Izvidi na cd-ju

maryja  

član od: 26.11.2009

sporočila: 12

tema odprta - 14. mar 2011 18:49 | ogledi: 8.573 | odgovori: 10

V četrtek sem bila na onkološkem inštitutu, kjer sem opravila pregled in ultrazvok. Izvide sem dobila na cd-ju, kjer so mi rekli naj jih odnesem k svojemu zdravniku. Danes sem to opravila, vendar mi je že sestra rekla kaj je to, da sem prva in da še niso nikoli videli izvidov v taki obliki. Grem k zdravniku, mu izročim cd, naj ga pogleda in me gleda, kot da sem z vesolja.Rekel mi je,da se on v to ne razume, kam je šla tehnologija in, da hoče izvide v pisni obliki.

Ali ima katera mogoče kakšne izkušnje s tem?

maryja

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

14. mar 2011 18:59

Moja snaha je pred tremi meseci dobila izvide na CD po slikanju pljuč v ZD Center (a ne na onkološkem inšitutu).

kača

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

14. mar 2011 19:01

Ja,svet gre s tehnologijo naprej.

In težava se pojavi tudi,ko zdravnik to prakticira,samo nima tapravega programa,da bi pogledal izvid.

in potem hodiš od vrat do tehnikov in računalničarjev in serviserjev v ZD.

 

Sama sem s Cd izvidi res naredila eno dolgo pot.

V dobro vseh bolnih in zdravih bi lahko vsaj programe poenotili.

Upam,da čimprej urediš.

anaevahttp://poosmiinpol.blogspot.com/

micogica  

član od: 29.12.2005

sporočila: 209

14. mar 2011 19:09

Jaz sem slike na CD-ju dobila pri  rtg slikanju poškodbe. In z njimi sem imela probleme tako pri splošnem zdravniku, kot tudi na urgenci v eni izmed bolnišnic, kjer so mi rekli, da  slike na CD - pa res še niso dobili in da bo potrebno ponovno slikanje pri njih. No, nazadnje smo se le pogodili, da jim smem pomagati pri odpiranju CD- ja in problem je bil rešen.... Ni da bi človek komentiral!!

 

micogica

maryja  

član od: 26.11.2009

sporočila: 12

14. mar 2011 19:49

Saj sestra v ZD, bili sta celo dve,sta poskušali odpreti cd, vendar jima ni uspelo. Rekla je celo, da ji naj ga pustim, da ga bo dala pregledat računalničarjem in se naj jutri oglasim. Vendar ji nisem dovolila brez moje prisotnosti. Poskusila bom jutri pri drugem zdravniku, v skrajnem primeru pa bom poklicala v LJ. in razložila situacijo. Nekako bom že uredila. Hvala vam... Pa še ena misel, ki sem jo prebrala, ko sem čakala na pregled- iz revije OKNO ŽIVLENJE JE SMRTNO NEVARNO...ŠE NIHČE NI PREŽIVEL maryja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

14. mar 2011 21:15

Moja zdravnica pa mi je rekla, naj ji izvid kar na cd prinesem, z rtg, da bo sama pogledala,  ker da  v bolnici, kjew rtg opravijo, itak obdržijo posnetke v računalniku, pa da bona prej pogledala slike, preden mi rentgenolog v bolnici napišpe izvid.

Mamamia

mamamia

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

14. mar 2011 22:36

Načeloma naj bi bile na CDju slike, vseeno naj bi pa še napisali pisni izvid.  Mogoče ga pa še dobiš po pošti?

Nasja

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

14. mar 2011 23:59

Mamamia, meni je pa zdravnica rekla, da mora biti pisni izvid, ker oni načeloma ne znajo brati rtg slike. Sicer je to bilo pred 4 leti, vendar kot vem je še danes enako. Včasih tako od srca rečem: Svašta!

 

 

naor

darjar  

član od: 2.9.2004

sporočila: 8

15. mar 2011 7:34

sama sem bila na mamografiji pred tremi leti v MB in dobila izvid na CD. Ko sem ga nesla svoji ginekologinji ni bilo nobenih težav pri "branju" iz CD. Bila je vesela, da ni toliko papirja za v kartoteko in si je le prepisala nekaj podatkov, tako da mislim, da je to vsaj v MB kar dobro utečeno. Ko sem pred mesecem bila ponovno na mamografiji, sem zraven nesla ta CD in dobila tudi novega. lp. darja darja repina

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

15. mar 2011 13:07

Ja, tehnika gre dalje. Že 22 let hodim vsako leto v Spl. bolnišnico Mb. na mamografijo. Še lani ob takem času sem dobila v roke sliko, letos pa jo bom tudi jaz dobila na CD. Pravijo, da je tudi pregled na tem novem aparatu bolj prijeten (beri - manj boleč). Bomo videli ... regina

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

15. mar 2011 21:56

naor, imaš prav, jaz sem površno pisala. Izvid je še vedno na papirju, na pismeno, le slike so na cd. Moja zdravnica (fiziatrinja v tem primeru) je pač predlagala, naj kar cd k njej prinesem, da bo takoj, še preden v bolnici napišejo izvid, sama pogledala, kaj vse je narobe pri meni. Itak so me eno uro slikali, kolega v službi je rekel, da sem bolj prežarčena kot tisti na Japonskem ... Smo pač vse naenkrat opravili, da mi ni bilo štiri krat hodit tja.

Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti