Primorska

miki miška  

član od: 15.6.2007

sporočila: 155

tema odprta - 14. jul 2010 14:47 | ogledi: 5.101 | odgovori: 8

obračam se na vas ,čebi mi pomagali pri ogledu krajev. Z možem se odpravljava na dopust po primorski in vas bi rada prosila, če bi mi povedali za kakšne zanimivosti, vredne ogleda v Bovcu, Tolminu, Idriji ,Novi Gorici...

lep pozdrav in hvala

miki miška

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

14. jul 2010 15:52

Kot najboljše tole

-prvi TIC v vsakem od naštetem kraju

In potem je seveda naslednje vprašanje:boš imela s seboj kolo,mogoče gojzarje in nahrbtnik ali te zanima hrana,kultura in .....

V Bovcu grem ponavadi na Kanin,pe čez Predel na Jezero,skoraj vsako leto v Rezijo,v Kluže,pa v Trento k Nežiki,na Mangarstko planino po sir k Urbanu.

Na slapove Plužna,....

Če si bolj adrenalinski tip imaš veliko aktivnosti na Soči.

Po koritih Soče,...ogled Kekčeve domačije,moje otroke je vedno zanimalo,če je kaj novega v Kugyjevem pogled na Jalovec,,....sedaj je tudi veliko cvetja v Alpinum Juliana.

V Tolminu ponavadi zavijem v mlekarno Planika,sedaj pa so tam tudi uredili muzej mlekarstva in sirarstva.

Večkrat se poslužimo tudi Avtovlaka iz Mosta na Soči do Bohinjskih krajev.

 

Skratka malo bolje napiši kaj te zanima,oziroma kakšen dopust pričakuješ.

Pa zagotovo se bo še kakšna domačinka tudi našla in bo imela več informacij.

 

imaš pa tudi zelo veliko zgodovinskih znamenitosti,saj je že penik napisal"in ti mi boš krvava tekla"............

 

 

 

 

anaeva

Sporočilo je spremenil(a) anaeva dne 14. 2010 15:54

adalbert  

član od: 2.2.2008

sporočila: 285

14. jul 2010 21:56

anaevaje napisala: v Tolminu ponavadi zavijem v mlekarno Planiko ,sedaj so tam tudi uredili muzej mlekarstva in sirarstva. Ne bo držalo ker Planika je v Kobaridu,kjer je poleg omenjenega muzeja tudi znan in lepo urejen muzej prve svetovne vojne.Kobarid je simmpatično mestece z dobrimi gostilnami,po napoleonovem mostu čez Sočo greš lahko v Drežnico, ali desno v Vrsno.Ne bom naštevala ker v vsakem kraju kakor pravi, anaeva je TIC. Morda onenim še tolminska korita.Prijetno raziskovanje severne primorske želim!! Ne pozabita poskusiti dobre kobariške štruklje!!!! adalbert

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

15. jul 2010 6:25

Kobarida ne mores obiskati, ne da bi poleg muzeja obiskala se gric Sv. Antona, kjer je lepo vzdrzevana cerkvica in kostnica it.vojakov, umrlih v prvi svetovni vojni. In prelep pogled na Soco in okoliske kraje. V Novi Gorici ne pozabi na Kostanjevico, staro bozjepotno svetisce s samostanom in grobnico zadnjih Burbonov. Tolmin: Kozlov rob, Idrija: Antonov rov...itd. Kar se kulinarike tice, so ze napisale, le ponavljam, res moras poskusiti kobariske strulklje, pa tolminski in bovski (ovcji) pa idrijske zlikrofe ...Pa tudi trentarski krafi(kloce) so dobri. Prijetne dneve v Posocju! lp lučka

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

15. jul 2010 7:28

adalbert,ma me je kar sram,resnično,(mi smeškoti ne delajo)...

Seveda Kobarid,se res opravičujem.

Pa na čompe tud ne pozabit.

 

In mogoče še Nadiža ,super se je tam malo osvežit,Napoleonov most tudi še stoji.Mogoče greš še na Robidišče.

Pa kar nekaj kulturnikov ima tam korenine,...

anaeva

Sporočilo je spremenil(a) anaeva dne 15. 2010 07:30

girica  

član od: 25.5.2009

sporočila: 614

15. jul 2010 10:27

Poleg vseh nasvetov, naj pridružim še moj skromen namig, da si obvezno oglejte in sprehodite po tolminskih koritih. Takoooo lepo in osvežujoče!

 

Super, jih je tudi že adalbert-a priporočala.

girica http://sladki-koraki.blogspot.com/

Sporočilo je spremenil(a) girica dne 15. 2010 10:31

miki miška  

član od: 15.6.2007

sporočila: 155

15. jul 2010 10:34

najlepša hvala vsem za koristne nasvete jih bom z veseljem upoštevala miki miška Sporočilo je spremenil(a) miki miška dne 15. 2010 10:35

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

15. jul 2010 14:18

Miki miška, tule sicer že n-tič recikliram eno misel, ampak vseeno: Če človek planira izlet, je blazno fino, da si izbereš eno temo, ki je povezana z destinacijo. Je čisto vseeno ali je to oseba, reč, pojem..... In potem na to temo daješ asociacije. In potem iz tega guglaš, kaj se splača pogledati in potem narediš načrt izleta. Npr. na Severno-primorski imaš generalno temo Soča. In evo-ti-ga na, kaj vse lahko potem na to temo najdeš (evo ti sreljam asociacije): - Zbogom, orožje - to je itak tema za več dni, pred tem pa obadva prebereta to knjgio in se gresta mali knjižni klub - Goriški slavček - poiščeš rojstno hišo in poiščep spomenik - Zgodbe iz Narnije - poiščeš lokacijo, kjer so snemali tiste prizore bitke na mostu Potem imaš itak super temo, ki se ji reče Primorski literati (Pregelj, Bevk, Kosmač) in planraš izlete do nihovih rojstnih hiš in izlete do lokacij, ki se pojavljajo v njihovih delih) In ko se odločiš za ožji izbor, potem narediš en plan raziskovanja in potem se lahko igramo še naprej, v smislu, kdo prvi najde ta kraj, kdo bo prvi našel hišo z lepimi begonijami.....) Skratka, če delaš nekaj od tega, potem je izlet Izlet (z veliko začetnico), pa še neplanirano se zgodi marsikaj zabavnega. Potem na poti itak najdeš maso dobrih gostinskih zadev, tako da tega ni treba posebej iskati. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti