Aparat za vakumsko varjenje vrečk

gregorm  

član od: 4.10.2001

sporočila: 35

tema odprta - 3. okt 2003 9:18 | ogledi: 5.882 | odgovori: 10

Pozdravljeni !

Zanima me kje v Sloveniji lahko kupim DOBER strojček za vakumsko varjenje vrečk za sharnjevanje hrane v zamrzovalniku. Zanimam se samo za boljše ( lahko industrijske..) aparate. V navadnih trgovinah jih ne najdem. Kakšne so vaše iskušnje s temi strojčki.

LP GREGOR

Temo je spremenil(a) gregorm dne 03. okt 2003 09:22:06

simonasovre  

član od: 8.8.2002

sporočila: 101

3. okt 2003 14:04

Lep pozdrav, že več let uspešno uporabljam aparat Zepter za vakumsko shranjevanje v posode ali vrečke - Vacsy. Menim, da za takšno namembnost strošek nabave strojčka ni pretiran (primerjam ga s starim aparatom za varjenje navadnih vrečk) in da vam ne bo žal, če ga kupite. Pri Vacsy strojčku lahko uporabljaš vrečke tudi ponovno dvakrat ali trikrat, stvari pa ostanejo sveže (prerezana sveža salama shranjena skupaj v vrečki z ostalimi živili ostane sveža tudi dva meseca - osebne izkušnje). Pozanimajte se za Zepter - Vacsy. Simona

Ina  

član od: 20.11.2001

sporočila: 58

3. okt 2003 14:49

Ali ni tako, da je potrebno pri tem sistemu uporabljat posebne vrečke za zmrzovanje, ki so baje ful drage? (Menda jih zato ljudje tudi perejo, da jih večkrat uporabijo in tako malo prišparajo). To niso moje izkušnje, ampak mi je bilo tako obrazloženo, ko sem se sama zanimala za ta sistem. So pa vsi ful pohvalili Vacsy posodice z vakumskimi pokrovi.

gregorm  

član od: 4.10.2001

sporočila: 35

6. okt 2003 8:57

Kje pa je zastopstvo za Zepter? LP GREGOR Gregor Medvešček

SENKA GOLOB  

član od: 5.8.2002

sporočila: 14

6. okt 2003 16:34

Zastopstvo za Zepter je v Ljubljani, na Gregorčičevi ulici, tel. 422 28 40, sedež pa imajo v Slovenj Gradcu, tel. 02 884 39 01. Lp Senka

simonasovre  

član od: 8.8.2002

sporočila: 101

7. okt 2003 10:00

Menim , da vrečke niso pretirano drage, saj stane zavitek vrečk, ki jih jaz uporabljam skoraj celo leto 2600 SIT. Vrečke lahko uporabiš dvakrat ali trikrat, zato se tudi perejo. Gregor se lahko na sedežu podjetja zanima za predstavitev programa, ter se sam odloči za nakup. Lp, Simona

renatazala  

član od: 31.7.2003

sporočila: 24

8. okt 2003 12:39

Sama imam oba sistema Vacsy,tako vrečke za vakumsko shranjevanje in posode z vakumskim pokrovam,vendar jih ne uporabljam.Zakaj ? Ker sem pred kratkim "zvaksirala" v vrečko tortilje, pa je vrečka po dveh dneh popustila-se napolnila z zrakom.Zvar je bil 100% pravilen. Kakovost vrečk ? Poiskusila se več različnih paketov (originalnih vrečk) pa je z vsemi enako. Glede posod pa: posoda za kruh ali pecivo, čisto neuporabna, ker je premajhna oz.prenizka in vanjo ne spraviš hlebca ali domače potice, stekleni deli so pretežki. Taka je moja izkušnja, vendar se pustim prepričati v nasprotno. Renata renatazala

gregorm  

član od: 4.10.2001

sporočila: 35

9. okt 2003 10:00

Pozdravljeni Ali mogoče prodajajo še kakšen drugi aparat ? LP GREGOR Sporočilo je spremenil(a) gregorm dne 09. okt 2003 10:00:37

breda  

član od: 28.7.2003

sporočila: 113

3. nov 2003 11:02

Vprašanje za "simonasovre": Ali ste zvakumirano salamo hranili v zamrzovalniku ali samo na hladnem? Mene zanima namreč vakumiranje suhomesnatih izdelkov (za domačo rabo). Koliko pa cca.stane aparat Zepter? In ali kdo pozna še kakšnega drugega? LP, Breda breda

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

3. nov 2003 15:00

Zadnjč sem videla vakumski strojček v Interspru, vendar ne vem kakšna kvaliteta je. LP Rebeka

simonasovre  

član od: 8.8.2002

sporočila: 101

4. nov 2003 14:56

Odgovor Bredi: Suhe salame domače proizvodnje ostanejo v vrečkah v zamrzovalniku tudi leto dni, posebno pa smo navdušeni pri krvavicah in jetrnicah ( značilne za Zasavje), ki so okusne samo sveže, v teh vrečkah pa ostanejo dobre tudi 3-4 mesece.Toliko časa so bile pri nas v skrinji na zalogi. Večkrat sem sama pakirala tudi šunko in sir ( če kupiš večjo količino) in je vse ostalo sveže tudi 2 meseca. Pozdrav, Simona

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti