Refoškova omaka

Spelll  

član od: 23.3.2011

sporočila: 1

tema odprta - 23. mar 2011 17:17 | ogledi: 14.877 | odgovori: 4

Živijo, mene zanima kako se naredi refoškova omaka?

Enkrat sem jedlča v eni restavraciji ombolo v refoškovi omaki s pršutom--->fuuullll dobro.

pol sem 1x probala nardit doma, tko malo improvizacija, pa me zanima če ima kdo prav recept??

hvala!;)

Spelll

Lejla13  

član od: 21.1.2008

sporočila: 390

24. mar 2011 14:16

Nola ni to to. Tudi jaz sem si to jed že večkrat naročila in bi bila zelo vesela originlnega recepta, če ga kdo pozna.

neznan uporabnik

24. mar 2011 15:12

In kako je izgledala ta omaka?

Da ni bilo nekaj podobnega kot toč? (popečeš z obeh strani rezine pršuta na mešanici masla in oljčnega olja in zaliješ z vinom + začimbe)

Enostravno vinsko omako iz ostankov vina (da se ne skisa, kar se pa ni za bat) naredima tako:

Na mešanici masla in olja prepražim sladkor, dodam drobtine, pomešam, zalijem z malo vode ali juhe, potem dodam vino, klinček ali 2, sol, poper, pokuham na zmernem ognju približno 5 minut.

 

Mere (približno):

2-3 žlice masla

malo(?) olja

2 deci vina

1 deci juhe ali vode

žlička sladkorja

1 žlica drobtin

 

lahko se igraš in dodajaš zsčimbe po svojem okusu: rožmarin, sivko, ščepec cimeta...

 

 

 

japaja

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

24. mar 2011 18:32

Mogoče misliš staro dobro vinsko omako? V zvezku moje babice piše takole (upam, da bom prav prepisala, ker se že zelo slabo vidi):

 

V vročo mast daš žlico sladkorja in pustiš, da se speni. Prideni 2 do 3 žlice moke, mešaj, da zarumeni in zalij z vinom (1/2 litra). Dodaj limonino lupino, cimet, klinčke in malo soli. Pusti nekaj časa vreti, da se primerno zgosti.

 

 

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti