Ali si je kdo zapomnil recept

Polž  

član od: 28.5.2007

sporočila: 37

tema odprta - 10. mar 2011 10:21 | ogledi: 14.206 | odgovori: 17

V soboto sem gledala oddajo Annabel Langbein - Kuhajmo po domače. Gospa je pripravila zanimiv sirček. Solila je jogurt in ga dala na krpo, da se je odcedil (mislim da čez noč). Bolj natančnih navodil si nisem zapomnila. Morda si jih je kdo od vas?

Hvala in LP!

M

Polž

Polž  

član od: 28.5.2007

sporočila: 37

10. mar 2011 10:37

Na pop plus nisem prijavljena. Domačo stran sem pa tudi jaz že včeraj našla, pa sem očitno preveč butasta, da bi našla recept! Zanima me, če je oddajo kdo gledal in si zapomnil podrobnosti. Hvala in LP! M. Polž

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

10. mar 2011 10:38

Bolj natančnih navodil niti ni bilo.

Uporabila je grški jogurt, ga posolila, stresla v krpo, položeno v cedilu in pustila čez noč na sobni temperaturi. Zjutraj je imela odcejen sirček, ki ga je začinila (zmešala) z drobnjakom in rožmarinom.

Issi

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

10. mar 2011 14:49

Ja, jaz sem jo prvič gledala in mi je bilo njeno kuhanje zelo všeč. Od začimb je dodala rožmarin, drobnjak in baziliko.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

10. mar 2011 14:53

Zanimivo, tudi jaz sem jo prvič in povsem slučajno ujela, ko sem si "križ ravnala" po peki štravb in krofov. Ja, deluje naravno, je pa z južne poloble, a ne?

Mislim pa, da takemu sirčku rečejo labna.


rimljanka

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 10. 2011 14:53

Polž  

član od: 28.5.2007

sporočila: 37

13. mar 2011 8:17

Hvala vsem za nasvete. Sirček smo včeraj naredili in je res odličen!!! Pomazali smo kar takega brez dodatkov in začimb, oz. smo ga toliko časa pokušavali, da ga je zmanjkalo. Hvala in LP! M. Polž

petrah87  

član od: 20.12.2011

sporočila: 5

6. feb 2012 16:22

pozdravljeni, 

da ne načenjam nove teme bom kar tukaj podobno vprašala. v soboto sem gledala oddajo annabel in je pripravila neko limonino kremo/pasto, in jo dala v kozarčke. potem je to kremo uporabila v nekem kolaču. s to kremo sem že videla jamieja da dela, baje paše skupaj z malinami. sem pregledala celo spletno stran od omenjene gospe, se prijavila na voyo, da bi pogledala ponovitev oddaje pa je ni več. mi lahko kdo prosim pomaga? hvala za pomoč 

petrah87

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

6. feb 2012 17:57

Hm, ne vem, če je to to, ampak če ni, tudi nič hudega (recept je prepisan iz knjige Oded Schwartz: Bogastvo trajnih okusov):

Limonina strjenka

Sestavine:

naribana lupina in sok 6 limon

400g kristalnega sladkorja

150 g zmehčanega masla

5 stepenih velikih jajc

 

Limonino lupinico in sok damo s sladkorjem v majhno posodo in segrevamo, dokler se sladkor ne stopi. Dodamo še maslo in mešamo, dokler se maslo ne razpusti. Zmes predenemo v dvojni lonec ali na vodno kopel. Skozi gosto cedilo v posodo precedimo stepena jajca in med mešanjem na šibkem ognju kuhamo 25 - 40 minut, dokler ni tako gosto, da se prime kuhalnice. Ne sme zavreti, ker bi se sicer sesirilo.

Strjenko nalijemo v vroče kozarčke in jih zapremo. Ohladimo, nato damo v hladilnik, kjer zdrži 3 mesece.

lp

P.s. Tole od Annabel je menda pravo, a? Pol je tale recept tu gor tudi : http://myjourneywithannabel.blogspot.com/2011/08/lemon-curd.html



cervus

Sporočilo je spremenil(a) elaphus dne 06. 2012 18:00

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecsijasaja
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti