Kaj se dogaja

neznan uporabnik

22. nov 2010 14:08

No, mal napredka pa le je. Bolj poskočen avto je bolj varen (z normalnim šoferjem seveda), preverjeno (je manjkalo za mišjega )

japaja

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

22. nov 2010 14:12

Mogoče je kakšna razlika v izpušnih plinih? O tem ne vem skoraj nič, samo naglas razmišljam..

lp

mzm

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

22. nov 2010 14:13

rimljanka je napisal/a:

vem kak napredek.

Ah, sem pač ženska, ki ima  avto, da jo prepelje s kraja A na kraj B. Aja, pa ne WV, brez pannike.

rimljanka

 

Hahaha, jaz tudi tako avto gledam: Takorekoč nujno zlo.

 

Kar se pa varnosti in udobja tiče, je današnji Golf vsekakor boljši od tistega izpred skoraj 40 let.

Če prevoziš na leto več kot 40.000KM , je pa dobro sedeti v nečem, kar ni ravno plastičen trabant.

Vanja

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

22. nov 2010 14:13

oj, Sergej, nič se bat za svoje kroge. Ali si mogoče mislil tisto "le čevlje sodi naj kopitar"? Se popolnoma strinjam, ampak saj je več kot očitno, da se še tega nismo zmenili, o čem sploh govorimo. Najbrž gre že spet za tisto - kaj lahko razumem in kaj sem pripravljen razumeti. Ker jaz, če sem odkrita, ne najdem zveze med tem, kaj je napisala Vendelina, in tem, kaj si napisal ti (seveda je pa mogoče razpravljati o čisto vsem, ne glede na to, kaj je kdo napisal). Ampak nima pa smisla mešati stvari, ki niso za skupaj. Pa prosim še enkrat preberi zadnji odstavek, ki ga je napisala Vanja. Lep pozdrav, Sonja

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

22. nov 2010 14:28

Limnol!

Za izhodišče mi je:

Vendelina jr. je napisal/a:
Danes v Evropi živi kakih 600 milijonov ljudi. Kvaliteta življenja v Evropi (povprečje) je v primerjavi s tem, kakšno je drugod po svetu, še vedno najvišja. Izobrazbeno je Evropa spet zelo visoko, da ne rečem najvišje. Pa vednar, izmed 600 milijonov nahranjenih, izobraženih in socialno in zdravstveno zaščitenih ljudi v zadnjih 50-60 letih ni vzklila nobena presežna ideja, ki bi revolucionirala svet (CERN, ki je do neke mere izjema od tega pravila, je svetovni projekt). Evropa si ni izmislila ne računalnika, ne interneta in ne gugla. Zakaj ne? Ker nam je tako komot, da se ni treba premakniti? Ker ni zadosti potreb, da bi bili kreativni?Skratka, za razmišljanje. Kdro želi razmišljati, bo to počel - upam, da bo koga to izzvalo. Ni treba, da sem napiše, samo razmišlja naj.

 

Da takoj razbijem še dogmo o varnih težkih avtomobilih! Dejansko je zate bolj varen, če s svojo nekaj tonsko pošastjo zmasakriraš ubogega starega clia (z vsemi najstniki vred), ki je okrog ovinka priletel kot sneta sekira. Če treščis s tvoji enakovredno pošastjo, je zgodba malo drugačna. Sproščena energija pri trku je namreč še vedno sorazmerna udeleženi masi. Če torej to logiko 'težje je varneje' raztegnem do skrajnosti, je po njej bolj varno, če ti v roki eksplodira atomska kot pa pasja bombica.

 

Sploh me veseli, da sem očitno zastavil primerno provokativno.

Sergej

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

22. nov 2010 14:51

Sergej C je napisal/a:

Dejansko je zate bolj varen, če s svojo nekaj tonsko pošastjo zmasakriraš ubogega starega clia (z vsemi najstniki vred), ki je okrog ovinka priletel kot sneta sekira. Sergej

 

Sergej, bolj sem imela v mislih, to, da se kako budalo s hummerjem zaleti vame, jaz pa se vozim v s C2. Vsekakor imam boljše šanse, če sedim recimo v Volvu. Pa je lahko tudi ta majhen, ki pravzaprav menda niti ni tako majhen.

 

 

 

 

Vanja

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

22. nov 2010 15:07

Ja Vanja, saj ravno to logiko mislim in da je v tej logiki nekaj narobe. Vedno se najde kdo, ki ima večjega. Jaz se bojim tebe, ti se bojiš hummerja, on se boji nekega 'abramsa' ali macka... zadnjemu ostane pa steber.

Sergej

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

22. nov 2010 15:25

Kaj pa, če bi rekli še kakšno o telecommutingu (Work is something you do, not something you travel to) ?

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

22. nov 2010 15:31

proxima je napisal/a:
Kaj pa, če bi rekli še kakšno o telecommutingu (Work is something you do, not something you travel to) ?

 

Nekateri pač nimajo (nimamo) takega, dela, da bi samo sedeli na stolu v pisarni. Poskusi izključno s telekomjutom kupiti bajto.

Vanja

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

22. nov 2010 15:43

Dobro, jaz tudi ne bom šla ženske operirat od doma, ampak cel kup delovnih mest je pa tako v Evropi kot v ZDA takih, kjer bi telecommuting prav dobro funkcioniral (IT, uprava, marketing mi pade med prvimi na pamet), pa ne, in se ves čas sprašujem, kako to. lp, proxima

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti