Pred abraham

kalika  

član od: 3.2.2010

sporočila: 51

tema odprta - 23. jun 2010 13:51 | ogledi: 11.283 | odgovori: 17

Pozdravljene,

samo en nasvet oz. idejo

sestra bo to nedeljo nedeljo srečala abrahama, praznovala bo pa v juliju. Vendar so se njeni odločili, da jo presenetijo prav na ta dan. Ker sem jaz edina njena ožja sorodnica, ji bom šla seveda čestitati. Vendar kaj ji podariti za uvod? Mogoče šopek lilij, ji jih ima nadvse rada? Darilo itak pride potem julija. Še kakšna ideja?

Že v naprej hvala za pomoč

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

23. jun 2010 14:18

Recimo sestro, ki zna izbrati darilo... Glej, to je tvoja sestra. Sklepam, da edina, ki jo imaš. Se poznata že blazno dologo časa. Imata maso skupnih spominov. Imata morda maso fotografij, na katerih sta obe, ali pa samo ena sama (recimo, iz tega se naredi bodisi kolaž, bodisi se kakšna stara fotka malo pri fotografu na novo naredi in okvir....). Plus rožice in je okej. Ker podarja se pozornost, naklonjenost. Podarja se to, da se razmisli, kaj ima ta oseba rada. Podarja se to, da se razmišlja, kako bi tako osebo razveselila, pa čeprav je sploh ni treba. Podarja se to, da se osebi polepša dan, pa čeprav je že itak lep. Ker samo ob takem podarjanju imamo nekaj šans, da bodo darila začela prihajati tudi k nam. Življenje nam daje darila (materialna in nematerialna) po tem, ko se sami naučimo prepoznavati radosti obdarovanja. Ne da bi se darovalci pred tem konzultirali na kulinariki. Prej pa ni nič. Je življenje podobno dolgi prašni cesti brez gostiln. Tu imaš še precej rezerve. Ker, takole ti povem, Tole tvoje tik-pred-zdajci iskanje je precej podobno tistemu, ki otrok ve kake tri tedne, da mora nekaj narediti za šolo, potem se pa spomni to delati na predvečer ob sedmih zvečer....In v takih primerih ga starši oštejejo in tebe je smiselno tudi treba. Ti že celo leto veš, koliko je sestra stara in ti je cele štiri dni (pa še praznik je vmes, tako da bodo štacune ne dan manj odprte) datum iščeš idejo za sestro...ob asistenci foruma pretežno nepoznanih ljudi, "ki vse vedo"? Tvoje sestre bolje od tebe ne pozna nihče. Vendelina jr.

minutka  

član od: 15.5.2008

sporočila: 128

23. jun 2010 14:22

Vendelina is back, jupi . minutka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

23. jun 2010 14:25

kalika, iz skupnih fotografij lahko sama, s pomočjo kakšnega programa, narediš knjigo fotografij in ti jo natisnejo, na 24 straneh na primer razporediš fotke, to stane okoli 20 evrov. Če ne znaš sama, ti bodo v kakšnem foto studio to naredili, sicer pa imaš na interentu veliko te ponudbe (v iskalnik najdi.si vpiši foto knjiga in si malo poglej; ali pa prosi koga, ki je spreten na računalniku, da ti to naredi, saj moraš imeti fotke v elektronski obliki, sicer je s skeniranjem precej dela).

 

Morda ideja:

meni so prijateljui točno na rosjtni dan zjutraj prinesli zaboj s 50 različnimi začimbami, ker vedo, da sem mahnjena na kuharijo; pravo darilo je prišlo kasneje. Možu na primer so za 50 let podarili 50 različnih pivskih konzerv in steklenic.

Če ima sestra rada rože, ji podarite 50 različnih cvetov.

 

Načeloma se sicer strinjam z Vendelino, a ona tudi ve, da sem jaz malo bolj prizanesljive sorte. Sestro sama najbolje poznaš in veš veliko bolje od nas, kaj bi ji prineslo nasmeh na usnice ...

 

mamamia

mamamia

neznan uporabnik

23. jun 2010 14:50

Praznovala bo v juliju. Njeni(!) so se odločili, da jo presenetijo točno na njen rojstni dan. (So najbrž presenetili tudi tebe? Potemtakem za domačo nalogo nisi vedela dovolj zgodaj, kajne?). Mislim, da je šop lilij, ki jih ima rada, dovolj.S šopkom rož nikoli ne kiksneš, niti pri moških ne zadnja leta (moje izkušnje). Ker če so se njeni (njena družina verjetno?) odločili za presenečenje, se preveč ne obremenjuj s tem. Lepo je, da boš sploh vskočila. Ker zares bo praznovala v juliju, do takrat je pa še dovolj časa za vse priprave lepega dogodka. japaja

kalika  

član od: 3.2.2010

sporočila: 51

23. jun 2010 15:16

Hvala za vsa vaša mnenja. Se bom pa zamislila glede tega "tik pred zdajci".

jancijak  

član od: 11.12.2008

sporočila: 24

23. jun 2010 19:59

Naredi kakšno presenečenje,na primer napolni ji avto s 50-imi baloni ali torto iz toaletnega papirja in daj gor 50 svečk,zraven pa košarico s 50 cvetlicami.. jancijak

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

23. jun 2010 20:03

jancijak je napisal/a:

torto iz toaletnega papirja in daj gor 50 svečk,jancijak

 

Pa ne pozabi imeti gasilce ali vsaj hišni gasilski aparat pri roki. Predvidevam, da misliš na prižgane svečke...

Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 23. 2010 20:03

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

23. jun 2010 20:18

Vanja, mogoče misli tiste druge, da bo papir vsaj imel smisel... Ne, resno. Upam, da ne podarja kdo res tort iz wc-papirja. RadaJem

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

23. jun 2010 20:25

jancijak je napisal/a:
Naredi kakšno presenečenje,na primer napolni ji avto s 50-imi baloni ali torto iz toaletnega papirja in daj gor 50 svečk,zraven pa košarico s 50 cvetlicami.. jancijak

Madona, tega bo pa res najbolj vesela, ste se pa absolutno lepo domislile! Ampak naj bo res točno po 50 vsega!

 

nola

našamama  

član od: 13.10.2009

sporočila: 10

23. jun 2010 20:26

Šopek rož,objem in povej ji ,da jo imaš rada.Ostalo pa julija-srečno tudi tebi našamama

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti