Sprostitev

kuharprimoz  

član od: 5.5.2010

sporočila: 18

tema odprta - 17. jan 2011 17:14 | ogledi: 33.249 | odgovori: 9

Finska ali turska savna. Kaj bolj sprosca po vasem mnenju oz. Je boljse za telo.

kuharprimoz

_tmickena_  

član od: 20.6.2006

sporočila: 293

17. jan 2011 17:48

To je pa čisto odvisno od osebe.. Meni je boljša turška! _tmickena_

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

17. jan 2011 18:10

Oprosti kuharprimoz, mene sprosti en lonec na levo drugi na desno...

Nikoli ne reci nikoli

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

17. jan 2011 18:59

kuharprimoz je napisal/a:
Finska ali turska savna. Kaj bolj sprosca po vasem mnenju oz. Je boljse za telo.

kuharprimoz

 

Popolnoma odvisno od posameznika. Meni bolj ustreza turška, možu pa finska.

Najbolj me pa sprosti dobra masaža. Mamamia

mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

18. jan 2011 9:14

Primož, ko gre človek v savno, bolje rečeno v sistem savn  (in teh resortnih stvari je v Slo kar precej in ponudba je precej kvalitetna) gre takole:

- najprej greš v eno savno (in je človek pri tem ponavadi ziheraš in si rečeš, ne grem takoj v najbolj vroče, grem v kakšno kromatsko savno....)

- si deset minut notri in si misliš, pa kje je kak učinek

- potem se greš malo hladit in potem spet v savno (to pot kakšno drugo, recimo turško ali pa solno)

- in po kakih desetih minutah se čuti, da se je telo začelo malo mehčati in je pripravljeno sprejemati učinke savnanja (ker zgolj švicanje, to ni nič, je treba dobiti tisti fin občutek od znotraj)

- in greš spet malon ven

- pa si človek misli, sedaj sem pa že za finsko savno - in gre jadrno noter (potem mu je po kakih petih minutah jasno, da morda še ni za v finsko in gre spet malo ven)

- in spet malo do kromatske savne

in malo do tuša

- in potem v finsko savno

- in potem v kakšno ledeno sobo, lapidarij ali karkoli je pač za resno počivanje

- pa spet malo v savno, kakšna finska ali "indijanska" spet paše

- pa spet malo v lapidarij

- pa potem za piko na i še kakšna savna za nego kože. Tu ti prinesejo bodisi kakšno blato, ponekod dajejo blato in satje ipd....skratka nekaj, kar namažeš po telesu in potem trdni delci odluščijo odmrlo kožo in potem to spereš dol in imaš kožo kot dojenček

In potem greš še na masažo.

Temu se reče relaksacija vredna vsakega evra.

Vendelina jr.

saskia02  

član od: 17.5.2010

sporočila: 53

18. jan 2011 20:39

_tmickena_ je napisal/a:
To je pa čisto odvisno od osebe.. _tmickena_
se strinjam. meni najbolj odgovarja INFRA. s.

HEMA  

član od: 2.3.2004

sporočila: 505

19. jan 2011 8:21

Vendelina, . Jaz si za savnanje vzamem minimalno 5 ur in potem delam ravno tako kot si napisala ti. Privoščim si kake trikrat na leto, v enem od naših zdravilišč, kjer izvajajo programe v savnah z vrtinčenjem zraka in raznimi "namazi": med, čokolada, jogurt, blato.... V začetku v blago turško, proti koncu pa bolj močne finske... lp

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

19. jan 2011 17:11

Meni bolj paše turška, pri finski mi je presuh zrak, pa sčasoma postane moja sluznica v nosu zaradi vročega zraka pekoča. Ampak jaz sem tudi tisti tip človeka, ko grem plavat, pa v turško savno za kakih 15 minut, pa ven iz savne, ker se mi začne malo vrtet, pa malo v masažne bazene, pa potem nazaj v turško, pa pod tuš, da se ohladim, pa potem takoj v parno savno, potem se malo na ležalniku spočijem, pa nazaj v finsko, pa knajpanje, ker je bilo v finski prevroče... Pravo kolovratenje je tisti dan :))) Yulchi -.-

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

19. jan 2011 19:14

Kako smo si razlicni! Mene kakrsnakoli savna tako sprosti  , da dva dni ne pridem k sebi. Sprostitev v mojem jeziku, je ena ura res postene rekreacije. Potem pa pod tus.

Vanja

sonce51  

član od: 4.4.2008

sporočila: 237

19. jan 2011 19:23

Jaz pa grem običajno najprej za kakšnih 20-30 min. v infra, potem počivam, potem v finsko in na koncu v turško. Ker si običajno to privoščim le 1 x na mesec ali tudi to ne ( čeprav imam vse skupaj čez cesto) pa potem ostanem tam cel popoldan. V januarju imamo pri nas eno akcijo na tajske masaže in si bom privoščila popoldansko savnanje in potem še tajsko 80 min. masažo z aromatičnimi olji za neverjetno ugodno ceno . Zelo ugodno, vendar zelo zasedeno. Za te zadeve mi vedno primanjkuje časa, sedaj pa sem si zadeve tako uredila, da se mi bo izšlo. Nikoli pa med popoldnevom v savni ne grem v bazen, to mi ne sede. Vmes se stuširam in poooočivam. Uživam v infra, kjer se ogravam, potem se potim v finski (kjer mi ni full udobno) in na koncu uživam v turški, ob pomoči grobo mlete morske soli in medu. sonce51

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti