Grenke kumare

sladkosnedko  

član od: 6.2.2008

sporočila: 223

30. jul 2010 14:49

Tudi sama imam letos, in to prvič  odkar vrtnarim grenke kumare. Verjetno je res kriva sorta in sem se jih naveličala in že populila ven ter posadila nove. So bile ob opori in zalivane.

neznan uporabnik

31. jul 2010 11:12

Naor, hvala za kompliment. Ti pa iz srca toplo (v teh dneh je toplota dobrodošla) priporočam, da mi komplimente pošiljaš po ZS. Sicer te zna intelektualistična elita Kulinarke na hitro izobčiti Pa simbolika barv francoske zastave gor ali dol japaja

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

31. jul 2010 18:43

Zelo uživam, ko berem tvoje literarne traktate.Intelektualna elita bo pa že prenesla kakšno pohvalo.Vsi enaki, vsi različni, ali kako že? naor

ninti  

član od: 20.4.2010

sporočila: 13

1. avg 2010 22:29

Cila, a je seme iz vrećk res zanesljivo? Se bojim, da čas povozi mene in kumare, ko ugotovim, da so zanič .Pa je sezona mimo. Mi lahko poveš svojo metodo? Ker imam malo prostora, mi za eksperimente zmanjka časa... lp ninti

Lakica  

član od: 24.7.2008

sporočila: 254

2. avg 2010 9:05

Grenke so, če rastejo v suši in nimajo dovolj vode. Lakica

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

2. avg 2010 10:03

ninti, poglej ZS.

Cila

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

2. avg 2010 20:18

Tudi jaz imam letos grenke kumare . Vzroka ne vem . V suši sem jih zalivala , tako da to najbrž ni krivda . Sorta je tudi preizkušena , tako , da res ne vem kaj bi lahko bilo . Upam vsaj , da tiste majhne ,ki sem jih vložila še niso bile grenke . Bom kar odprla en kozarec , da vidim a še ima smisel kaj vložit ali pa še te vstran zabrisat . L p manca51

sladkosnedko  

član od: 6.2.2008

sporočila: 223

4. avg 2010 14:50

mogoče sem najdla vzrok, jih res stalno nekaj motam po mreži

prepis iz drugega foruma:

Napisal/-a GJ » 23.4.2007 10:32

MAVER|CK je napisal/-a:Po mojem še niso zrele, a?
Narobe..Nezrele kumare niso grenke..Grenke postanejo, če ne dobijo dovolj vode pri svoji rasti, ali pa so prestare. Če kumara pri svoji rasti ne dobi dovolj vode, mora v fazi odraščanja hitreje dozoreti pri čemer se morajo spremeniti določeni mehanizmi v sami rasti rastline, to pa povzroči njeno grenkobo. Kumara postane grenka šele ko dozori. Da dosežemo njeno grenkost pri rasti je dovolj, če delno poškodujemo njen pecelj, kar se lahko dogodi pri obiranju kumar, recimo da še ne dozorelo kumaro premaknemo ali obrnemo za 90 stopinj.
MAVER|CK je napisal/-a:Lupise pa tako najbrž lažje in je manjša verjetnost, da se urežeš pri peclju:).
Tudi to seveda ni res.. Kumara najbolj rase pri peclju, saj preko njega prihajajo hranilne snovi. Torej pri peclju je kumara najmanj grenka. Pri lupljenju njeni sokovi polzijo po preostanku bučke, če je sok grenak posledično nekoliko ogreni tudi tisti del po katerem teče. Od tu tudi razlog zakaj se jo lupi od peclja navzdol. Kumara zaradi svoje postopne rasti ni nujno v celoti grenka. Če poizkusimo med lupljenjem delček kumare na njenem skrajnem koncu in ta ni grenak potem celotna kumara ni grenka. Če je konec grenak, ga nekoliko odrežemo in zopet poizkusimo delček kumare, če ni več grenak, kumara od tam naprej ni več grenka. Lep dan želim.. PS.. Čas je za sajenje kumar.. :lol:

čebulka  

član od: 31.1.2009

sporočila: 879

4. avg 2010 23:19

jaz sem letos sejala kumare za vlagat in nav. kumare pa so mi ven prišle samo kumare za vlagat . nekaj sem jih vložila nekaj pa pustila da zrastejo da jih imamo za solato jaz vsako kumaro operem jo odrežem na vrhu malo podrgnem in olupim še nobena ni bila grenka pa so rasle v suši, sicer sem jih zalivala ampak nekaj časa tudi ne kosmo bili na morju v glavnem kumaro se na vrhu odreže jo podgrne in olupi pa sigurno ne bo grenka čebulka

sijasaja  

član od: 21.7.2017

sporočila: 614

6. avg 2017 9:34

a so te grenke kumare za jest ali to kaj škodi?

trenutno sem dobila dve krasni veliki kumari, a so grenke, jem pa jih ravno za zajtrk 

hvala!

sijasaja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti