Kaj z mesom od prejšnjega dne...prosim za nasvet

Al-Ni  

član od: 23.12.2007

sporočila: 149

tema odprta - 7. avg 2010 11:02 | ogledi: 27.364 | odgovori: 9

Nujno potrebujem nasvet:

Pd včeraj mi je ostalo nekaj pečenega mesa: natančnje pečenih reberc in nekaj mesa iz njih brez kosti.Kako ga naj danes pripravim da bo ok? Bojim se da če ga dam kar tako v pečici segret da bo suho in ne bo ok....

Prosim za nasvet....

Zraven bom pripravila dinstan krompir....

 

HVALA

Al-Ni

KristinaG  

član od: 23.8.2005

sporočila: 87

7. avg 2010 11:16

Jaz bi ga ločila od kosti in v multipraktiku zmlela, dodala malo prepražene čebule, jajce, sesekljan peteršilj, morda malo sesekljane paprike, drobtine, začimbe in naredila polpete, ki jih lahko pečeš na peki papirju v pečici ali ocvreš v nekaj olja. Mi smo doma vedno tako porabili ostanke mesa...pa naj bo to svinjsko meso, piščančje ali pa celo mešanica obojega. zraven paše pire krompir pa tudi seveda tinstan krompir kot ga nameravaš ti pripraviti ter veliko solate. pa dober tek KristinaG

KristinaG  

član od: 23.8.2005

sporočila: 87

7. avg 2010 11:17

Aja, to zmleto pečeno meso lahko tudi porabiš pri pripravi preliva za testenine ali njoke....narediš isto kot omako z mletim mesom...tu pač ni potrebno kuhanje...dodaš pelate, začimbe...itd itd....prevreš in je končano!Tudi preverjen recept! KristinaG

Al-Ni  

član od: 23.12.2007

sporočila: 149

7. avg 2010 11:39

Rada bi nekaj na hitro...nimam toliko časa :(

Al-Ni

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

7. avg 2010 11:56

Al-Ni je napisal/a:

Rada bi nekaj na hitro...nimam toliko časa :(

Al-Ni

Pa saj ti je KristinaG že dala nasvet: Novo Aja, to zmleto pečeno meso lahko tudi porabiš pri pripravi preliva za testenine ali njoke....narediš isto kot omako z mletim mesom...tu pač ni potrebno kuhanje...dodaš pelate, začimbe...itd itd....prevreš in je končano!Tudi preverjen recept!

 

Drugače pa daš lahko tudi v pečico ali MW, pa kako fajn omakco za zraven in bo.

Atina

Al-Ni  

član od: 23.12.2007

sporočila: 149

7. avg 2010 12:18

Kakšno omako priporočaš?

Al-Ni

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

7. avg 2010 13:15

Ah 1% kuharske domišljije se pa menda že najde ali ne? Omake je malo morje na tej strani še dodatno morje, ki nikol ne preide v zapisano obliko pa jih je v glavi kuharjev in tule jih naštevat se mi zdi rahlo mimo... Trenutno je precej gob se pravi, da se da narest gobova omaka, pa bučke so v polni rasti se pravi smetanova z bučkami, kolkr sem zgoraj sledila se oh in sploh mudi tako da b šla paradižnikova, pa bešamel omaka, pa sirova, pa kakšen đuveč stil-paradižnik, paprika itd, itd, itd... Viva Meier

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

7. avg 2010 13:30

Jaz bi itak popražila čebulo, malo česan, pa paradižnik, papriko in bučke, potem v to dala meso in skupaj pregrela, pa pire ali kaj podobnega zraven. In skledo zelene solate.

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

7. avg 2010 16:23

Če mi ostaja npr. kakšen kos mesa iz juhe potem naslednji dan pocvrem malo čebule, meso narežem na primerne rezine in ga na tej čebuli malo popražim, dodam malo vegete, na drobno sesekljan strok česna, zalijem z juho ali vodo, dodam malo paradižnikove mezge in omako zgostim z malček moke. Zraven paše krompir (pire, tenstan ali pa tudi samo kuhan v kosih z malček masla), pa solata in okusno kosilo je na mizi.Tudi pri tem mesu bi ravnala podobno, le da bi bila bolj previdna pri soljenju.

tedyka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti