nekoliko rezerve. Naslednjič ga bom nesla s seboj k zdravniku, kjer uporabljajo tisto najbolj staromodno varianto s pumpico in slušalkami, ki je baje še vedno najbolj zanesljiva, pa bomo videli direktno primerjavo.

strelka

fotografka  

član od: 1.6.2010

sporočila: 68

24. mar 2011 23:40

Pumpico in slušalke moraš znat uporabljati - ni vse poceni tudi vedno uporabno. žal...

V MB imajo v zdr. domu največ Omronovih - na pumpico že bolj težko kje vidiš.

Je pa tudi pritisk ena "hecna stvar", ki lahko zelo niha. Če ti doma pokaže 120, čez eno uro pri zdr. pa 130 še ne pomeni, da je vse merilnik kriv.

fotografka

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

25. mar 2011 7:09

fotografka je napisal/a:

Pumpico in slušalke moraš znat uporabljati - ni vse poceni tudi vedno uporabno. žal...

V MB imajo v zdr. domu največ Omronovih - na pumpico že bolj težko kje vidiš.

Je pa tudi pritisk ena "hecna stvar", ki lahko zelo niha. Če ti doma pokaže 120, čez eno uro pri zdr. pa 130 še ne pomeni, da je vse merilnik kriv.



fotografka

 

No ja, če nisi ravno zelo naglušen se uporabe brez problema naučiš. Saj ni prav nič zapletenega.

nola

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

25. mar 2011 13:05

Seveda krvni tlak lahko precej zaniha, ampak nekako veš (če si vsaj kolikor toliko redno meriš), kje se tvoj običajni tlak giblje. Glede na to, da npr. moji boljši polovici povsod drugje (tudi pri starših, ki imajo nek drug merilnik starejše izdelave) kaže višjega kot ta merilec doma, sva pač postala pozorna. In očitno nisva edina, ki sva prišla do tega zaključka. Je pa to najdražji Omronov model, ker pri zdravju nisva hotela šparat... In še nekaj, tudi pri moji (zdaj ex) ginekologinji uporabljajo Omrona, celo slabši model od mojega. Zdaj pa trepetam, da mi niso praktično celo nosečnost vodili napačne evidence. Nova uporablja striktno na pumpico in rezultati niso tako šolski kot pri bivši... Tudi osebna zdravnica uporablja na pumpico. Očitno bo nekaj na tem. Zgolj v opozorilo pri odločanju o nakupu in predvsem pri uporabi.

 

 

strelka

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

25. mar 2011 13:28

strelka je napisal/a:

Nova uporablja striktno na pumpico in rezultati niso tako šolski kot pri bivši... Tudi osebna zdravnica uporablja na pumpico. Očitno bo nekaj na tem. Zgolj v opozorilo pri odločanju o nakupu in predvsem pri uporabi.

 

strelka

 

Tudi meni so krvni tlak pri zdraviku (osebnem, ginekologinja, na sistematskem pregledu) vedno izmerili na klasičen način s pumpico, nikoli z elektronskim. Še nisem videla elektronskega merilca pri nobenem zdravniku. Doma imamo elektronskega (mislim da ene bolj x znamke), ampak se nam dozdeva, da kaže malo preveč. Ravno zato ga peljemo v ponedeljek na "pregled" oz. na primerjavo v zdravstveni dom. Bom poročala o rezultatih.

JJ

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

25. mar 2011 14:03

Meni so tisti iz foha svetovali, da naj bo navaden, če pa že kako bolj sodobno čudo, naj bo polavtomatski, tak, da je še vedno pumpica zraven.

 

Loni Makaroni

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

25. mar 2011 14:31

Z elektronskim merilcem so mi nazadnje izmerili tlak na krvodajalski akciji. Torej bo že za silo. Ampak ni bila kaka žepna domača izvedba. Takega imamo doma, za na zapestje, pa se kar dobro ujema s tistim, kar izmerijo v ambulanti.

Lep pozdrav,

Sonja

 

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti