Fasada

MEGANE  

član od: 2.6.2009

sporočila: 12

tema odprta - 19. jul 2010 9:22 | ogledi: 3.839 | odgovori: 6

MEGANE

Želeli bi narediti fasado, pa iščemo dobrega poceni mojstra. Ali lahko kdo pomaga?

Hvala in lp.

Temo je spremenil(a) MEGANE dne 19. jul 2010 9:24

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

19. jul 2010 9:34

Iz Murske Sobote, Ljubljane, Kopra, Sežane, Maribora, Krškega, Zgornjega Kašlja, Spodmjega Dupleka, Baltnega dola, kranja,Novega mesta, Postojne?

Kdo bi si misli, da Slovenija le ni tako majhna, da bi mojstre kar tako pošiljali z enega konca na drugega?

Manjka torej krajevna opredelitev, razen če potni stroški niso problem?

 

Mamamia

mamamia

MEGANE  

član od: 2.6.2009

sporočila: 12

19. jul 2010 13:26

Smo iz Ljubljane. Za malomarnost se opravičujem. lp megane MEGANE

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

20. jul 2010 19:34

Poceni.  Kaj je zate poceni. Da te bo slabo delo in slab material malo prišel, in da boš lahko fasado čez 5-7 let popravljala, ker se bo luščila , zamakala  itd. Zame je tak način dela predvsem drag.    Ravno kar so pri sosedi delali fasado, je rekla, da jo bo dosti man prišlo kot nas. Pa sem malo kukala, kako je to delo potekalo. Stiropor tanek , le 5 cm, je delavec namazal z lepilom samo na vsakem vogalu malo, fasadno mrežico pa je dal le po špaletah in še tam je ni niti diagonalno prekrižal. Zaradi mene ji je lahko naredil pol ceneje kot so nama.

 

Je  pa toliko zidarstev povsodi, pa poprosi za predračun , nato pa izberi cenejšega v samem znesku, ali cenejšega v sklopi tistega kar res potrebuješ in želiš.

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

21. jul 2010 7:24

Mislim da ni nič narobe, če vprašamo za cenejšega mojstra. ker je Megan vprašala tudi za dobrega, gotovo misli s tem kvalitetnega. Sama žal ne morem pomagati, ker sem čisto iz drugega konca Slovenije, ker pa sem nekako, bi se reklo "iz foha", vseeno vem, da ni nujno cena vedno pokazatelj kvalitete. Res pa je , da so cene gradbenih storitev letos tako zelo padle, da mnogi delajo krepko pod lastno ceno, samo da ne izgubijo trga. In seveda posledično uporabljajo kar najbolj cenene in pogosto nekvalitetne materiale...sama bi izbrala neko zlato sredino, zato predlagam, da si izbereš čimveč ponudb in nekoga (gradbeni nadzor-ponavadi je to odg. projektant ), ki bo pomagal pregledati ponudbe in ki sam tudi malce bolj pozna gradbince. Strošek zanj, pa ne sme biti odveč!

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

21. jul 2010 8:53

V osnovi se strinjam z mizarko. Pri takih zadevah je najbolje, da poguglaš z naslednjimi besedami "zaključna dela v gradbeništvu". Tako najdeš maso d.o.o. jev, ki imajo točno to dejavnost - zaključna dela v gradbeništvu in imajo tudi opremo in ostale kooperante, da poleg fasade morda postorijo še kaj. Ko pride mojster v hišo, se človek hitro spomni, da bi morda še tole malo popravil, pa ono.... Skratka, poguglaj, izberi jih več, zaprosi za ponudbe, pogovori se z mojstri o tem, koliko časa potrebujejo, kdaj lahko začnejo, kakšni so plačilni pogoji, potem vidiš, koliko je še prostora za pogajanja - to je edini dober način, da dobiš mojstra. Plus, vidiš profesionalnost tudi pri osebnem stiku: ali je točen, ali ima kolikor toliko očedeno vozilo (ker to je prvi znak, da ti ne bodo iz gradbišča naredili še večje umazanije, kot bo že zaradi narave stvari). Vse ostalo je bolj tvegano. Vendelina jr.

dididala  

član od: 20.10.2008

sporočila: 120

21. jul 2010 12:26

Mi smo jo dali pred kakim mesecem,zadovoljni z mojstri in s ceno.Informacija lahko na ZP. dididala Sporočilo je spremenil(a) dididala dne 21. 2010 12:29

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti