Blago s pikami

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

21. feb 2011 22:59

Pa še malo heca za konec. Vsakič, ko sem odprla to temo, mi je prišla na misel reklama, kjer deklica ogleduje kužke dalmatince in sprašuje, če imajo takega z dvojnimi pikami. No, konec dober, vse dobro. Mogoče smo se pa vsaj nekateri res kaj naučili ob iskanju blaga s pikami. Kljub temu, da si že ti pritisnila piko, mi dovoli, da to storim še jaz. 

 

naor

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

21. feb 2011 23:58

perpetua je napisal/a:
Huh, mi pa za pusta nikoli tako ne kompliciramo. Tudi če kostum več sezon nosimo, za tisti dve priložnosti na leto menda ni tako usodno, da oblačilo ni popolno. Ne vem, se mi zdi, da se za v bistvu nepomembne stvari ne splača zgubljat preveč energije. Vseeno upam, da najdeš ta pravo, če ti toliko pomeni perpetua
Nekaterim, tudi meni, to ni kompliciranje. Ko smo v tem koncu še imeli odličen prostor za maškare, nas je ene par skupin delalo kostume po cel mesec... In smo komaj čakali potem tisto soboto, da smo se srečali, pa seveda uživali še v ponedeljek in torek. Naslednji vikend pa si razdelili vsa darila in pekli palačinke iz vsako leto dobljenih 360 jajc. Še zdaj, ko tistega motela na Čatežu že nekaj let ni, kdo pove, kako lepe koruze smo bili (smo nizali lepo zrna koruze na debel sukanec...), pa grozdi, sončnice... Zato tudi vem, da pri frini ne gre za neko brezvezno zgubljanje energije, ampak ima maškare, pa njihov Pikin festival, enostavno rada. Ognjič

resa  

član od: 23.2.2006

sporočila: 150

22. feb 2011 7:51

Ognjič bravo.

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

22. feb 2011 14:43

NJabrž bi morala napisati še nekaj. V knjigi Pika Nogavička je napisano, da je Pika oblečena v prekratko RUMENO  oblekico, izpod katere kukajo spodnje hlače, ki so modre z belimi pikami. Dve različni  nogavici,Prava oprava je torej taka. Pika je rdečelaska in nikakor ni blont, pa tudi brinetka ne.

Namesto obleke, ki je neudobna in se ne da širiiti, imamo pravoverni rumene predpasnike, izpod katerih kukajo hlače.

Za našo punčko sem v sili naredila bele hlače z rdečimi pikami, pa v kombinaciji z rumeno ni prišlo v redu. Žal ne znam prilepiti fotografije, sicer bi to pokazala. Ni v redu..

F r i n a

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

22. feb 2011 15:09

Pika Nogavička, ki jo je narisala Marlenka Stupica, je zame edina prava Pika sploh. In je točno taka, kot je opisana v knjigi in kot jo je opisala frina. Ampak, frina, meni se vseeno zdi, da ne bi bilo nič narobe, če bi bile hlačke tudi malo svetlejše modre barve z belimi pikami .

lp

cervus

mucka123  

član od: 27.1.2012

sporočila: 23

4. feb 2012 22:21

a lahko še jaz pritisnem PIKE

mucka123

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecNikita
Kaj jutri za kosilo?gobica1402
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti