Slaščičarne v sloveniji

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

21. feb 2013 6:17

Bom poskusila. Sicer so precej sladke, slajše kot krem šnite. Imajo podlago kot krem šnite, kremo kot krem šnite in vmes narezane jagode, pokrov kot karamel, ampak ne tako trd, meni super okus, samo jaz bi malo manj sladko. Bom šla pa prav zaradi še bolj natančnega opisa še enkrat ponje. Se bom žrtvovala zate, Vanja!

 

naor

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

21. feb 2013 6:37

Kakšna požrtvovalnost, Naor. A naj še jaz za koga kaj testiram? Švicarskih rezin ne poznam, bi pa kaj drugega. Glede peciva bi se tudi jaz malo žrtvovala.

pirnica

Vilma  

član od: 30.8.2004

sporočila: 560

21. feb 2013 7:01

Zelo dobre torte imajo tudi v Rehabilitacijskem centru Soča. Se jih da naročit tudi za rojstni dan, če katero zanima. Sicer ne vem, kako se slaščičarna kliče, so pa tortice res okusne in ugodne.

Vilma

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

21. feb 2013 7:24

Pirnica, vidiš, kako sem požrtvovalna. Sicer nisem imela namena iti že čez par dni ponje, vsekakor pa so vredne kalorij kot pravi Vanja, le prepogosto ne. Pa še posebno zdaj, ko je nekaj kilogramčkov zapustilo moje telesce.

 

naor

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

21. feb 2013 8:59

No ja, dve kulinaričarki sva se pred nekaj dnevi tudi žrtvovali in testirali štiri tortice, v Mb, in če katera želi ponoviti test ali testirati tisto, kar medve nisva, prijazno vabljena ... (no, medve sva pili čaj ...)

mamamia

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

21. feb 2013 9:14

Moj svak rad reče: " Teško naterati žabo u vodu!"

Mamamia, malo daleč si, ampak ko pride pomlad zelena, pa ne rečem dvakrat, da bi se tudi samo zato pripeljala v toti Maribor! 

 

naor

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

21. feb 2013 11:43

Tvoj svak ima podoben besednjak kot moj pokojni oče (ena takih je še: Vidjela žaba da se konj podkiva pa i ona digla nogu, ali pa tista znamenita Znam te puško dok si pištolj bila).

Tako da ti predlagam, da čim prej pridi, če te ne bo hitro bo pa mladi umetnik še kak nov okus tortic pričaral ...

mamamia

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

22. feb 2013 21:28

babka1951 je napisal/a:
Loni, si morda zasledila, kdaj bo odprta, zadnje čase bolj malo zaidem na tisti konec Kosez, mi je pa tam bil najboljši sladoled

Sporočam, da je odprta.

Loni Makaroni

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

23. feb 2013 11:12

mamamia je napisal/a:

No ja, dve kulinaričarki sva se pred nekaj dnevi tudi žrtvovali in testirali štiri tortice, v Mb, in če katera želi ponoviti test ali testirati tisto, kar medve nisva, prijazno vabljena ... (no, medve sva pili čaj ...)


mamamia

 

Žrtev je bila strašna (priporočam čokoladno).

Naor, če iščeš tistih par kilc, ki je zapustilo tvoje telesce - bi bilo možno, da so pristale na mojem? Eden mora biti kriv, pa eden bo moral teči namesto mene, ko bo skopnel sneg..... bom danes raje utapljala črne misli v gogini alpski torti. V slabem vremenu se človek mora razvedriti.

Sicer sem pa prav spodobne slaščice nedolgo tega jedla v kavarnici - bifejčku - kakor koli ga že hočete imenovati - poleg nekdaj legendarne Jagode (danes kebab) na Celovški. Na tabli zunaj piše, da so bile od Lenčka (sicer ga ne poznam, ampak mora biti OK, ta Lenček).

Sonja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

23. feb 2013 12:25

To sta vedve še v mojem imenu nekaj testirali, ne?

Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti