Nezadovoljna

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

9. avg 2010 18:00

Jaz pa se ne bi s šefico odkrito pogovarjala.Stvar izkušenj pač.Dobro pa bi premlela pomen besed v stavku,ki ga je napisala Mamamia in sicer:Jaz sem pač bolj praktične narave in se ravno ne kregam z belim kruhom.Modre besede. naor

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

9. avg 2010 18:09

Mene bi ubilo, če bi morala nekje 8 ur sedeti in ne narediti nič pametnega :) to je tretjina življenja, madonca...

Očitno si pametna punca, prav gotovo boš v prihodnosti našla bolj zanimivo in boljšo službo. Nisi slepa, vidiš, kakšne pluse ti ponuja ta služba, ampak glede na to, da si kljub temu nezadovoljna, mora biti očitno res nekaj narobe. Jaz na tvojem mestu bi bila diskretna in imela odprte oči. Pa ni vrag, da se ne bi nekaj pametnega pokazalo.

Pogumne sreča spremlja :)

jasna

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

9. avg 2010 18:19

Jasna 1, saj se strinjam s tabo.Časi pa so se zelo spremenili in obstaja ogromno ekonomistov, ki pišejo prošnje v prazno.Moja sorodnica pravi, da dipl.ekonomisti delajo po računovodstvih to, kar so nekoč ljudje s srednjo ekonomsko šolo.Zdaj izgubljajo oboji, država, ki drago financira študij in diplomiranci, ki ne morejo razviti svojega znanja.Ampak dokler bo tako, se bo treba pač prilagoditi in biti zadovoljen, da služba je.In iskati boljšo.Do takrat pa... Tudi sama rada rečem, da je sreča na strani pogumnih! naor

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

9. avg 2010 20:37

Tudi jaz še zdaleč nisem bila zadovoljna z delom, ki sem ga opravljala , toda glede na to, da sem ga potrebovala sem se posluževala drugih metod, da mi je postalo delo zanimivo. Številke in knjigovodstvo so res dolgočasni, še posebej za komunikativno osebo. Vendar za vsako številko se nekaj skriva, treba je svoje delo osmisliti, raziskovati, dopolnjevati. Seveda najprej zato, da ti ni dolgčas,da ti je bolj zanimivo. Počasi se lahko zgodi, da bo tvoje raziskovanje (dopolnjevanje, posodabljanje) ali karkoli že lahko s svojimi delovnimi nalogami počneš, zanimalo še koga,. Mogoče boš lahko doprinesla dobrobiti firme v kateri delaš. Vsako delo je lahko zanimivo, če se vanj poglobiš in ga ne opravljaš kot avtomat. Poglej širše, zakaj ga opravljaš, komu rezultati tvojega dela koristijo in podobno. V primeru, da ti ta nasvet ni v pomoč, je pač potrebno poiskati drugo delo, dokler še ni kdo odvisen od tvojega dohodka. Denar res ni vse, veliko pomembneje je, da delo opravljaš z veseljem, predvsem pa da imaš dobre sodelavce, kar je zame še pomembneje kot samo delo. Slabi odnosi v službi so pa podobni kot ,če imaš slabega moža.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

9. avg 2010 21:16

zvita lisička je napisal/a:
Živjo vsem!

Moja šefica je super, razumevajoča, sodelavci so OK, nisem še imela konflikta. Skratka da tukaj je vse super, saj kaj ko meni delo ni všeč, je blazno dolgočasno, ni krativno, vmes sem po par dni brez dela in brskam po netu. Naj omenim še, da je na mojem dokaj hrupno (open office sistem) in se ne morem skoncentrirati, da bi delala kaj privatno, pa še ljudje hodijo naokrog in lahko bulijo v moj računalnik.
lisička
Iščem besedo, ki bi tole mentalno stanje ubesedila, pa se zgolj z eno ne da. Bo treba več. Mislim, da si sanjala, si predstavljala, da bo šlo v življenju takole: boš lepo pridna v šoli in jo boš naredila, boš iskala pozitivno v ljudeh in v tem smislu boš zato nagrajena z zanimivo službo, ki te bo izpolnjevalo. Pa verjetno je nekje v sanjah tudi zelo idealen moški, pa nekje naprej je še kakšna hišica z belo ograjo, dva otroka in dva avta in nikjer nobenega problema. Saj lahko sanjaš še naprej. Samo, newsflash, tega v resničnem življenju ni. In sedaj to že veš, ampak je težko sprejeti. V tvojem zapisu je intriganten tisti stavek, v katerem je "šefica super in sodelavci so super"....Hja, če je šefica tako super in sodelavci tudi, zakaj pa potem ljuba duša, ne greš do šefice in rečeš, jaz bi še več dela, ker imam čas? Ker, če človek dela več, potem sliši manj hrupa. Pa ne moreš se koncentrirati - hja, v večini časa živimo v hrupu. So tudi ljudje, ki so naredili fakse ob jokajočih dojenčkih.....mimogrede. Če je tako silno hudo, se gre v lekarno, se kupi čepke za uho in to je to. Hočem reči, če je šefica res super, potem se gre do nje. Če pa šefica NI super, ti pa živiš v zanikanju, ker se hočeš na vsak način držati mladinske fantazije o svojem odraslem življenju in praviš, da ej super, čeprav ni, potem ne rabiš tega foruma. Rabiš terapijo. Da te naučijo, kako se iz vate pride v odraslo življenje. Skratka, znebi se no tiste vate, potem bo šlo mnogo lažje v življenju. Vendelina jr.

ferda  

član od: 1.10.2003

sporočila: 280

10. avg 2010 10:27

za vsaj tri mesece bi te postavila a situacijo ....... - brez službe - z kopico šolajočih otrok -z enim tečnim decom ki po možnosti preveč pije -pa še kakim kreditom, ki si ga uzela, ko ti je šlo dobro.. PA NE GA SRAT ŽENSKA...sem v službi ki jo rada opravljam, vendar me izpije do konca tako da moja družina ima bore malo od mene...pa še mož mi je zbolel tako da nevemo koliko časa še imamo pred seboj ..... če hočeš delo...ga je dosti okoli tebe sam rit je treba dvignit pa ga najt.... k seb se spravi preden zgubiš nekaj dobrega....

Brgita  

član od: 17.8.2006

sporočila: 267

10. avg 2010 11:35

Če ti je vzdevek "zvita lisička" vsaj malo pisan na kožo, ne boš imela problemov, saj mislim, da je ravno v tem tvoja težava. Poznam kar nekaj ljudi, ki živijo kot lordi, pa se skoz nekaj pritožujejo, v bistvu živijo v svojem svetu, realnost sploh ne priznajo. Sanjajo svoje sanje. Že ob splošnih  "obveznostih in dolžnostih" se samo smejijo. Njihov moto je čim bolj lagodno in brez naporov skozi življenje, kot v filmskih limonadah. Vsi pa vemo, da to le ne gre tako enostavno. Samo ti pa boš vedela, če sem te zadela.

Pa veliko sreče pri raziskovanju same sebe ti želim.

 

Brgita

neznan uporabnik

10. avg 2010 13:29

Preden kaj rečem, me zanimajo tvoja starost, delovni čas in približna višina plače (zadovoljiva, dobra, ful fajn..)..? japaja

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

10. avg 2010 14:01

ferda je napisal/a:
če hočeš delo...ga je dosti okoli tebe sam rit je treba dvignit pa ga najt....

Tole žal ni res, z ostalim se pa strinjam.

Pa tudi Multivitamin

Atina

Gigi_84  

član od: 26.8.2008

sporočila: 331

10. avg 2010 14:43

multivitamin je napisal/a:
Tretje pa je,da je firma solidna. Zanimivo je videti privatno in solidno firmo kjer se zaposleni od 5 delovnih dni na teden 4 dni dolgočasijo in ne vedo ali bi brskali po netu ali raje kofetkali kje v kaficu v prijetni družbi.
Si mi vzel besede z jezika :) Če vsi tako razmišljajo v tvoji firmi lisička, ne rabiš skrbeti - bo šla kmalu v franže. Ne vem sicer ali imaš pogled v to, ampak denar mora od nekod priti. Če ni biznisa, ti nimaš dela, posledično tudi prihodkov ne. Iz nič ni nič. Ves tvoj opis je malce čuden, ampak verjamem, da je kar nekaj ljudi, ki so v podobni situaciji. Kaj narediti - vpiši se v tečaj tujega jezika ali pa kak nadaljevalni tečaj računalištva... Nekaj, kar te bo zaposlovalo popoldan, pa še koristno bo za tvojo prihodnost. Če bi jaz imela toliko časa (in denarja), bi ga na polno izkoristila. Glede službe pa: Morda ti zaenkrat še ustreza, ampak ostati nekje, kjer stagniraš, ni pametno. Lahko se zgodi, da boš nekoč ostala brez službe in ne boš imela ničesar za ponudit (delodajalcu), ker si pač v vseh službah delala po najmanjši liniji odpora. V današnjem času je fajn najti tako zaposlitev, kjer se vsak dan učiš, ne pa ponavljaš eno in isto. To je moj nasvet. Sem ponovno prebrala tvoj post in sem se še nekaj spomnila: Če iščeš dodaten zaslužek imaš ogromno možnosti (likanje na domu, čiščenje, če si ekonomistka in ne želiš "fizičnega dela" lahko ponujaš inštrukcije ...) Mislim, možnosti je veliko. Če ti primanjuje denarja je to to. Če ti je pa samo dolgcaš, pa premisli o kakem prostovoljstvu. Gigi_84 Sporočilo je spremenil(a) Gigi_84 dne 10. 2010 14:47

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?terezija
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti