Nočno delo

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

tema odprta - 24. okt 2010 15:07 | ogledi: 4.803 | odgovori: 3

Pozdravljeni!

Zanima me ,če kdo od vas ve ali lahko delavec sam dela v nočni izmeni. Greza panogo gostinstvo in turizem. Prebrala sam cel zakon o delu in kolktivno pogodbo pa ni nikjer jasno določeno. Hvala vsem ki se boste oglasili, lp Urša.

ursa40

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

24. okt 2010 15:13

V proizvodnji vem da NE. Najbolje da se pozanimaš pri inšpektorju za delo.

Teka

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

24. okt 2010 17:11

Ne vem kako je zakonsko določeno oz. kako je z drugimi profili v turizmu, vem pa da je v hotelu kjer sem delala receptor celo noč bil sam. Občasno je na obhod prišel varnostnik al kako se mu je že reklo, ki pa je bil kolikor vem eden za 4 ali 5 hotelov, potem je jasno koliko časa je imel za posamezen hotel. Viva Meier

anaboleyn  

član od: 18.1.2010

sporočila: 91

25. okt 2010 18:48

In inšpektor ne bo vedel, ker to ne piše. Pišejo dodatki za nočno delo, ne piše pa čas ali omejitev, ker ne gre za izmensko delo ( ali pač ? odvisno.). Tvoje vprašanje je bolj povezano z varnostjo pri delu, če prav razumem, več bi moralo pisat v izjavi o varnosti z oceno tveganja tvojega DM, če gre pa za strah pred raznoraznimi ....., bi ti pa MORALI naštimat kakšen alarm, saj nisi dolžna tvegat zdravja in življenja v službi. anaboleyn

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti