Smrad iz vlažilca zraka

tina711983  

član od: 24.6.2009

sporočila: 197

tema odprta - 28. feb 2011 20:22 | ogledi: 4.970 | odgovori: 3

Pozdravljeni,

rabila bi nasvet glede vlažilca zraka. Imamo ga v službi in za nego skrbim jaz. Redno ga enkrat mesečno očistim, kolesa, kot tudi cel vlažilec, da gre dol ves vodni kamen. Toda, ko ga ponovno prižgem vedno smrdi po algah in ne vem zakaj, saj ga res dobro očistim (poskusila s kisom, citronsko kislino), pa nič ne pomaga.Kako je kaj z uporabo eteričnih olj? Ali ga res lahko dam v vlažilec. Naj omenim, da to ni parni vlažilec zraka, ampak navadni. Hvaležna bom za vsak nasvet, ker sem že rahlo obupana...

Hvala...

tina711983

vragolin  

član od: 7.7.2005

sporočila: 31

1. mar 2011 13:37

Vlažilec čistim enkrat tedensko, samo z vodo. Po koncu sezone pa v nulo s praškom. Enkrat na leto (čeprav v navodilih piše vsake 3 mesece) zamenjam filter, ponavadi jeseni, preden se začne kurilna sezona. Takrat tudi zamenjam "ionsko palčko". Eteričnih olj pa ne uporabljam. Ne vem kakšen vlažilec imate, če ima kakšen filter, bi ga bilo dobro zamenjat. vragolin

pozejdon  

član od: 3.3.2011

sporočila: 46

4. mar 2011 16:16

Vlažilce zraka, ki so hkrati ionizatorji, samo vržite v smeti, ker so ti ionizatorji izjemno izjemno za zdravje škodljiva zadeva. Kogar zanima več na to temo, je tega veliko po internetu, še zlasti tuji članki. Namesto tega si raje omislite navadno kemarično posodo z vodo, iz katere po malem naravno izhlapeva vlaga, če je prostor presuh ali pa samo dovlj zračite. pozejdon

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti