Recepti za kuhanje z amc posodo

alena1  

član od: 25.1.2011

sporočila: 25

tema odprta - 22. feb 2011 23:16 | ogledi: 45.689 | odgovori: 84

pred časom sem si kupila amc posodo. Zraven sem dobila tudi knjigo receptov, vendar mi ti recepti niso najbolj všeč.

Želela bi pa recepte oz. nasvete iz "prve roke", saj vem, da praksa prinese več izkušenj.

alena1

piap  

član od: 1.7.2005

sporočila: 83

27. feb 2011 19:59

Pri praženju čebule,začnemo vedno v hladni posodi .Peko mesa pa vedno segrejemo posodo z tričetrt moči štedilnika do prvega polja odkrijrmo posodo položimo meso osušeno v posodo pokrijemo nazaj in pustimo da se polje do kraja na visiotermu obarva,odkrijr+emo posodo obrnemo meso in popečemo tudi z druge strani in zmanjšamo temperaturo na minimum.Zadnjo generacijo posode lahko segrevamo z vso močjo štedilnika , prejšno generacijo pa s (6 ali 7 stopnjo štedilnika ).Kadar kuhamo s hitro pokrovko pa segrevamo z vso možno temperaturo da zapre pokrovka nato zmanjšamo na minimum. piap

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

27. feb 2011 21:18

piap je napisal/a:
Pri praženju čebule,začnemo vedno v hladni posodi .Peko mesa pa vedno segrejemo posodo z tričetrt moči štedilnika do prvega polja odkrijrmo posodo položimo meso osušeno v posodo pokrijemo nazaj in pustimo da se polje do kraja na visiotermu obarva,odkrijr+emo posodo obrnemo meso in popečemo tudi z druge strani in zmanjšamo temperaturo na minimum.Zadnjo generacijo posode lahko segrevamo z vso močjo štedilnika , prejšno generacijo pa s (6 ali 7 stopnjo štedilnika ).Kadar kuhamo s hitro pokrovko pa segrevamo z vso možno temperaturo da zapre pokrovka nato zmanjšamo na minimum.

piap

 

A lahko vprašam, kdaj imaš rojstni dan? Samo datum, letnica ni pomembna.

Mamamia

mamamia

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

28. feb 2011 0:55

Kaj bo za darilo dobila eno eterno, da bo lahko normalno kuhala in pekla?

Sergej

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

28. feb 2011 11:05

u to pa so neka edinstvena navodila.. na tak način pa nisem še nikoli kuhala in pekla... not! ;)

www.mojalbum.com/naredilaana

piap  

član od: 1.7.2005

sporočila: 83

28. feb 2011 22:58

Rojstni dan ...5.april piap

piap  

član od: 1.7.2005

sporočila: 83

28. feb 2011 23:01

Pri pravilnem segrevanju vedno uspe.Peka in kuhanje. piap

piap  

član od: 1.7.2005

sporočila: 83

28. feb 2011 23:13

Mogoče eno zimsko kosilo ZELJE S KLOBASO V segreto posodo daj narezano klobaso na kolobarje (bloško ali podobno) jo popeci dodaj kislo zelje ( če je preveč kislo -operi prej) malo kumine mlete 1/2 dcl vode ali belega vina lahko tudi par koščkov krompirja (nič premešat) kuhaj s hitro pokrovko na soft 5 minut.Ko odpreš posodo dobro premešaj in postrezi. Dober tek piap

piap  

član od: 1.7.2005

sporočila: 83

1. mar 2011 21:09

Svinjska pečenka Svinjski kare brez kosti (večji kos)nasredini zarežemo da lahko napolnemo . Znotraj malo nasoli in napolni s suhimi slivami. večjo ponev ali evrasio segrej s tričrtrt moči štedilnika do prvega polja (po enakem postopku ki sem ga opisala pred časom) popeci po vseh straneh ko je popečen zmanjšaj temperaturo in peci dok ni pečen. predno je pečen kos malo posoli in lahko dodaš večje kose čebule ,malo česna ,mleti kimel in malo črnega vina da se še malo popeče v začimbah. piap

piap  

član od: 1.7.2005

sporočila: 83

6. mar 2011 20:11

KROFI V AMC Sestavine: 1kg moke 10 dkg sladkorja 10 dkg masla 5 dkg kvasa 1dkg soli 5 rumenjakov 3dcl mleka marmelada Postopek : Ko so krofi dovolj vshajani segrejemo ponev 24cm /3l na 5. stopnji energije (če ima štedilnik 9 stopenj) do prvega polja znižamo energijo na 4. stopnjon in nalijemo 4 dcl olja in damo takoj krofe noter.Pokrijemo ponev cvremo 4 min . Odpremo obrišemo pokrov obrnemo krofe pokrijemo ponev in cvremo 3 min. Naslednjič lahko ponavljamo postopek na vsaki strani 3 minute.(ali pa zmanjšamo na 3. stopnjo energijo in jih cvremo navsaki strani 4min.) piap

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

6. mar 2011 22:35

Sicer nisem strokovnjak za krofe, vendar kljub temu nekaj vem o njihovi pripravi. Vsekakor to, da je temperatura in čas cvrtja precej odvisen od velikosti. Jedel sem pa take za pol hleba in take za po dva v usta. Torej vsaj po tem kriteriju lahko tvoj recept ocenim za nezanesljiv - pa brez zamere prosim, ker spet miniram to vašo promocijo!

LP

Sergej

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti