Kako sem shujšal za 5 kg v 30 dneh brez velikega odrekanja

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

25. feb 2011 10:47

Tako kot je napisala Loni, mislim tudi sama.Drugo je, če tako delam. Mislim pa, da so diete, s katero snameš dol pet kil čisto v redu. Želodec se spet malo skrči, v glavi zvonijo zvonci, da se malo zadržuješ, saj nočeš, da bi jih dobil nazaj. Ker v tako kratkem času si ne moreš narediti ne vem kakšne škode. Dolgoročno pa je najbolj uspešna dieta "manj žri". In to kar poješ, porabiš. Na kolesu, v telovadnici, kjerkoli. Ni tukaj velike filozofije.

 

naor

ursyy  

član od: 26.3.2009

sporočila: 635

25. feb 2011 11:26

res manj žri, da se ne prenajedaš, ampak pomembno je tudi da ješ zdravo... ursyy

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

25. feb 2011 11:28

Za moje pojme je pa to velika filozofija, uskladiti užitke z uravnoteženo prehrano in pijačo. Pa ne samo glede kilogramov.

Commis débarrasseur

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

25. feb 2011 12:45

Tako iz medijev poznam npr. Janeza Bratovža, Sašo Veronika, pa se prav ta hip ne spomnim še drugih, ki so veliki kuharji, somelierji in vitki. Vsaj navedena dva sta. Koliko ima pri tem samo način prehrane in koliko geni ne vem, vem pa, da sta oba zavidljivo vitka. Seveda se da razpravljati v nedogled. Iz svoje izkušnje pa povem. Ko sem si hudo poškodovala koleno in bila tri tedne v bolnišnici in še dva v zdravilišču, sem brez vsake diete prišla domov 8 kg lažja. Zdaj boste rekli, ja hrana v bolnišnici je zanič. Mogoče, ni pa v zdravilišču.

Seveda pa kot vsak, izhajam iz sebe. Že dolga leta ne pijem nobenih drugih pijač kot vodo, nesladkane čaje, kavo s čim manj sladkorja in mleko. Črn kruh, veliko zelenjave in malo mesa. Zelo malo omak. Pa sem kar lušno zalita. Ker ne porabim, kar pojem. Če bi bila tako pridna kot je npr. Loni, bi bilo tudi kilogramov manj. 

 

naor

ursyy  

član od: 26.3.2009

sporočila: 635

25. feb 2011 13:04

zelo pomembna je tudi telovadbo, vsaj pri meni, ni več dneva, da ne bi nekaj naredila za sebe (razen če je prisoten kakšnen prehlad in ne zmorem, ti pa so mogoče 1 x na 5 let)... ursyy Sporočilo je spremenil(a) ursyy dne 25. 2011 13:10

passi  

član od: 8.6.2010

sporočila: 20

15. mar 2011 13:45

larci je napisal/a:
 

ni nič narobe, ampak bi blo dobro zraven še kaj puste skute pojest (:

poglej na embalažo mleka in malce preračunaj koliko so notri in koliko je hidratov :) saj ne mislim zdaj solit pameti, prosim no ampak pravim da za hujšanje, katerega cilj je ustvarit lepo postavo in ne mlahavo postavo, je dobro da je čim več beljakovin :)

 


larci

Našel sem zanimiv članek, ki govori o beljakovinah v mleku (http://www.kmetijskizavod-celje.si/preprecite-poletni-p) Poleg beljakovin pri hujšanju pa je nujno potrebna rekreacija, ker tudi ta poskrbi, da telo ostane fit. Če le hujšamo, nam postane kože prevelika in pokurimo maščobo.



Sporočilo je spremenil(a) passi dne 15. 2013 10:40

Sporočilo je spremenil(a) passi dne 11.okt 2016 12:56

sirobt  

član od: 27.1.2005

sporočila: 18

25. mar 2011 13:32

ursyy je napisal/a:
na teden je zdravo shujšat pol kilogram do kilogram...no pa vseeno čestitam, zdaj pa obdrži to težo, namreč problem ni shujšat, težje je držat težo...

ursyy

 

pa se javljam ponovo po enem mesecu od kar sem poslal prvi  post na to temo

vidim da se je kar mala razprava odprla na to temo

rezultat po dveh mesecih je takšen iz 89,5kg sem sedaj lepo pristal pri 82,5 kg pri moji 176 cm višine- do idealne teže bi še manjkalo malo ampak saj ne počnem tega da bi bil maneken temveč zato ker se sedaj bolje počutum- tudi po stopnicah gor sem bolj poskočen -hehe

sedaj se držim pri kilogramih tu nekje, mi jih uspe obdržat in tudi odrekanja ni več toliko

napitek pa še kr prakticiram kar pogosto ko začutim lakoto

 



sirobt



Sporočilo je spremenil(a) sirobt dne 25. 2011 13:33

Sporočilo je spremenil(a) sirobt dne 25. 2011 13:51

sirobt  

član od: 27.1.2005

sporočila: 18

25. mar 2011 13:36

larci je napisal/a:

tehtnica je sicer pokazala manj, ampak koliko od tega je šlo maščobe dol, koliko pa mišic sadje so hidrati...  telo potrebuje pa še veliko beljakovin in zdravih maščob.



larci

 

plavalni obroček okoli bokov se je kar lepo zmanjšal, hehehe

sirobt

sirobt  

član od: 27.1.2005

sporočila: 18

25. mar 2011 13:39

Majolčica je napisal/a:
Sirobt,
mene pa zanima kakšno kosilo si jedel običajno?
Recimo, zame je kosilo brez odrekanja še vseeno po ločevalnem principu, ponavadi meso+zelenjava+solata ali pa testenine z zelenjavno omako ali riba+grška solata.....

Za druge naprimer, je normalno kosilo juhica, potem glavna jed (meso+krompir), nato še sladica. Po takšnem kosilu bi bila jaz že čisto preveč polna in sita, zato nikoli ne jem na takšen način.

Zanima me, kakšen princip si imel ti? Si se prehranjeval za kosilo doma ali kje zunaj, v restavraciji (predvidevam da, ker verjetno hodiš v službo)?

-kot sem že povedal kosilo jem čisto normalno in v istih količinah kot sem do sedaj(razen količino kruha sem zmanjšal)

na jedilniko je tisto kar skuha tašča ali kaj skuham sam ker izmenično pač kuhama za vso družino (smo tri družine v eni veliki hiši in ko se kuha se kuha za vse - meni pač služba dopušča glede na moj delovni čas da lahko taščo razbremenim da lahko ona še kaj druga postori oz da  nima vsak dan dela s tem da nahrani 12-15 oseb.

-za malico v službo je šel moj frutek z menoj

-pa tudi na kakšno pizzo sem tudi šel pa na lepinjo-samo ne več toliko kot prej



sirobt



Sporočilo je spremenil(a) sirobt dne 25. 2011 13:41

Sporočilo je spremenil(a) sirobt dne 25. 2011 13:52

sirobt  

član od: 27.1.2005

sporočila: 18

25. mar 2011 13:48

JanisJoplin je napisal/a:
Ja no, to se pa strinjam. Sam za mišice je pa treba tud telovadit

JanisJoplin

 

tudi za to je poskrbljeno-imam to srečo da nam delodajalec 1x tedensko omogoči(plača) uporabo športne dvorane v rekreacijske namene in potem kdo kar hoče ali malo nogometa s sodelavci ali badminton itd.

drugače pa delovni čas preživim skoraj vseh 8 ur na nogah

sirobt

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti