Kitchenaid

vida-lara  

član od: 30.11.2009

sporočila: 101

4. dec 2014 7:26

Recimo za testo zmesit (kruh, potica), za kakšne biskvite, slišala pa sem tudi, da je za stepanje smetane zelo fajn zadevca. Hvala

vida-lara

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

4. dec 2014 8:17

Vida-lara..jaz imam KA predvsem za gnetenje kvašenega testa..super zgnete,včasih pustim testo da kar v posodi  vstane,včasih ga še malo na roko zgnetem,pač odvisno.Lepo mi zmeše tudi vse ostalo..biskvitno maso,krhko testo za pite,biškote,stepe smetano,stepe odlično beljake...tudi določene kreme delam v njem.Imam ga kar na pultu,ker je skoz v uporabi..ne vem kaj bi sedaj,ko sem se navadila na njega.Mogoče bo Bannanna kaj več povedala o njem..na njenem blogu sem opazila kar nekaj slikic dela z njim.

Aja,pri nas doma mu rečemo Rudi...malo za hec to,ker navdušenje za njega sem dobila pri gledanju njegovih oddaj.

Edino če receptura zahteva na koncu dodan stepen beljak v testo ,dodam beljake vedno jaz,na roko.Sem probala v Ka,pa nisem bila zadovoljna.

Vrtejbenka

lucys  

član od: 29.10.2009

sporočila: 111

4. dec 2014 10:01

Sama imam, malo drugačen model. Sem zelo zadovoljna! Prej imela MUM, no ja ga imam še.

Bil je pa dražji in je močnejši od tega v reklami. 

lucys

DBpek  

član od: 19.6.2012

sporočila: 994

4. dec 2014 10:30

Kot je že Vrtejbenka napisala, je za te stvari odličen. Tudi tale Classic model z 250 Wati je čist dovolj dober za normalno domačo uporabo (do 1 kg mase). Za kaj več je potem tudi problem s posodo, ker bi potem rabil večjo posodo.

 

Saj ta Kitchenaid ni za skrivat in mora bit skozi na pultu in v uporabi, zato je tudi namenjen. Razen, če ga ima kdo za drag nabiralec prahu na kuhinjskem pultu.

 

 

DBpek http://www.easy-recepti.com

Amanda Angelic  

član od: 11.3.2010

sporočila: 172

4. dec 2014 11:39

Vrtejbenka je napisal/a:

Aja,pri nas doma mu rečemo Rudi...malo za hec to,ker navdušenje za njega sem dobila pri gledanju njegovih oddaj.

 

Vrtejbenka

 

Haha, iz istega razloga je naš kar Rudolf  No, pa rdeč, kot nos jelenčka Rudolfa je tudi 

Imamo model Artisan, ne Classic, in moram reči, da je nepogrešljiv in vreden vsakega evra.

Amanda Angelic

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

4. dec 2014 14:53

Tukaj se moči ne da primerjati z ostalimi mikserji ker gre za drugačne prenose, 250 w ka je močnejši od 3/4 mumov

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

4. dec 2014 15:52

Imam sicer Artisan verzijo, ki ima 50 vatov več, kot classic. Če DB pravi, da je Classic OK za gnetenje do 1 kile mase, potem v njem ne moreš zgnesti kruha iz 1 kile moke, ker je mase več kot 1,5 kile. A si mislil tako, DBpek?

 

Jaz že leta ne delam kvasca posebej. Najprej dam kvas in sladkor v posodo, dolijem vso mleko/vodo, počakam, da se začne peniti in dodam moko ter ostale sestavine. Res ne vem, zakaj bi umazala še en lonček, četudi ga opere pomivalni stroj.

 

Vanja

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

4. dec 2014 18:16

Po moje lahko zgneteš tudi 1 kg moke v modelu Classic..sem pogledala reklamo in je posoda enake prostornine kot moj KA Artisan,se pravi,da zgnete po njihovi recepturi do 1,1 kg moje+dodatki...kar sem ga v tem letu sprobala,pa sem ga kar fajn, mi najbolj lepo zgnete testo pri uporabi 70-90 dag moke.

Tudi jaz ne delam kvasca posebej..pa tudi  prej nisem..preprosto luknjo v presejeni moki,del tekočine,kvas..po aktiviranju kvasa pa še preostalo po recepturi.

Je pa tako kot pravi Bannanna pri KA so drugačni prenosi kot pri ostalih sličnih aparatih..mislim,da smo o tem že nekaj debatirali.

Vrtejbenka

vida-lara  

član od: 30.11.2009

sporočila: 101

4. dec 2014 18:52

Ne razumem popolnoma dveh stvari in sicer, ali je napisana moč v reklami 275W lažna ali je to drug model kot ga opisujete DBpek. Druga stvar pa je velikost posode, ali je 4,3 litre velikosti 1 kilograma moke? Upam, da ne zgleda preveč, kot da nimam pojma, ker s temi stvarmi pa res nisem seznanjena :) Hvala

vida-lara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti