Novoletni okraski in novoletna jelka

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

15. nov 2010 4:23

Ko smo pred leti kupovali umetno smrekico sem mislila, da mora biti ne vem kako kvalitetna. Nazadnje smo že tam po 20. decembru kupili umetno smrekico v Merkurju 50 % znižano - eno povprečno kvaliteto. Toda ko je okrašena zgleda prav fino. Mislim da je več kot sam drevešček važna dobra in lepo usklajena okrasitev, pa naj bodo to plastični ali stekleni balončki. Je pa res, da naravno drevo diši, se pa tudi, ne glede na to, da je postavljeno v vodo, v zakurjenem stanovanju kaj hitro osipa in potem smo včasih sesali te iglice še marca.

tedyka

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

15. nov 2010 8:07

Tudi jaz sem bila v Promaku včeraj in imajo lepe smrečice. Ampak kakšne cene  Smo napasli učke in šli.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

15. nov 2010 9:08

Z okraski je tako, kot z oblačilno bazo - to se kupuje več čet, da potem prideš do kolikor toliko usklajene zadeve. Pri nas smo tako počasi prišli na en spodoben nabor zlatih okraskov in je pač vse v zlati barvi in tudi darila že leta zavijam samo v to barvo. Tudi ostali v plemenu so nekako povzeli vsak svojo "barvno kombinacijo", (srebrno, rdeče-belo, modro-zeleno, škrlatno-bakreno), tako da je to okraševanje vseeno podprto z nekim konceptom.

Vendelina jr.

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

15. nov 2010 11:01

Pri nas doma bo letos jelka prvič, ker prej enostavno ni bilo prostora in sva reševala zadevo z različnimi prazničnimi dekoracijami, tako da bo pač potrebno nabaviti vse. Pri umetni jelki mi je najbolj pomembno to, da ne izgleda kot da ima travo namesto iglic, ampak da vsaj približno spominja na pravega iglavca. Gola nekako tudi ne more biti:) V Promaku bi me vse to vsaj približno po mojih željah prišlo 400+ €, kar se mi zdi skregano z zdravo pametjo. Opažam pa, da ni neke srednje ponudbe - ali torej poceni roba, ob kateri me zmrazi, iz raznih Bau-bavov ali high-end v Promaku. Zaenkrat se nagibam k temu, da bi letos pač investirala v jelkico in stisnila zobe pri dekoraciji.... strelka

patrička  

član od: 22.12.2007

sporočila: 147

15. nov 2010 11:18

Jaz sem imela več kot deset let rdečo jelko, lani pa sem se odločila, da zamenjam barvo. Odločila sem se za vijoličasto in ker ni bilo odvečnega denarja za okraske, sem jih izdelala sama. Naredila sem si zvezdice iz slanega testa, jih premazala z lepilom in posula z vijoličastimi bleščicami. V cvetličarni sem kupila nekaj traka in naredila pentlje, potem pa sem v Merkurju en dan pred božičem videla znižane bunkice in sicer 5€/36 kom. Plastične, da se razumemo. Vzela sem dve škatli in okrasila jelko. Rezultat je bil več kot odličen. Lp patrička Sporočilo je spremenil(a) patrička dne 15.nov 2010 11:40

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

15. nov 2010 11:47

Meni so pa zelo všeč drevesca posajena v posodo, kar pomeni, da jih uporabimo poleti na terasi ali vrtu, pozimi pa par dni preživijo okrašena v stanovanjih. Tako lepo poskrbimo tudi za ekologijo. Samo, prodajajo pa večinoma res majhne primerke. No, jaz sem si svoje drevo v treh letih že kar lepo vzgojila in ima spodobno velikost za okrasitev. Patrička, všeč mi je tvoja kombinacija. kara

aragorn  

član od: 28.5.2007

sporočila: 24

15. nov 2010 12:37

Kakšno "kvaliteto" okraskov pa rabiš? Tukaj pa res ni, da bi človek kapriciral! Kupi tisto, kar ti je všeč, pa bo jelka čisto OK. No, jaz sem lani kupila 20 rdečih balončkov v Merkurju, glih zato, ker so bili kar poceni, pa niso zgledali slabo, in sem potrebovala samo nekaj rdečega, da zapolnim prazne dele - tisti, ki so bili na soncu, so zbledeli, tako da je tudi kvaliteta pomembna. No, letos bom morala kupit nove, tako da nisem prišparala, kvečjemu še dražje prišla skozi.

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

15. nov 2010 13:19

aragorn je napisal/a:
Kakšno "kvaliteto" okraskov pa rabiš? Tukaj pa res ni, da bi človek kapriciral! Kupi tisto, kar ti je všeč, pa bo jelka čisto OK.
Če tole leti name, sem že povedala, da tisto, kar mi je všeč, stane 10€ po komadu Nisem delala testa materialov, ampak imam preprosto "sposobnost", da se vedno zatrapam v najlepšo in seveda najdražjo zadevo v trgovini. Ampak to je že debata za družinski sestanek strelka

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

15. nov 2010 13:45

strelka je napisal/a:
Izbire v Promaku je res veliko, cene pa, hm Jelke se pričnejo pri 150 € (za najmanjše, tja do največ 1,5 m), tiste, ki so mi všeč, so seveda okoli 300 € (pa ne pretiravam z višino, gledam do 1,8 m). Enako je z okraski, tisti, ki so mi res všeč, so po skoraj 10 € / komad! Mislim, da rahlo pretiravajo, vsa roba je ravno tako iz Kitajske kot tista cenena iz Mercatorja... strelka
Kaj si ti nor, kake cene! Pa to zagoniš celo plačo samo za jelko in okraske!!! No, mi bomo verjetno smrekico dobili - pravo in bolj malo, ker morajo sorodniki redčit. Okraski: nekaj jih imamo še od prejšnjih let, nekaj bomo sami naredili, če mi bo kaj res prav posebej v oko padlo, ajde, ampak v gl. ne mislim nič kupovat. je pa tega povsod polno, v vseh DIY trgovinah, hipermarketih,... http://vecna-optimistka.blogspot.com/ Sporočilo je spremenil(a) Veri dne 15.nov 2010 13:48

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti