Visok pritisk

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

16. feb 2011 11:55

Hvala Remiljanka in Darjuška. Res nisem vedela, da se zadeva ne uravna takoj. Tega mi zdravnik ni povedal in sem mislila, da mi tablete ne primejo. Res sem vznemirjena in si pogosto merim pritisk. Bom upoštevala vajin nasvet in se poskusila umiriti, ter živeti s tem. Mi je na novo, da sem prvič v življenju odvisna od nekih zdravil. No, tole pa je že res posledica emša. Lep dan vsem. kara

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

16. feb 2011 11:56

Ups, se opravičujem Rimljanka, ker sem narobe napisala tvoje ime. kara

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

16. feb 2011 12:12

Ne vem, če je to ravno posledica EMŠA, saj je veliko mladih ljudi s previsokim krvnim tlakom.  Sam način življenja je tisti (premalo gibanja, neustrezna prehrana, negativni stres) in zagotovo neka genetska zasnova.

 

rrr

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

16. feb 2011 13:07

Kar se genetike tiče pa sploh ni dvoma. Oba starša in sorodniki po obeh straneh. Priznam pa seveda tudi nezdravo življenje z obilo negativnega stresa vsak dan. Najbrž je sedaj pozno, ampak se bom potrudila vsaj pri načinu prehranjevanja, čeprav težko, ker silno rada papcam kara

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 931

16. feb 2011 14:55

Kara zgornji tlak lahko uravnavaš s prehrano, spodnjega pa ne moreš, saj tako je meni povedala zdravnica, ker za zniževanje spodnjega tlaka imam jaz tudi zdravila in se prav navadiš na jemanje zdravil, jaz jih vzamem zjutraj trakoj ko vstanem in ni problema. LP reza

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

16. feb 2011 15:27

Morda je boljše, kot praviš ti Terezija, če zdravila vzameš zjutraj, ker držijo čez cel dan, ko si izpostavljen napetostim službe in drugim obveznostim. Meni jih je zdravnik svetoval zvečer, če bi se mi po njih vrtelo, kar se tudi res dogaja. No, bom še videla kako bo vse, se bom že navadila, kot še mnogo drugih ljudi. kara

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

16. feb 2011 18:28

Točno tako kot je napisala rimljanka.Pritisk se stabilizira v nekem času in ne takoj.Zdravila,ki imajo takojšen učinek so v bistvu prva pomoč, ko je to potrebno. In tista tabletka pod jezik zniža pritisk hitro.Imam izkušnje,da mi je pritisk podivjal kljub temu,da že 3 leta jemljem tablete za znižanje pritiska, a je bil en šok in je podivjal pritisk in takrat so mi v bolnici dali to tableto in se je hitro znižal. In stranski učinki, meni so tretja zdravila odgovarjala.Kašelj je bil pri enih,pri drugih slabo počutje tretja mi odgovarjajo.Zato bodi pozorna in zdravniku povej,kajti na razpolago je kar precej teh zdravil za znižanje pritiska. In,če pride do tega,da je res potrebno jemati tablete je treba vzeti resno.Mama in tašča no pred dosti leti nista tega tako resno jemali,niti njuni zdravniki,posledice,anevrizma v glavi in anevrizma v trebuhu.Obe so naši dobri zdravniki rešili.Samo potem se je vse skupaj vzelo bolj resno. dari

NETTY  

član od: 26.9.2010

sporočila: 49

16. feb 2011 20:16

Iz knjige AJURVEDA, ki jo imam ravno izposojeno iz knjižnice: KDAJ K ZDRAVNIKU - "Če je visok krvni pritisk začasen in povezan s stresno situacijo, ponavadi zadostujeta počitek in sprostitev. Tudi če je visok daljše obdobje, ni potrebno nujno jemati zdravil.Popolnoma naravna sredstva, kot so prehrana, vadba, zelišča, meditacija in joga, ki nimajo negativnih stranskih učinkov, lahko precej dobro pomagajo pri spopadu s hipertenzijo. Vendar visok KP zahteva zdravnikov nadzor. Hipertenzija je stanje, ki lahko ogrozi življenje in zato ne priporočam, da uporabljate naslednje tretmaje namesto standardne zdravstvene oskrbe. Bolje je, da ajurvedska zdravila uporabljate - najraje ob vednosti zdravnika in z njegivo odobritvijo - kot dodatek standardnim zdravilom. Svojega zdravnika prosite, naj opazuje vaš napredek. Če so recepti uspešni, bo zdravnik ugotovil, da potrebujete vse manj zdravil in nadzora. Na koncu boste odmerke zdravil postopoma zmanjševali." V knjigi so navedeni tudi recepti jedi, ki hipertenzijo pomagajo nadzirati, npr: "Pomaga tudi medena voda. V skodelico vode dajte čajno žličko medu in pet do deset kapljic jabolčnega kisa in napitek spijte zgodaj zjutraj. Ta pijača zmanjšuje holesterol, ohranja vasodilacijo in uravnava krvni pritisk." Ali pa: "Zmešajte pomarančni sok in vodo iz kokosovega oreha(naravni sok iz svežega kokosa) v razmerju dva dela pom.soka proti enemu delu kokosove vode. Spijte 1/2 do 1 skodelico dvakrat do trikrat dnevno." Iz knjige AJURVEDA - popolni vodnik po domači lekarni. NETTY

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

16. feb 2011 21:12

Jej čimveč sadja in zelenjave , privošči si ribe in belo meso . Pozabi pa na svinjsko meso ,prekajene suhomesnate izdelke , pršut in predvsem SOL . Ne pozabi na česen , pomaga pri pritisku , pa še naravni antibiotik je . Veliko se gibaj , hodi ... Vse dobro ti želim Lp manca51

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

17. feb 2011 7:20

Hvala za uporabne nasvete, res se trudim spremeniti način življenja, čeprav je včasih težko. Nekako se mora spremeniti marsikaj celotni družini. Pa saj tudi drugim ne bo škodilo. Upam, da mi bo uspelo tudi shujšati, ker to kot vem tudi doprinese k znižanju pritiska. Čakam na malo lepše vreme, potem pa se bom verjetno vpisala v tečaj nornijske hoje. Za kakšne divje športe v moji starosti ni ravno pogojev, hoja pa vsekakor in disciplina. kara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti