Risanje po smetani

cukrpekrca  

član od: 5.11.2009

sporočila: 311

tema odprta - 7. jul 2010 14:26 | ogledi: 18.055 | odgovori: 32

Pripravljam torto - sadno s smetano, tudi okrašeno s smetano, na katero pa bi želela narisat nek otroški motiv. Mi lahko svetujete, kako se riše po smetani, kako se barva, katera smetana je primernejša, katere barve....? Videla sem že torte - smetanove, kjer je zgledalo, kot da je risano oz. pobarvano s sprejem??

Najlepša hvala.

cukrpekrca

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

7. jul 2010 16:00

Risanje z obarvano sladko smetano zna biti včasih malo problematično, ker če torta dlje časa stoji začne obarvana smetana spuščati barvo in slikica ni več tako lepa. Jaz zato že kar nekaj časa prakticiram risanje z obarvano belo čokolado (z barvami za obarvanje marcipana, v tubicah) in navadno jedilno čokolado, ker se strdi se super obnese, ker se ne packa, poleg tega lahko motiv narišeš zelo natančno (stopljeno čokolado daš v tulec iz peki papirja z zelo majhno luknjico). Ninja24

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

7. jul 2010 16:06

Ninja pa maš kako slikico od take torte s to čokolado? Tega še nisem probala, me pa zanima kako zgleda. Če okrasiš z smetano zadnji dan oz na dan postrežbe pa z smetano Hulala, ki se malo izsuši, ni hudih problemov z mešanjem barv. ( na blogu je torta nogometni dres iz smetane) Drugače pa sem spodaj dala navadno smetano in le na vrhu hulala. Jaz ponavadi delam z brizgo mini kupčke in na ta način barvam. Se bo še katera druga javla, ko ma s tem več prakse z takimi slikicami iz smetane. Katarina K http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com/ http://katarinak.moj-album.com/

cukrpekrca  

član od: 5.11.2009

sporočila: 311

7. jul 2010 17:20

Ja, saj zato me skrbi, da bi se barva topila, že tako se mi dogaja, da ko z barvami Schwartau-tubice pobarvam smetano in potem ko brizgam, se barva kar izloča iz dresirne vrečke-zgoraj in moram ful pazit, da kaj ne kane na torto. Ta slikica, ki bi jo risala, je pa kar natančna. Razmišljam tudi o risanju na tičino, vendar torte ne bi rada mazala z masleno kremo, niti oblačila s tičino. Mislite, da bi se obneslo, da jo povrhu polijem s čokolado-belo in dam potem gor slikico s tičine? Čeprav me polivanje z belo čokolado nič preveč ne mika, tako da bi še vedno raje barvala s smetano. Samo kako??? cukrpekrca

cukrpekrca  

član od: 5.11.2009

sporočila: 311

7. jul 2010 17:47

Aja, a mogoče katera ve, kje v Postojni ti sliko natisnejo na hostjo? cukrpekrca

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

7. jul 2010 18:21

Katarina K, tale winxica je eden zadnjih primerkov narisanih z obarvano čokolado (no ja z izjemo las, ki so iz marcipana, da sem dodala malo reliefa motivu).......še nekaj mojih slikic je pa med fotkami pri receptu za torto nutella cukrpekarca, če pa vseeno želiš narisati motiv z obarvano smetano, se nadležnega spackanega motiva rešiš tako, da posamezne ploskve različnih barv ločiš s čokoladnimi črtami......se pravi najprej narišeš motiv oz okvir s čokolado, potem pa ploskve zapolneš z obarvano smetano.......en primerček, kako sem se jaz lotila zadeve..... Ninja24

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

7. jul 2010 18:26

Ninja lepo zgleda tvoja obarvana čokolada. A to barvaš belo od Mannerja? A ti nimaš probleme z obarvanjem, se ne sesiri? Kaj pa npr modra barva, a ne rata zelenkasta, ker čokolada prav bela. Hvala za odgovore. smetanaste se pa tudi jaz v večini takole kot ti tega avtka lotim. Katarina K http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com/ http://katarinak.moj-album.com/

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

7. jul 2010 18:43

Mannerjeva se je tudi meni sesirila, predvsem pri dodatku rdeče barve, sem pa s poskusi ugotovila, da je za to najboljša bela čokolada od Eurospina. Včasih tudi ta kaže znake sesirjevanja, ampak jo rešim tako, da kapnem nekaj kapljic olja in dobro zmešam pa je ok. Glede modre barve je pa tako, da če dam malo barvila je res zelenkasta, če pa dodam več je pa prav lepo modra, pač dodajam dokler ne dobim željenega odtenka. Ninja24

cukrpekrca  

član od: 5.11.2009

sporočila: 311

7. jul 2010 20:01

Lepi tortici, zelo. mislim, da se bom tud jaz poslužila tega drugega načina. Tako sem že delala z masleno kremo, smetano pa še ne. Kakšno smetano si pa uporabila? Jaz ponavadi uporabljam običajno, alpsko, ampak krasila bi pa rajši z rastlinsko, se mi zdi bolj čvrsta in stabilna. Z belo čokolado bom pa poskusila kdaj, ko bom pekla kaj za doma...nimam preveč dobrih izkušenj z njo, tudi meni se je že sesirila, nazadnje, ko sem delala pariško kremo. Pa sploh n evem, kaj sem naredila narobe. Imela sem pa mannerjevo. No, saj Goljat je enkrat rekel, da je to najslabša čokolada, čeprav temna se zdi meni ful v redu. cukrpekrca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti