piap  

član od: 1.7.2005

sporočila: 83

8. mar 2011 19:38

Pač je recept za standardne domače krofe,velikost ni pomembna ,debelina pa je .Pač priporočam za večje zmanjšat temperaturo in povečat minuto ali 2. lp piap

Čarli08  

član od: 4.1.2010

sporočila: 275

8. mar 2011 21:21

Piap, amapk vejice bi pa res lahko malo bolj resno postavljala. Čarli08

piap  

9. mar 2011 22:33

http://www.topis.si/blog/ Na tem blogu si lahko, preberete vegetarijanske recepte po AMC. piap

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7837

21. mar 2011 7:42

No, glede na to, da sem jaz to posodje na mojem drugem domicilu "dobila" v paketu, sem se "vdala" v usodo in ta vikend zadeve preizkusila še z vidika tega načina kuharije. Iz čistega firbca. Zarebrnice, zelenjava... Edino žlikrofe sem vseeno vrgla v običajen soljen krop . 

Loni Makaroni

piap  

23. mar 2011 12:19

N KAKŠEN JE BIL USPEH?

piap

piap  

23. mar 2011 12:46

Golaž iz hobotnice

Sestavine:
1,5 kg rdeče čebule
2-3 kg hobotnice
oljčno olje
paprika v   prahu
paradižnikovi pelati
rdeče vino

Priprava:
Na drobno narežite kilogram in pol rdeče čebule,(pražiti začnemo v hladni posodi na tičetrt moči štedilnika) ki jo prepražite , dokler ne zarumeni. Nato dodajte 2-3 kg na drobne koščke narezane hobotnice in pražite 15 minut. Kasneje dodajte še toliko vode, da prekrije meso  in  dodajte papriko, pločevinko pelatov in po potrebi še sol. Kuhaj s secuquick pokrovom na turbo 20 min. Na koncu dodajte še dva decilitra rdečega vina in kuhajte še 5  minut. Postrezite vroče in po želji  polijte z olivnim oljem in okrasite s sveže nasekljanim   peteršiljem.

piap

piap  

8. nov 2011 9:18

Rdeče zelje z jkabolki

1glavo rdečega zelja     /zrezano

2 jabolka       / narežano na krhlje

1dcl. vina

1 žlico sladkorja

ščep mlete kumine

malo soli

V hladno posodo dam sladkor in posodo segrevam na tričetrt moči štedilnika, da sladkor karameliziram.Dodam narezano zelje,jabolko, zalijem z vinom ,dodam kumino in sol. Pokrijem s secuquick pokrovom in kuham na soft 5 minut. Odpremo posodo ,zelje dobro premešamo in lahko serviramo.

piap

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 6926

8. nov 2011 9:25

Vauuu, kakšno zelje  .

Pozdravček!

Piap, a to promoviraš AMC? Samo, veš, težko je prepričat prepričane! 

piap  

8. nov 2011 9:31

Ne promoviram AMC. Samo pišem idejo za kosilo .

piap

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.

O POKROVITELJU »
O NAGRADAH »
POGOJI SODELOVANJA »

Nagradna igra

Rezultati prejšnje igre:
Vsi odgovori na nagradno igro so bili pravilni.

Računalnik je izžrebal naslednje nagrajence:
nagrada: Željka Kavčič (3320 Velenje)

O NAGRADAH »

Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecCila
Kaj danes za zajtrkVenturini
MOJ vrttedyka
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti