Komarji, umag

zelda1  

član od: 30.9.2005

sporočila: 54

tema odprta - 23. avg 2010 13:13 | ogledi: 4.979 | odgovori: 19

Živijo!

Konec septembra gremo z dojenčico v Umag. Zelo me skrbi ali jo bo tam napadlo veliko komarjev, letos se kar pogosto omenja "jate komarjev" na Hrvaškem. Morda kdo ve ali jih je veliko tudi v Umagu- tudi v jeseni?

Hvala!

zelda1

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

23. avg 2010 13:16

Sam sem bil 8 km severneje od Poreča, kar je že skoraj Umag. Ni bilo nobenega pika, bili smo v šotoru. Smo pa imeli sabo neko ultrazvočno lučko, ki pomaga tudi doma.

cukrpekrca  

član od: 5.11.2009

sporočila: 311

23. avg 2010 14:42

Mi smo bili v Novigradu, kar je kar blizu Umaga, in jih je bilo polno, tudi sredi belega dne so pikali. cukrpekrca

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

23. avg 2010 16:40

Zamisli si, da živiš na Obali in da si alergik... Pred leti je raid kaj pomagal, zdaj so se ti vrajžji komarji navadli tudi na raid, in jih je še večin so še bolj debeli, verjetno, ker jim je raid hrana in joj, slabo mi dela samo, da pomislim.

Pa naj mi še kdo reče, da je lepo na morju....lepo vas prosim

Kuharca Anamarija brez glave

 

Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 23. 2010 16:42

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

23. avg 2010 17:09

anamarija1 je napisal/a:
Pa naj mi še kdo reče, da je lepo na morju....lepo vas prosim

 

Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 23. 2010 16:42
To pa res nima veze ali je na morju lepo ali ne. Očitno smo bili mi nekje v neki drugi Istri, ali pa ljudje malo pretiravajo, ne vem če nas je pet doživelo dva pika. Mogoče je bila pa kriva malvazija, ki je bila prisotna v naši krvi.

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

23. avg 2010 17:26

cukrpekrca je napisal/a:
Mi smo bili v Novigradu, kar je kar blizu Umaga, in jih je bilo polno, tudi sredi belega dne so pikali. cukrpekrca
Jaz pa letos edino v Novemgradu v 14dneh staknila 2 pika (sicer sem se kopala v sprejih proti komarjem ampak pustimo to) Sem pa v torek po 1 dnevu v Izoli prišla dam vsa v bulah tako da popolnoma sočustvujem z Anamarijo Roncolino

mamka  

član od: 10.7.2006

sporočila: 434

23. avg 2010 17:44

V Izoli smo vzdržali le en dan. Popokani in razdraženi smo kar hitro odšli iz mesta. Ne pomagajo običajni  repelenti, ponoči morda le fizična prepreka - mreža na oknih (tako sorodniki).  Bili smo bulasti, vendar me te bule ne skrbijo toliko kot da so morebiti prenašalci raznoraznih bolezni  - malarija in podobno. Saj ne da bi človek delal paniko, pa vendar.

Nedavno sem na National Geografic gledala oddajo o komarjih v osrednji Evropi, ko so strokovnjaki ugotavljali, koliko komarjev živi v severni Italiji (ali pa morda v Švici). Ugotovili so, da so se tigrasti komarji zanesli že krepko čez njihove naravne meje ter da so precej agresivnejši od "avtohtone" vrste komarjev. Med drugim so ugotovili tudi, da je tigrasti komar prišel v Evropo, en način je v zastalih voda v uvoženih gumah iz Azije, kamor samice odložijo jajčeca, iz katerega se razvijejo (po stadijih) tigrasti komar, in na koreninah rastlin iz eksotičnih dežel (na bambusovih sadikah). Gre za problem svetovnega formata. Da ne bom predolga. Skratka ugotovili so, da je treba uničiti žuželke že na stopnji ličinke. Območja, ki so jih opazovali, so potresli z granulami, ki so povzročile smrt komarjev.

 

mamka

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

23. avg 2010 18:19

zzak1977 je napisal/a:

To pa res nima veze ali je na morju lepo ali ne.Mogoče je bila pa kriva malvazija, ki je bila prisotna v naši krvi.

 

Jaz ne maram morja ker zaradi morja in zaradi vlage imamo toliko komarjev! Jaz ne pijem alkohola!

Kuharca Anamarija brez glave

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

23. avg 2010 18:27

Roncolino je napisal/a:
Sem pa v torek po 1 dnevu v Izoli prišla dam vsa v bulah tako da popolnoma sočustvujem z Anamarijo

 

V tretje gre rado, najprej sem se počohala, ker me komarji pičijo....še pisati ne morem---

Roncolino hvala, ker sočustvuješ z mano!

Kuharca Anamarija brez glave

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

23. avg 2010 18:32

Komarjev je veliko tudi drugod, bi rekla, ne samo ob morju. Na Krasu nas pikajo že vse poletje, pa tudi na dopustu po južni Italiji smo se praskali kjub sprejanju in doslednemu zapiranju šotora. Komarjevo leto je, očitno

Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti