Kako sem shujšal za 5 kg v 30 dneh brez velikega odrekanja

sirobt  

član od: 27.1.2005

sporočila: 18

tema odprta - 24. feb 2011 0:51 | ogledi: 15.855 | odgovori: 31

moram se pohvalit da mi je uspelo- čeprav sprva nisem verjel da mi bo.

potrebna je bila samo volja in enostaven recept

ker se mi je v zadnjem času nabralo par kilogramov preveč sem se odločil da se jih znebim na enostaven način z malo odrekanja

 

-zajtrk sem zamenjal z doma narejenim svežim gostim sadnim sokom

-kosilo sem jedel normalno brez odrekanja, mogoče sem malce zmanjšal količino zaužite hrane

-popoldanske prigrizke in večerjo sem nadomestil z  doma narejenim svežim gostim sadnim sokom

 

in še moj recep za pripravo tega sadnega napitka

v mešalec sem dal, seveda vse narezano na koščke

- 2 banani

- 3-4  jabolka

- 2 pomaranči

- 2 kivija

-  velika žlica meda

-  2-3 dcl mleka

vse skupaj zmešal in dobil zelo gost napitek katerega sem pil za zajtrk 0,3-0,5 l za zajtrk

preko dneva in zvečer pa ko sem začutil lakoto : 0,2-0,3 l in moram priznat da je kr hitro bilo vidno na tehnici razlika, cca 200g na dan

včasih sem dodal še kakšen drug sadež in kakšnemu zmanjšal količino itd.

ps  tudi za malico v službo sem si nesel 0,5 l tega napitka, malo so me zafrkavali če sem na fruteku   hehehe

 

lp

 

 

 

 



sirobt

Temo je spremenil(a) sirobt dne 24. feb 2011 0:54

ursyy  

član od: 26.3.2009

sporočila: 635

24. feb 2011 7:27

na teden je zdravo shujšat pol kilogram do kilogram...no pa vseeno čestitam, zdaj pa obdrži to težo, namreč problem ni shujšat, težje je držat težo... ursyy

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

24. feb 2011 10:11

Srobot, you are one of us now.

Bravo, kar nadaljuj v tem ritmu, da ohraniš doseženo.

Vendelina jr.

Liguini  

član od: 18.2.2011

sporočila: 23

24. feb 2011 10:17

Meni je lansko leto uspelo zgubiti dobrih 20 kg, ki jih uspešno vzdržujem. Recept: redna aktivnost v raznih oblikah (3x tedensko) je dovolj, da se lahko tudi pregrešim s hrano in pijačo. :) Drugače pa BRAVO! :) http://kuhinja-s-srcem.blogspot.com

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

24. feb 2011 12:35

Sirobt, bravo po mojem si se kar pametno lotil hujšanja, ker nisi bil preveč prikrajšan glede vnosa kalorij. Tisti tvoj napitek se mi zdi precej hranljiv. JanisJoplin

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

24. feb 2011 12:38

Mene je pa vedno zanimalo zakaj se mora zadeve zmiksati, zakaj jih enostavno ne pojeste, pa še več obrokov bi bilo potem, kar je bolje.

Commis débarrasseur

ursyy  

član od: 26.3.2009

sporočila: 635

24. feb 2011 12:50

tudi mene zanima, zdaj če bi šlo za čiščenje telesa je razumljivo da se pijejo naravni sokovi iz sadja in zelenjave in voda... ursyy

baška  

član od: 24.3.2008

sporočila: 221

24. feb 2011 15:47

Meni se pa zdi razumljivo da se lahko sadje zmiksa. Jaz namreč težko spravim dol sadje, če si ga pa zmiksam, pa mi je zelo dobro. Pa še okus lahko zboljšaš z več vrstami sadja. Seveda pa se lahko doda tudi kakšna zelenjava. Super in čestitam za izgubljeno težo! lp baška

larci  

član od: 1.2.2010

sporočila: 93

24. feb 2011 16:01

tehtnica je sicer pokazala manj, ampak koliko od tega je šlo maščobe dol, koliko pa mišic sadje so hidrati...  telo potrebuje pa še veliko beljakovin in zdravih maščob.

larci

Majolčica  

član od: 2.2.2008

sporočila: 98

24. feb 2011 16:01

Sirobt, mene pa zanima kakšno kosilo si jedel običajno? Recimo, zame je kosilo brez odrekanja še vseeno po ločevalnem principu, ponavadi meso+zelenjava+solata ali pa testenine z zelenjavno omako ali riba+grška solata..... Za druge naprimer, je normalno kosilo juhica, potem glavna jed (meso+krompir), nato še sladica. Po takšnem kosilu bi bila jaz že čisto preveč polna in sita, zato nikoli ne jem na takšen način. Zanima me, kakšen princip si imel ti? Si se prehranjeval za kosilo doma ali kje zunaj, v restavraciji (predvidevam da, ker verjetno hodiš v službo)?

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti