Stari cajti

neznan uporabnik

tema odprta - 22. avg 2010 17:32 | ogledi: 5.100 | odgovori: 20

Me zanima,če se mi lahko oglasi kaka Mariborčanka al pa Mariborčan, ki se spominja pic v Majoliki tam kjer je zaj Grajska kavarna al pa v Izletniku na Betnavski.

Namreč, sem bil zadnjič na Ptuju pa sem jedel podobno pico kot so jih v času moje mladosti stregli v omenjenih lokalih. Ne prevelika - tako, da eden komot poje - testo ob robovih fino hrustljavo in dvignjeno. V sredini pa srednje debelo, puhljato kot pri lepinji in nič pocasto.

 

Me matra,če se kdo sploh spomni teh pic. In,če kdo ve kako se naredi tako testo. Seveda dobrodošli vsi predlogi. Sem te picerije omenil samo zato,ker sem pač iz Mb. Mislim pa, da ima podobne samo še Parma v Ljubljani. To ni reklama za kogarkoli samo za lažjo orjentacijo omenjam imena.

Hvala

multivitamin

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

22. avg 2010 18:52

Seveda smo hodili tja na pice, v srednješolskih in študentskih letih, v Majoliki so bile prve pice v MB sploh.

Recpet za testo? Težka bo. Ker ne gre samo za testo, gre tudi za peč, v katerih so jih pekli. Tudi k Izletniku smo hodili, jasno ...

 

Morda smo se kdaj tudi videli v teh lokalih, pa nimamo pojma, kdo smo?

 

Le spomini še živijo ....

 

Mamamia

mamamia

baška  

član od: 24.3.2008

sporočila: 221

22. avg 2010 20:44

Zelo dobro se spomnim Izletnika in Majolike. Dobra je bila srbska pica z mletim zrezkom na sredini, sočna in s feferonom! Njami. Izletnika pa se spomnim še 40 let nazaj, ko sem tja hodila za strice in očeta po cigarete. baška

dixi  

član od: 30.11.2005

sporočila: 208

22. avg 2010 21:43

Mi pa smo na prve pice hodili v Rotovžko klet. Bile so točno takšne, kot opisuje Baška. Še zdaj se mi cedijo sline. dixi

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

23. avg 2010 12:12

Ja, pica z mletim mesom in feferonom na sredi je bila tudi meni najljubša.

Multivitamin, seveda je tudi od peči odvisno, kako je pica pečena oziroma kakšno je testo potem na koncu, eno z drugim seveda.

Se pa ne bi strinjala, da so danes samo podplati, se najde kakšna picerija (Cantina na primer, vsaj zame), kjer pečejo zelo spodobne pice.

 

K Izletniku pa smo hodili tudi na ocvrte lignje.

 

Sem pa malce starejša od tebe, kar na okroglo. Tako da ne vem, ali se ti še spomniš godilne Pri gradu?

 

Mamamia

 

mamamia

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

23. avg 2010 14:34

Prvo pico sem jedla v Majoliki. Mislim, da je nisem pojedla, ker mi ni bila dobra (tista prva). Tudi k Izletniku smo hodili. V gradu pa sem spila svojo prvo rum-kolo. Rotovške se tudi jaz ne spomnim (kot picerije, se pa je po Majoliki nadaljevalo v Astoriji. K Sporočilo je spremenil(a) KARMINA dne 24. 2010 08:07

skavtinja  

član od: 22.6.2010

sporočila: 19

23. avg 2010 21:08

Majolika je bila zakon za mene,ni bilo boljše pizze,kaj bi dala da bi lahko še danes takšno pizzo pojedla.Multivitamin midva pa sva enakih let ,mogoče sva pa bila kdaj v enakem času pri Majoliki.Ko bi se še to enkrat ponovilo. skavtinja

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

24. avg 2010 8:11

multivitamin je napisal/a:

Tam na Glavnem trgu je mela Pomurka en tak mali lokal. Smo vedno hodli jest tja hrenovke.

multivitamin
Tudi na Jurčičevi so včasih kuhali hrenovke. Tam je bila mesnica od Košakov. Skavtina in multivitamin, mi smo vsi istih let. Mogoče smo ga kdaj skupaj čagali. K

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

24. avg 2010 10:09

Ja, malice pri Orliču so bile prva liga, tam sem začela jest želodčkovo juho ...

V tisti mlečni restavraciji, danes je tam Levis store ali kaj že, pa so imeli odlične ajdove štruklje z orehi.

 

Gostilna pri Gradu - ne, ni bila tam, kjer je bila potem kavarna (ob stopnicah pred Vinagom), blizu pa. V vogalu je bila, na drugem koncu gradu kot je bil včasih Kompas. Na vrtu pa veliko miz in poleti je bilo tam nenehno polno; kultni vrt je bil tisto za srednješolce, večina jih je tam spila svoje prvo pivo ali colo z rumom ...

 

Kaj pa Orlova klet, se je kdo še spomni? Tam pa so bile fešte, čage od večera do jutra, tudi med tednom, ne le ob eptkih in sobotah.

Pa Zlata jama? ste poznali ta lokal v Vetrinjski? najbolj legendarni pajzl naše generacije, takoj za Kolodvorsko seveda.

 

Kako že je naslov teme - Kje so tisti časi?

Mamamia

mamamia

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

24. avg 2010 10:33

mamamia je napisal/a:

Pa Zlata jama? ste poznali ta lokal v Vetrinjski? najbolj legendarni pajzl naše generacije, takoj za Kolodvorsko seveda.Mamamia

mamamia
Kaj pa "upokojeniški bife" pri knjižnici. Tam je danes Novi svet pri Stolnici. Pa "Đeloze" (pri inšpekciji) ne smemo pozabit. K Sporočilo je spremenil(a) KARMINA dne 24. 2010 10:36

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

24. avg 2010 10:48

Ja, bife društva upokojencev, sveža žemljica in odličen golaž...

Đeloza itak, ampak že bolj za študentarijo, sploh če je bil Bruc predaleč ... (za tiste z Višje pravne recimo). Pa za Đelozo je pomembno, da je nekje na pol poti med inšpekcijo in policijo, temu primerna je bila tudi sestava gostov.

 

Zanimiva tale debata, ni kaj ... Aja, sem pa imela od kolegov prepoved vstopa v Zlato jamo, med nosečnostjo, da mi ne bi zdrsnilo po tistih strmih stopnicah ...

 

Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti