Hujšanje

nina _  

član od: 31.10.2008

sporočila: 156

2. jan 2011 9:51

Hej! Kaj se tiče hujšanja, si dobila že precej nasvetov. Samo NE prakticirajta nekih hudo restriktivnih diet, ampak se odločita za nekaj izvedljivega (več zelenjave, mlečni izdelki z manj maščob). Kar se tiče holesterola, ti prilagam en super link: http://www.lek.si/media/storage/cms/attachments Tudi jaz sem bila zadnjič okregana pri zdravniku zaradi holesterola, bomo videli, kaj bo pokazal naslednji izvid (treba je upoštevati, da so lahko povišane vrednosti tudi trenutne - vesel piškotni december terja svoj davek). Lp nina _

Mateya :)  

član od: 7.2.2010

sporočila: 33

2. jan 2011 10:18

Aha nina_ to sem pa včeraj našla recept na lekovi strani in je že naliman v kuhinji :) Drugače pa sem že pred leti črtala stran bel sladkor, bel kruh, olje in jih zamenjala z melasnim sladkorjem, polnozrnatim kruhom in olivnim oljem ter kokosovo mastjo, jem tudi zelo malo mesa - piščanec ali rostbif, slabost pa so sladkarije ter vsa živila, ki imajo visoko vsebnost škroba. Pijem samo vodo, ker sladkih sokov ne maram, tu in tam kako pivo ali radler, pokadim pa pol škatlice cigaret v približno dveh dneh. Najbolj me matra to, ko imam tako rada krompir, kokice, piškote itd..pa če sem lačna si namesto sadja naredim dva ali tri kose kruha z maslom in medom, ali pa sendvič..potem se pa sekiram zakaj hudiča sem mogla toliko pojest..saj me razumete kajne :) So pa vsi vaši odgovori to kar sem pričakovala..hvala :) Mateya :)

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

2. jan 2011 10:25

Mateya in vse ostale, ki želite hujšati: toplo priporočam metodo Paul McKenna (http://www.mckenna.com/Default.aspx?redirect=true) Potem, ko sem lansko leto prav na ta dan začela hujšati po sistemu ločevanja, sem se konec januarja lanskega leta odločila za Paul McKenno. O njem sem brala en članek v Jani, potem pa sem si prek spleta kupila njegovo knjigo in CD (ta je bistven del vsega) in do maja shujšala za 12 kg. Od takrat težo tudi držim. Pri vseh ostalih dietah je prišlo do yo-yo efekta, tukaj pa ne, ker gre za sistem prehranjevanja, ki ga ohraniš za vselej. Dieta je sila enostavna, predvsem pa me je pritegnila zato, ker nobena hrana ni prepovedana. Juhej, tudi sladice so dovoljene. Sweetie

nina _  

član od: 31.10.2008

sporočila: 156

2. jan 2011 11:14

Sama kruha praktično ne jem, včasih sem oboževala krompir, zdaj komot brez njega, so pa tudi moja slabost predvsem keksi, čokolada,... Računam, da ko nam poidejo božične zaloge bo spet po starem, ker ne bom delala novih. Se mi zdi, da imamo več ali manj vsi radi sladko, samo če ni nič takega pri hiši... Drugače pa nasvet: čokolado zamenjaj s temno. Full je dobra, samo precej bolj nasitna in mi je ena tablica res dovolj, medtem ko sem se pri mlečnih variantah ustavila po kakih 200g. Zjutraj mi ni boljšega od skute (posnete) z banano (njam, njam...). Dobro, sladko in nasitno. Od sladic pa razni drobljenci. V bazi imaš krasen recept za apple crumble. Jaz jabolke dušim brez sladkorja in masla (dodam samo malo limoninega soka in veliiiko cimeta) in so same več kot dovolj sladke. Pri potresencu pa komot zmanjšaš količino masla in sladkorja, moko pa lahko kar pozabiš - dam samo ovsene kosmiče in izpade božansko. nina _

Mateya :)  

član od: 7.2.2010

sporočila: 33

2. jan 2011 14:26

multivitamin je napisal/a:

Draga Mateja,

pojej pet sendvičev. Al pa 10. Ko se ti zlušta. Finta je samo v tem,da tega ne počneš kr tak,ker si malo nervozna in take oslarije. Tisto z menjavo cukra pa ostalih zadev je pa bolj za lastno vset ne? Ker je kao bolj zdravo pa fensi?

 

Multivitamin

multivitamin
Zamenjala sem zato, ker meni tako paše in se boljše počutim..in ja sem mnenja da je bolj zdravo..če je pa "fensi" pa sam presodi..meni ni. Mateya :)

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

2. jan 2011 14:50

Matr, kam sem jaz padel, sami eni knjigofobi ( to so tisti, ki imajo knjige za največje zlo civilizacije ), en kulinarični prijatelj me ne more videt zaradi knjig, kaže, da si bom še kakšnega dobil za vrat, pa vesen bom tvegal. Ena od dveh knjig ( druga je pratika, ampak to sedaj ni važn ) na moji knjižni polici je: Umetnost zmernosti in užitka, Dominique Loreau, založba Vale Novak, 2010, cca 20€ov. Zelo priporočam, zelo zdravorazumska knjiga, ki pove veliko o pravilnem prehranjevanju, kuhanju, organizaciji kuhinje, nabave živil..........

ežoj

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

2. jan 2011 17:01

tulka je napisal/a:

Saj res, o pripravi zelenjave obstaja fajn knjiga 'Vegetarijanska kuhinja',

http://www.lovecnacene.si/knjige-sodobna-vegetarijanska#

http://www.emka.si/163807-sodobna-vegetarjanska-

(ena je ponatis, ne vem katera). Je draga, gotovo bi ti pomagala tudi katera druga kuharica na temo vegetarijanske prehrane.

 

tulka
Sodobna vegetarijanska kuhinja je zakon! Tudi za mesojedce! Če nisi vajena priprave zelenjave, ti bo odprla povsem nov svet, kaj vse (in seveda kako) se da pripraviti iz nje. Poleg tega se po malem poigra tudi z malo bolj eksotičnimi sestavinami / začimbami, kar pestrost še poveča. Morda pa prideš na okus Za kilogramčke bo to vsekakor dobrodošla alternativa, kar pa se tiče holesterola, s prehrano v resnici lahko vplivaš samo delno. Zelo pomembno je gibanje, še večji faktor pa je stres in seveda dednost. strelka

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

2. jan 2011 17:57

Sem si ravno za čez praznike sposodila v knjižnjici dve knjigi od Vide Petrovčič. Ena knjiga je samo z recepti.

Moje mišljenje glede hujšanja je, da naj bi se najbolj izogibali oglikovim hidratom. Mislim da maščobe niso tak problem, da bi moral pit posneto mleko, posnet jogurt...

Meni je naprimer zelo težko jest meso in zelenjavo, ker mesa ne maram, samo zelenjava pa ni dovolj.

Problem je tudi, da bi jedla vedno ob približno istem času, ker delam delo v izmenah, včasih tudi nočno.

Ne moram si vzet hrane kadar sem lačna, ali bi mogla, ker enostavno v službi tega ne moreš. Ješ kadar je čas za malico.

Obroke bi  mogla zmanjšat, to vem in bom tudi poskušala. Imam zelo rada sladko, se jim pa tudi lahko odpovem.

 

Meni je rekel zdravnik, da največ slabega holesterola lahko zgubiš z gibanjem, zelo malo pa pri tem pomaga prehrana.

Teka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

2. jan 2011 20:33

Grem na tole

 

Mateya :) je napisal/a:
vsebnosti holesterola pri obeh, pa tudi okoli trebuha se nama je nabral prav lep in mehek obroček :)
itd..preiskala sem že cel google ampak ko je toliko knjig, da se ne morem odločiti katero bi kupila zato me zanima kaj/katero bi mi vi priporočali..svetovali..?? zavedam se, da bova morala spremeniti najine navade za 360 stopinj kar se hrane tiče, seveda nama tudi telovadba ne uide..
Mateya :)

 

Hja, draga moja, če se bosta obračala za 360 stopninj, potem se kaj zelo velikega v  smislu sprememb ne bo zgodilo. Plus, verjetno si edina, ki ji je uspelo preiskati cel google.

Meni se zdita vidva, izhajajoč iz tega posta, en takšen easy-going couple, ki se ravno ne ženira preveč pri kilah in hrani, verjetno imata tudi milijon vicev na račun svojih trebuhov in morda celo ljubokvalna imena (poznam par, kjer obadva svoj pas imenujeta "ekvator").  However, človek bi na temelju tega zapisa težko trdil, da sta vidva resno mislila s tem.  Meni bolj tole diši po obljubah prvega januarja, ki zvondenijo že petega januarja. 

 Ker, draga moja, v tekstu rada malo pretiravaš, a ne? Nekako bi se rada smislila. Ker ajoj, knjigo z recepti bo treba in jojmene, toliko jih je, da se ne moreš odločiti. C'mon, kaj se je pa tule za odločati? Dilema je čisto enostavna: ali spremeniš navade ali pa si boš (in tvoj partner) še zmanjšala pričakovano življenjsko dobo. A ti ni nič alarm zvonil, ko si slišala za povečan holesterol- to ni tako, kot bi človek imel mozolje....? A nimaš v plemenu nikogar, ki je šel prehitro na pokopališče zaradi previsokega pritiska? Hja, če ne, boš pa ti ta prva, nekje je pa treba začeti....Če imaš previsok holesterol se gre takoj na dieto. Nič se ne cinca in nič v smislu, joj, ne morem se odločiti. Holesterol je tihi ubijalec, ki poškoduje žile in potem je hipertenzija in potem zdravijo hipertenzijo, ampak newsflash, na koncu ljudje s previsokim pritiskom umrejo prej kot pa bi, če te težave ne bi imela. Ni ti zdravnik rekel, da bi bilo treba to zmanjšati zaradi tega, ker  se je hotel pogovarjati. To je rekel zaradi tega, ker je opazil povečane vrednosti. In verjetno jih ni opazil prejšnji teden, ne. Verjetno je to že nekaj časa, ampak ni da bi človek prenehal pred prazniki, še tega prašička čez božič in novo leto, potem pa začnemo na novo. Pa januarja bo tako mraz in bo pasalo kaj mastnega, pa se bo dieta prestavila na marec....

Mateja, poglej okoli. Ogromno je ljudi, ki se blazno borijo za svoje življenje in zdravje in je vsak dan znova čudež, da so sploh še živi. In pazijo na vse živo. Ti pa imaš zaradi enega pišmeuhovskega odnosa do svojega zdravja problem, ki ti ga ne bi bilo treba imeti. In še vedno se ne zavedaš, kakšen problem sploh imaš? Ne išči nekega kvazi sočutja na spletu v smislu, joj, ne vem po kateri knjigi naj hujšam. Pa joj, telovadba mi tudi ne bo ušla (a to je kazen ali kaj?). Hujša se z glavo. Namesto knjige pojdi na hujšanje pod strokovnim vodstvom. Če se še tu "ne bo dalo odločiti kam" in podobni izgovori, se izbira metoda po sistemu an-ban-pet-podgan.

 

Vendelina jr.

tunna  

član od: 11.9.2010

sporočila: 288

2. jan 2011 21:01

okej, predraga in velecenjena Vendelina jr., Mateja ima morda problem s tem, kakšno dieto izbrati in kako spremeniti način življenja, ti pa imaš, po mojem skromnem mnenju, velik problem s tem, da blazno rada pametuješ naokoli. lahko me sedaj napadeš kolikor hočeš ampak žal, meni se tvoje mnenje zdi v tej razpravi povsem nepotrebno. ko človek kupuje nova okna ali ko prenavlja fasado najbrž tudi vpraša soseda, ki je pred pol leta menjal okna, pri katerem ponudniku jih je kupil in če se dobro obnesejo. pač vprašaš za nasvet. niso vsi ljudje na svetu taki, ki bi se sami znašli in na slepo naročili okna pri nekemu random ponudniku. okna so le okna, drago se jih plača in morajo nečemu služiti. in povsem enako je tu - Mateja sprašuje za nasvet, če je kdo imel kdaj že podoben problem in če mu ga je s kakšno dieto uspelo obvladati. to nikakor ne pomeni, da si ona tega ne želi. če si tega ne bi želela, najbrž na prvem mestu niti ne bi vprašala oz. naprej sodelovala v razpravi. nekateri ljudje pač potrebujejo spodbudo, potrebujejo nasvet in mnenje, ki jim da zagona in motivacije. ker kar neko random dieto izbrat, ki jo google vrže pod prvi zadetek ven, tudi ni mala šala. diete so smotana reč in sklepam, da sama nikoli nisi bila na nobeni, ker drugače bi vedela, da je potrebno veliko truda in vztrajnosti, no, seveda, razen če si tako popolna oseba, da ti vse, česar se lotiš, rata v prvo. če je temu tako imaš pač veliko srečo. pri dietah lahko se pojavijo razni stranski učinki, od jojo efekta do še hujših težav z zdravjem in s tem, da je Mateja vprašala za nasvet se meni zdi, da je prej ravnala dokaj preudarno. mogoče, kot sem že napisala, tebi v življenju res vse uspe in očitno si oseba, ki si nekaj zadaš in za vraga to izpolniš, prek trupel. niso vsi taki. niso vsi (na srečo?) taki kot ti in nekateri potrebujejo spodbudo. nekateri imajo celo življenje na hladilniku sliko debele ženske, da jim je to v opozorilo. ali pa sliko vitke ženske, da jim je to motivacija. en lep izraz obstaja v angleščini, ki bi bil tudi drugače namesto vse te pisarije dokaj primeren komentar za tvojo "spodbudo": whatever. tunna http://titabota.blogspot.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecsijasaja
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti