Pomoč komarji

daši  

član od: 7.10.2007

sporočila: 39

tema odprta - 30. jun 2010 22:28 | ogledi: 11.916 | odgovori: 26

Lepo prosim za pomoč.Imam 5 meecev starega otroka in komarjev v izobilju.Ker se pri tako majhnih otrokih ne sme uporabljat razne kemije,kar ne vem,česa naj se poslužim,razen mreže na oknih.Prosim za nasvete iz izkušenj.Hvala!

daši

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8697

30. jun 2010 22:32

3x fuj za komarje... Vrnila sem se iz trodnevnega potepanja. Čistem sem sprepikana. Pike sem mazala z domačim jabolčnim kisom, ker se nisem pripravila za to golazen.

Pozdravček!

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

30. jun 2010 23:16

Morda bi lahko našpricala kakšno krpico in jo položila v bližino otroka. Tako ne bo na njegovi koži, komarjem bo pa smrdelo. Taia

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

30. jun 2010 23:37

Kaj pa ultrazvočni odganjalci? In druge zadeve za vtaknit v elektriko, ki jih reklamirajo v medijih? Menda so zdaj tudi proti tigrastim komarjem, ker na tisto reklamirano kemijo, ki sem jo jaz kupila lani, so se hudiči kar usedli gor, preden so šli v napad. Razne žavbe za mazat pa tako ali tako (vsaj meni) ne pomagajo.

MALČICA  

član od: 8.6.2006

sporočila: 451

1. jul 2010 12:34

Mreža na oknih zelo pomaga, meni ni bila všeč, a do lanskega leta smo jo kar imeli čez poletje gor, zvečer pa strokoven pregled po sobah, tudi omare smo porukali, ker so se skrili tudi zadaj. Tiste, ki smo jih našli, smo jih odstranili na human način s kozarcem vroče vode, tako nismo imeli rdečih flekov po stenah. Pomaga tudi prerezana čebula, če jo daš na cca. meter stran, če te ne moti vonj. Malčica

jocy  

član od: 12.11.2009

sporočila: 28

1. jul 2010 12:47

Jaz priporočam odganjalec komarjev, ki ga vtakneš v elektriko. Imaš več različnih proizvajalcev omenjenih naprav. Eni imajo ploščice, drugi tekočino. Zagotovo pomaga. jocy

baška  

član od: 24.3.2008

sporočila: 221

1. jul 2010 13:28

Tudi mi imamo vsako leto komarjev v izobilju. V spalnici uporabljam vtikač s tekočino. Mi pa to ravno ne paše, ker imam astmo in se mi zdi, da me ta tekočina, ki izhlapeva v prostor, duši. Tako sem opazila, da ni to ravno nedolžno, še manj pa za otroke. Letos bom probala s ploščicami, mogoče je kaj manj opazno. Daši, mogoče bi bilo pri otroku čez noč dobro čez posteljico razgrniti kakšno gosto mrežo ali zavesico.Verjetno bi bolj mirno spal,če komarji ne bi prišli do njega, vi pa tudi. lp, baška

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

1. jul 2010 14:18

Mi imamo po vseh sobah ultrazvočne odganjalce in nimamo komarjev. Ne smrdijo, kar je bistvo. Kupijo se v trgovinah specializiranih z otroško opremo.

daši  

član od: 7.10.2007

sporočila: 39

1. jul 2010 22:42

Najlepša hvala vsem za pomoč.Bomo vsekakor nadaljevali z mrežo na oknih,pa ultrazvočne naprave bom tudi nabavla. Kar se pa tiče naprav za v vtičnico,vem,da so ene izmed najbolj učinkovitih,a žal v navodilh piše,da je strogo prepovedana uporaba le teh,v primeru,da so v sobi otroci stari pod dve leta. Še enkrat hvala za prijaznost in lep pozdrav! Daši P.S.aja,pa tisto s čebulo je tudi vredno probat! daši

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

2. jul 2010 7:30

daši, meni je sestrična naredila domače sredstvo proti komarjem, ki je učinkovito. Vem, da je uporabila naravne izvlečke limonske trave, melise in še nečesa. Božansko diši in je primerno tudi za dojenčke. Iz katerega konca Slovenije pa si?

tulka

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

2. jul 2010 8:08

Najboljše naravno sredstvo je eterično olje sivke.

Sivko prelijemo z olivnim oljem in pustimo štiri tedne na temnem, potem precedimo. S tem oljem se mažemo in komarji se nas bodo pridno izogibali. S pripravkom lahko mažemo tudi dojenčkovo kožo, saj deluje negovalno, oz. pomirja razdraženo kožo.

Ker pa so komarji že pridno na delu, kupimo že pripravljeno sivkino eterično olje, ki ga moramo obvezno rečiti z (priporočeno) z olivnim oljem.

Deljuje tudi (če imamo kak piknik  oz. "čvek" blizu domačega vrta),  da se natremo z svežimi listi bazilike.

kobra 1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti