Operacija meniskusa

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

tema odprta - 14. feb 2011 14:55 | ogledi: 27.532 | odgovori: 14

Ali je kdo med nami, ki je imel v zadnjem času operacijo meniskusa. Vem, da operacija traja kratek čas, da si še isti dan odpuščen iz bolnice. Kaj pa potem?

Hvala za odgovore.

Migla

Temo je spremenil(a) Migla dne 14. feb 2011 15:45

girica  

član od: 25.5.2009

sporočila: 614

14. feb 2011 15:17

Prav danes je moj dragi opravil to operacijo. Še čakam, da se mi oglasi, kako je šlo. Upam, da vse OK

Domov naj bi šel že danes popoldan.

girica http://sladki-koraki.blogspot.com/

sooonck  

član od: 8.6.2010

sporočila: 144

14. feb 2011 15:18

Jaz sem imela pred kratkim artroskopsko operacijo meniskusa, ki vsega skupaj traja le dobrih 20 minut. Odpuščena sem bila pol ure po končanem posegu, saj je bila uporabljena le lokalna anestezija (v koleno). Brez problema sem odšla do avta, s tem da seveda nisem vozila. Bolelo me je le tisti dan, potem pa nič več. Potrebno se je le držati navodil, kar se tiče vaj in fizioterapije. Meni so sicer med posegom ugotovili, da mi bolečine povzroča zelo poškodovan hrustanec (3 stopnje), ne pa natrgan meniskus, ki so ga 'popravili'. Tako da, če je 'samo' meniskus, ni problema. Srečno! sooonck

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

14. feb 2011 15:42

Naša mama je bila operirana pred par leti in se je vse super izteklo. Je pa res, da je zelo zelo resno vzela navodila za razgibavanje in fizioterapijo. Bodi torej nadležna, naj ti pokažejo čimveč vaj, naj ti povedo, katere gibe lahko delaš, tudi če boli, in s čim je bolje počakati. In potem bodi seveda vztrajna, ponavljaj še pa še, pa boš kmalu kot nova. Lep pozdrav, Sonja

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

14. feb 2011 15:46

Hvala vsem za odgovore. Ja to me čaka. Čim več zvem, tem bolje bo. Migla

girica  

član od: 25.5.2009

sporočila: 614

15. feb 2011 7:40

Migla, sveže novice od včerajšnega operiranca.

Prvi dan je potrebno mirovati. Koleno je potrebno ohlajati z ledenimi obkladki. Dobiš 4 Naklofene, ki jih jemlješ po navodilih. Takoj drugi dan je potrebno že začeti s predpisanimi fizioterapevtskimi vajami, ki jih predhodno že v bolnišnici pokaže fizioterapevt. Peti do sedmi dan je potrebno iti do osebnega zdravnika na odstranitev šivov. Deset dni je potrebno uporabljati bergle in kontrola je predvidoma po 20-ih dneh.

Bolečin po operaciji, moj mož, skoraj, da ni imel. Kar ga danes boli, so mišice na operirani nogi.

Dobro opravi.

 

 



girica http://sladki-koraki.blogspot.com/

Sporočilo je spremenil(a) girica dne 15. 2011 08:09

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

15. feb 2011 8:38

Girica, hvala, ker si mi tako lepo opisala. Iz starin linkov sem si tudi nekaj zapomnila, dobila nekaj dobrih napotkov. Zdaj zbiram vse informacije, ki mi bodo prav prišle. Datum operacije imam, zdaj pa le pogum. Migla

sooonck  

član od: 8.6.2010

sporočila: 144

15. feb 2011 9:02

Meni je bila uporaba bergel močno odsvetovana, češ da moraš mišice nog uporabljati kar se da normalno, prav tako stopati na nogo, vendar s kančkom previdnosti. Verjetno je precej odvisno od samega doktorja in njegovega načina pristopa k stvari in seveda kondicije operiranca. sooonck

rolada  

član od: 4.8.2006

sporočila: 287

15. feb 2011 11:28

Kakšne berglje! Tako mi je rekel doktor po operaciji - tako križnih vezi kot kasneje meniskusa. Nogo je treba obremenjevati , vendar le do bolečine. Več ne. Vaje in hlajenje, počitek in ne preveč obremenjevati koleno s stopnicami kar nekaj časa. Meni je doktor odsvetoval vsak šport, planinarjenje, smučanje ...kjer obremenjuješ koleno. Svetovali ti bodo le sobno kolo ter plavanje. Ko sem bila operirana na križnih vezeh, sem šla v hribe brez problemov šele čez 3 leta. Zdaj po operaciji meniskusa pa eno leto nič zgoraj omenjenih športov. Še daljši sprehod so mi odsvetovali. Res pa je ,da me je druga operacija - meniskusa - precej bolj bolela kot križne vezi. Upam pa, da bom čez čas vendarle lahko bolj in več migala kot zdaj - pol leta po operaciji. LP rolada

girica  

član od: 25.5.2009

sporočila: 614

15. feb 2011 12:04

Očitno vsak doktor oz zdravstven ustanova svetuje drugače?!

Tudi mojemu možu je bilo priporočeno kolesarjenje in plavanje. Nikakor pa ne smučanja, tenisa ali nogometa. Ker je strasten kolesar, komaj čaka, da se požene na kolo  .

Uporaba bergel mu je bila priporočena pa predvsem kot opora pri teh prvih dnevih hoje.



girica http://sladki-koraki.blogspot.com/

Sporočilo je spremenil(a) girica dne 15. 2011 12:09

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti