Pasja revma

banana130  

član od: 22.12.2009

sporočila: 228

tema odprta - 1. sep 2010 8:55 | ogledi: 11.742 | odgovori: 9

Pozdravljeni ! Kot sem opazila je na forumu kar nekaj pasjih ljubiteljev, zato bi vas prosila, če imate kakšne izkušnje s tabletami Beaphar HD, da mi sporočite. Naš mešanec ima 12 let in pred pol leta so se začele težave z gibanjem. Veterinar mu je predpisal Rimadyl. Jemlje ga kar po obdobjih, ker ima tudi stranske učinke. Ker pa se mu stanje slabša in bi jih rabil že vsaki dan sem zasledila, da so te omenjene tablete podobne Rimadylu. Še to, Rimadyil je zelo drag. Prosim, če mi napišete o vaših izkušnjah.

Lep dan !

banana130

MancaS  

član od: 28.9.2007

sporočila: 107

1. sep 2010 9:37

Pozdravljena, tudi sama imam psičko, ki ima težave s sklepi, zaradi česar v hladnejšem obdobju (pozna jesen, zima, zgodnja pomlad) pogosto čuti bolečine. Naš veterinar nam je sprva nekajkrat predpisal Rimadyl, vendar ni bilo opaznega izboljšanja, poleg tega sem samo čakala, kdaj se bo pojavil kakšen od razvpitih stranskih učinkov, o katerih sem brala po raznih forumih. Nato sem se malo pozanimala in si priskrbela HD tablete od Beapharja in moram reči, da sem z njimi zelo zadovoljna. Te tablete delujejo tako, da povečujejo količino sklepne tekočine, tako da je gibanje olajšano. Rimadyl pa je v bistvu močno protivnetno zdravilo, ki se uporablja za vse sorte težave, od ortopedskih, do želodčnih, problemov z jetri, ledvicami... HD tablete so precej manj agresivne, tako da jih lahko psu daješ daljše obdobje, zaradi tega je tudi doza večja - mislim, da naj bi se dajalo najprej nekaj časa 3x na dan po 2 tabletki, nato pa se dozo zmanjšuje. Jaz dajem psički celotno zimo po eno tabletko na dan, tako se nam najbolj obnese. Mogoče še en nasvet glede hrane: če še ne kupujete posebne hrane za starejše pse, ti svetujem, da začnete z njo, ker ima takšna hrana dodane tudi nekatere snovi za kosti. Morda pa bi kazalo razmisliti tudi o kakšnem prehranskem dodatku z glukozaminom (le-ta prav tako podmazuje sklepe). Vse to (kot tudi HD tablete) dobiš v veterinarski lekarni brez recepta (100 tablet je približno 15€). Lp in veliko zdravja tvojemu kužku! MancaS

banana130  

član od: 22.12.2009

sporočila: 228

1. sep 2010 9:49

Najlepša hvala MancaS. Glede hrane za starejše pse, smo poskusili. vendar našemu gospodu ni bila všeč. Tako, da bi bilo res dobro kupit prehranki dodatek. Že danes grem v nabavo. Še enkrat hvala. banana130 Sporočilo je spremenil(a) banana130 dne 01. 2010 09:50

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

1. sep 2010 17:27

Banana130, ker sem pred časom iskala po netu informacije (zaradi šepanja psice) za prijateljico, sem zasledila, da po raznih pasjih forumih kot zelo koristen prehranski dodatek pri težavah s sklepi priporočajo "Missing link plus".

Tule je več o tem:

http://www.mitax.si/the_missing_link_za_pse.html

Evo, sicer pa imam še spravljeno temo iz enega od forumov, kjer so izmenjali precej izkušenj o zdravljenje pasjega artritisa:

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,1087.0.

Upam, da ti bo kaj koristilo, pa še čim več lepih let s tvojim kosmatincem ti želim!

Mojca

Sporočilo je spremenil(a) mamaF dne 01. 2010 17:27

Yantares  

član od: 24.10.2009

sporočila: 111

1. sep 2010 17:56

Mi svoji psički že nekaj časa dodajamo glukozamin in omega 3 in to v kar velikih količinah tako kot mi je svetoval vzreditelj. Oboje je namenjeno za ljudi, ker so pasji preparati precej dražji, sestavine pa iste (na daljši rok se to precej pozna). Artritis je artritis, človek ali pes, popolnoma vseeno. Bephar HD ni nič drugega kot glukozamin, le v dražji škatli... Prav tako smo ji zamenjali hrano in prešli na Orijen senior (ima sestavine, ki dodatno pomagajo pri sklepih), veliko hrane ji tudi sama pripravim (z obvezno žličko olivnega olja in jabočnega kisa), pogosto dobi sveže sadje in zelenjavo, da dobi čimveč antioksidantov. Psička se je zelo hitro popravila in vidno pomladila - se pogosto kar sama zalaufa, prinaša igračke, res neverjetna sprememba. Tudi mi smo ji dajali Rimadyl, ampak to že nekaj časa ni potrebno. Na začetku sem ji še delala tople obkladke s kisom, zdaj pa niti to ni več potrebno. Pa še to, kuža ne sme biti na mrazu in naj ima mehkejše povišano ležišče. Upam, da boste kužka čimprej poštimali. Res ni treba veliko truda, da se bo počutil bolje. Lp. Y.

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

1. sep 2010 18:03

Naša, že pokojna ovčarka je bila šest let, to je od sedmega leta starosti do takrat, ko je za večno zaspala, na glukosaminu. Če jih kdaj kakšen teden ni dobila, smo takoj opazili, kako težko vstane. Nas je prepričalo, da tabletke delujejo. Vanja

banana130  

član od: 22.12.2009

sporočila: 228

1. sep 2010 20:07

Kot sem že zjutraj napisala, sem šla v nabavo in kupila HD tablete. Hvala vsem, ki ste se potrudili in prerispevali informacije. Bomo poskusili še s hrano. Hvala tudi za lepe želje za našega bobita, res je težko gledat kako se pes postara. Pri našemu je to ratalo praktično čez noč. Bil je velik šok za nas kot tudi za njega. Sedaj pa iščemo vse možne rešitve, da mu olajšamo to obdobje in upamo, da ostane čim več časa z nami. Lep večer ! banana130

Yantares  

član od: 24.10.2009

sporočila: 111

1. sep 2010 22:02

Super, da si nabavila tabletke. Boš videla, da se bo hitro poznalo. Sem zdaj še enkrat šla prebrat mail vzreditelja (ta človek je res prava zakladnica informacij) in je omenil tudi težo. Spet ista stvar kot pri ljudeh. Bolje držat psa na bolj suhi strani in v kondiciji, da se sklepi čimmanj obremenjujejo. Naša frajla je stara 11 let in še vedno preteče do 10km ob kolesu. Pa jo nihče sili, sama vpraša in je hudo nervozna, če nima miganja. Ko so jo kakšen mesec nazaj noge bolele pa je komajda zmogla krajši sprehod... Lp. Y.

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

1. sep 2010 23:04

Imam nemmškega ovčarja . Star je 10 let . Zadnji čas večkrat opažam , da nekako šklepeta z zobmi tako , kot človek , če ga hudo zebe . To traja kakšno minuto , morda dve .Sicer je videti zdrav in živahen , normalno ješč . Kaj bi lahko pomenilo to šklepetanje , ga naj peljem k veterinarju ? L p manca51

Yantares  

član od: 24.10.2009

sporočila: 111

1. sep 2010 23:40

manca51 je napisal/a:
Imam nemmškega ovčarja . Star je 10 let . Zadnji čas večkrat opažam , da nekako šklepeta z zobmi tako , kot človek , če ga hudo zebe . To traja kakšno minuto , morda dve .Sicer je videti zdrav in živahen , normalno ješč . Kaj bi lahko pomenilo to šklepetanje , ga naj peljem k veterinarju ? L p manca51
To lahko pomeni en kup stvari, nemogoče je postavit diagnozo kar tako. Lahko ga samo zebe, je vznemirjen, ga kaj boli, je v šoku zaradi kakšne spremembe, se nečesa boji, lahko so prvi znaki neurološke bolezni, itd itd. Kaj takrat počne? Se tudi trese? Se med šklepetanjem odziva? Kdaj to počne, kako pogosto...? To je samo par vprašanj, ki mi pade na misel. Naša psička šklepeta, ko se nečesa izredno razveseli in je razburjena, ampak je to povsem očitno, ker zraven "pleše" - skače, maha z repom... Tako da je najbolje obiskat veterinarja, da ga temeljito pregleda. Psa je tako ali tako priporočljivo peljat na občasne preglede, ko pride v leta. Lp. Y.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti