Kaligrafija

Jejža  

član od: 6.9.2007

sporočila: 180

tema odprta - 31. jan 2011 19:29 | ogledi: 10.107 | odgovori: 8

Pred kratkim sem se udeležila kaligrafske delavnice in me je prevzela umetnost pisanja. Kupila sem si že dve peresi (Pilot, 2.4mm in 6.0mm) in resnično uživam v pisanju. Prav pomirjajoče je. Lahko rečem, da lahko zapišem že nekaj besednih zvez z uncialo, danes pa sem pričela še s samostojnim učenjem gotice. Zanimiva stvar ...

Se še kdo od vas ukvarja s kaligrafijo? Predlagate kako literaturo? Kje kupujete pripomočke, kakšne so vaše izkušnje, katere primere pisav najraje uporabljate ... Delite z nami :)

Ko uspem priti do fotoaparata, pa objavim tudi kako sliko - sem še začetnica, zato nikar ne pričakujte izdelkov razreda 1 a. So pa 1 a zame :)

Jejža

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

1. feb 2011 10:00

Tudi jaz kdaj pa kdaj kaj napišem, sem pa samouk. Bi treba na kak tečaj, ja ... Me pa mika gotica, te se nisem še lotila. Kar prilepi kako sliko!

Atina

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

1. feb 2011 10:19

Na gradu Podsreda in tam blizu gradu Snežnik (Mašun) so v času počitnic ponavadi tečaji kaligrafije. Ognjič

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

1. feb 2011 10:22

Jejža, pred časom sem v knjigarni DZS na Mestnem trgu v Lj. gledala knjige o kaligrfiji. Mislim, da sta bili dve v slovenščini, tri pa v angl. rosie

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

2. feb 2011 16:03

Meni je všeč t.i. Black letter,

sicer pa pojdi na Google ali Youtube - morje nasvetov, idej, fontov, filmčkov... sploh ne rabiš kupovat knjig.  Oprema - mislim, da bo Prometej čist ok.

 

lp,

vanjatajnsek

Jejža  

član od: 6.9.2007

sporočila: 180

6. feb 2011 15:27

Ja, na spletu se najde kar veliko uporabnega materiala - še najbolj so mi prav prišle strani, ki imajo poleg zapisane abecede narisane tudi zaporedne poteze posamezne črke. Naslednji teden obiščem še knjižnico.

Pišete predvsem linearna besedila ali se veliko ukvarjate tudi z obliko celote - npr. večja, okrašena začetnica, okraski ob samem besedilu? Okraski so mi zelo všeč, menim, da dajo besedilu neko dodatno vrednost, sploh če imajo tudi kaj skupnega z besedilom, a žal nisem umetniški tip človeka, nimam idej in roka sama ne dela pravih krivulj :) Morda kdo pozna kako spletno stran z idejami, nasveti ... za začetnike, saj kar sem do sedaj videla, so dela resnih profesionalcev oz. več kot zmorem :)

Jejža

kafetarca  

član od: 30.9.2009

sporočila: 277

15. feb 2011 9:26

Pridna Jejža!!!! Bi znalo kdaj prav prit -sploh zdaj, ko smo več ali manj priklenjeni na tipkovnice in postajamo za takšne reči pravi mali motorični debili . kafetarca Sovica Oka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti