Krompir na poseben način-pomoč

neznan uporabnik

9. mar 2011 11:44

Po moje ne. To mora bit neko testo, mogoče redkejše in t tem povaljano in pol ocvrto. Saj plast se po moje pol ne vidi al obliv  al karkol že to je. Ker,če je podobno bučkam fritiranim v testu, kak bi bla pol samo moka. Pol je meni najbolj logično bolj redko pivsko testo in ocvrto.

 

Multivitamin

multivitamin

barbara987  

član od: 4.3.2010

sporočila: 49

9. mar 2011 13:16

Bom sprobala varianto z koruzno moko in tudi varianto, da surovega povaljam v ostri moki, čeprav dvomim da je to to. Ravno zaradi tega kar je rekel Multivitamin ker gre tu za nekakšno testo. Sem pogledala tudi po trgovinah pa nisem našla nič podobnega. barbara987

kruhy  

član od: 15.3.2007

sporočila: 310

9. mar 2011 13:16

Po mojem je to zmrznjen kupljen krompir. Včasih dobiš takega v McDonaldu, če je kakšna posebna ponudba pečenega krompirja.

kruhy

neznan uporabnik

9. mar 2011 13:53

Pa enkrat dva krompira nareži, pa naredi ful redko pivsko testo al pa kr ono za palačinke, redko, pa probaj. Saj to ni tok dela. Za probo,da vidiš,če je vsaj približek onemu. Ker, če boš suh krompir valala samo po moki pa pol cvrla, se ti bo moka zažgala predn se bo krompir spekel.

 

Multivitamin

multivitamin

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

9. mar 2011 18:54

Našla ekaj, kar bi lahko bilo to; www.hrana.50webs.com/pomfri_krompiwww.google.si" target="_blank">http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:D94C9Wy-C-cJ:w

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

9. mar 2011 22:55

Vendelna jr. , tokrat si ga pa res ustrelila v meglo , na celi črti . Naj kar povem , da se tudi meni ne sanja kako spečti tak krompir . Je to ocvrt ali pečen v pečici ? Ne glede na to , kako je pripravljen, po tvojem "receptu "(kuhanju, pečenju , prelivanju ) bi gost na porcijo tvojega krompirja čakal cca 50 minut . Seveda , če bi želel svežega , saj se za ves dan vnaprej pečen ne bi obnesel .Mislim , da se gostje zaradi takega krompirja (v tem hitrem tempu,ko bi vsi najraje jedli že prej ,kot naročijo ) ne bi vračali . Vsi bi ga jedli samo trikrat : prvič , zadnjič in nikoli več . Lp manca51

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

10. mar 2011 0:52

Barbara, tole sem našla na netu. KFC ima preverjeno pomfri, kot ga ti opisuješ. Izpusti MSG in uporabi olje namesto shortening za cvrenje. Če rabiš prevod, samo povej.

http://www.food.com/recipe/kfc-potato-wedges-5894

 

Vanja

barbara987  

član od: 4.3.2010

sporočila: 49

11. mar 2011 12:59

Vanja izgleda zelo podobno temu, kar mislim. Tako, da takoj ko bo možno bom sprobala ta recept. barbara987

zaja  

član od: 7.12.2009

sporočila: 207

11. mar 2011 14:03

In, če prosim za prevod recepta? Se že v naprej zahvaljujem. zaja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

11. mar 2011 14:34

5 res velikih krompirjev

1/4 l mleka

1 jajce

1/4 litra moke

2 žlici soli (30ml)

1 žlička popra

1/4 žličke suhe paprike

2 ščepca česna v prahu

 

Olje za cvretje

 

Krompir opereš, osušiš in neolupljene narežeš na enako velike krhlje.

Jajce, mleko, nekaj soli (za sol sicer ne piše, ampak jaz bi tako naredila) dobro vmešaj v večji posodi.

 

V drugi večji posodi zmešaj moko, sol, poper, papriko in česen v prahu.

 

Krompirjeve krhlje paniraš najprej v mleku in jajcu, nato v moki.

Cvreš najprej 3 minute, pobereš iz olja, počakaš minuto in cvreš drugič do približno 5 minut ali dokler krompir ni mehek. Nekaj ljudi je pripomnilo, da so cvrli samo 1x in je izpadlo OK.

 

Tisti o pranju in nelupljenju krompirja sem dodala, ker v tehle restavracijah krompirja ne lupijo. Meni osebno je to zelo všeč.

 

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti