Knjiga psi

berta55  

član od: 5.1.2011

sporočila: 7

5. jan 2011 23:05

Pozdravljeni! Pravkar sem prebrala do strani 48, dalje pa prvi dan menda ne smem, ker ob knjigi dobiš navodila kako se bere in ko prideš do srebrnega znakca moraš knjigo odložiti in prespati. Prvih deset strani ni nič posebnega, sploh pa ni nič duhovnega, ni pa tudi tako slabo, da ne bi brala dalje. Zanimivo postane šele na strani 20 in zelo zanimivo od 22 naprej. Sicer je pisano v prispodobah in moraš znati brati tudi med vrsticami, ni pa težko branje in jezik je zelo, zelo lepa slovenščina, še posebej na strani 47 in 48, kjer sem morala končati. Tu je čudovito napisan del. Skozi uvdno zgodbo izveš nekaj zelo zanimivega, česar doslej nisem prebrala še nikjer in me je pritegnilo, priznam tudi, da me je tako vleklo naprej, da sem komaj upoštevala navodila in se že zelo veselim nadaljevanja. Upam, da nisem bila preveč reklamna in izdajalska, za tiste, ki jo morebiti še želijo brati. Vsak človek pač vidi po svoje in s svojimi očmi. Mi je pa všeč, da je knjiga tako pozitivna in nimam občutka, da bi bila usmerjena v rušenje česa, vsaj do sem ne, če pa bo v nadaljevanju drugače, pa vam lahko še napišem, če bi seveda koga zanimalo. Mislim, da informacija o tem, da bi to lahko nekdo napisal v enem dnevu, ne more držati, saj je knjiga res obsežna ... sem bila pravkar (ženska radovednostna spletni strani www.psi.si in piše, da je bila pisana 2 leti, pisec jo je samo videl v enih sanjah v noči na 25. december (leta 2007), ni je pa tako hitro napisal, tak bi bil res genij! Odhajam spat, ker je jutri delavnik. Zato lahko noč vsem skupaj! lp Berta berta55

dreamjob  

član od: 7.12.2009

sporočila: 47

29. mar 2011 2:45

Knjiga je marketinški nateg, poznam par ljudi, ki so sodelovali pri izdaji. dreamjob

bozickus  

član od: 18.9.2005

sporočila: 7

6. apr 2011 7:32

dreamjob... Ti jest povem, kaj je nateg? Nategovanja je dovolj preko medijev; česopisi, TV, politika..... Bom pa ti tako povedal; vzemi knjigo, preberi in komentiraj. Slovenci smo res take piz...de, da vsako novo stvaritev takoj obsodimo na preprad. In ker smo tako "napredni", zakaj so trgovine polne, zakaj kupujete vse, kar se kupiti da, zakaj se gre na počitnice na kredit, zakaj ...ne sprejmemo svojega življenja, nas pa zanima tuje? Knjiga JE življenje. Knjiga je čudovitoslovje. Ali je marketing al ne zraven...ja, ljubi bog, celo v politiki ga je dovolj, na položnicah... Dreamjob, zbudi se, preberi knjigo in potem bodi...kritičen. bozickus

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

6. apr 2011 9:36

bozickus je napisal/a:
dreamjob...

Ti jest povem, kaj je nateg?

Nategovanja je dovolj preko medijev; česopisi, TV, politika.....

Bom pa ti tako povedal; vzemi knjigo, preberi in komentiraj.

Slovenci smo res take piz...de, da vsako novo stvaritev takoj obsodimo na preprad.


In ker smo tako "napredni", zakaj so trgovine polne, zakaj kupujete vse, kar se kupiti da, zakaj se gre na počitnice na kredit, zakaj ...ne sprejmemo svojega življenja, nas pa zanima tuje?

Knjiga JE življenje. Knjiga je čudovitoslovje. Ali je marketing al ne zraven...ja, ljubi bog, celo v politiki ga je dovolj, na položnicah...

Dreamjob, zbudi se, preberi knjigo in potem bodi...kritičen.

bozickus

 

dreamjob je budna, ti malce spiš, če smem pripomnit, pa se nočeš zbudit?

Ta knjiga - no ja ... če na to prisegaš, potem se res ne boš zbudil. Mirno spanje želim.

Mamamia

 

mamamia

holdada  

član od: 14.11.2011

sporočila: 12

9. jan 2012 17:27

mamamia je napisal/a:

bozickus je napisal/a:
dreamjob...

Ti jest povem, kaj je nateg?

Nategovanja je dovolj preko medijev; česopisi, TV, politika.....

Bom pa ti tako povedal; vzemi knjigo, preberi in komentiraj.

Slovenci smo res take piz...de, da vsako novo stvaritev takoj obsodimo na preprad.


In ker smo tako "napredni", zakaj so trgovine polne, zakaj kupujete vse, kar se kupiti da, zakaj se gre na počitnice na kredit, zakaj ...ne sprejmemo svojega življenja, nas pa zanima tuje?

Knjiga JE življenje. Knjiga je čudovitoslovje. Ali je marketing al ne zraven...ja, ljubi bog, celo v politiki ga je dovolj, na položnicah...

Dreamjob, zbudi se, preberi knjigo in potem bodi...kritičen.

bozickus

 

dreamjob je budna, ti malce spiš, če smem pripomnit, pa se nočeš zbudit?

Ta knjiga - no ja ... če na to prisegaš, potem se res ne boš zbudil. Mirno spanje želim.

Mamamia

 



mamamia

 

Bozickus ima tako zelo prav, da bolj skoraj ne more meti. Točno za to se gre: PREBERI in POTEM komentiraj. Kako lahko trdiš, če nisi prebral? Res, najlažje je obsojati. Sploh če nimaš pojma.

 

 

holdada

tina711983  

član od: 24.6.2009

sporočila: 197

9. jan 2012 21:35

Tipično slovensko. Tako ko nekaj novega pride ven, takoj je treba skritizirati, da ni dobro. Strinjam se z bozickus in s holdado. Pa naj pljuvajo. Vsak človek ima svoje kulise, le, da se nekateri pokažejo, nekateri pa se celo življenje skrivajo za njimi.

Pa lep večer!

tina711983

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

9. jan 2012 21:56

Hm, Psija nisem brala, ampak po tem, kar se tukaj piše, tudi nisem prepričana, da bi ga kdaj. Nekako mi ni ravno do tega, da bi brala knjigo, pri kateri moram upoštevati neka posebna navodila za branje. Če sama ne znam presoditi, kako jo naj berem, tako ali tako ni zame, ker očitno potrebuje vodljive bralce. Po branju zgornjih komentarjev se mi pa tudi dozdeva, da nimam veliko skupnega s kolegi, ki so nad njo navdušeni. Bom raje vztrajala pri meni bližjih oblikah literature. 

Pa lep večer!

Sonja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

9. jan 2012 23:02

Kako je že rekla Vendelina?  Ubogi tisti, ki mu je krtina na lastenm vrtu najvišja gora, ki jo je kdaj videl ... In to so praviloma fanatiki.

Pa naj jim bo.  Ne bi ponavljala o tisti svetopisemski modrosti o blagorju in umu.

 

Od psov imam najraje mojega Yorka. Najdete ga na kakem drugem forumu ...

 

 

 

mamamia

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

10. jan 2012 7:01

berta55 je napisal/a:
... sem bila pravkar (ženska radovednostna spletni strani www.psi.si in piše, da je bila pisana 2 leti, pisec jo je samo videl v enih sanjah v noči na 25. december (leta 2007), 

berta55

 

Me je že zamikalo, da bi si jo sposodila in prebrala, da bi si lahko ustvarila lastno sodbo, ko pa sem našla še tole o sanjah v eni noči me je minilo.  Je že dovolj, da sem se pustila nategniti ob knjigah  Preživela z volkovi in Rekli so mi dvoje src, za kateri sta avtorici trdili, da sta napisani na lastnih doživetjih. Naivno sem bila prepričana, da  pisci vendarle ne upajo takole naravnost lagati na očeh javnosti, a sem se zmotila. Očitno jim je denar pomembnejši od dobrega imena. Če se pa še avtor ne upa izpostaviti, toliko slabše. Naklada lahko vsakdo z dobro domišljijo - od Karla Maya do Dänikena ....  Ampak tadva sta ponudila vsaj razvedrilno branje.

Cila

Mygrace

sporočila: 6506

10. jan 2012 8:11

Uuuuu, Karl May!!

Mygrace

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti