Kozji sir

tema je zaklenjena

globinamorja  

član od: 19.9.2009

sporočila: 3

tema odprta - 20. jun 2010 15:13 | ogledi: 13.995 | odgovori: 3

kako se pravilno pripravi kozji mladi sir

l.p. boža

globinamorja

dkrajnc24  

član od: 28.3.2012

sporočila: 248

11. nov 2012 22:10

Živijo. 

 

Se opravičujem, ker si bom kar tole temo izposodil pa čeprav ne vem da tvoj odgovor. 

 

Namreč, zanima me kako dolgo recimo drži kozji sir v hladilniku, recimo tisti kupljeni kateri nima datuma natisnjenega, ima samo datum pakiranja in pa kako dolgo zdrži tisti pravi kozji zir iz kmetije, domače narejen ? 

 

Hvala za odgovore... 

dkrajnc24

jaša  

član od: 1.2.2008

sporočila: 1011

13. nov 2012 19:23

Tudi jaz si sposodim temo, katero že raziskujem nekaj časa, namreč zanima me kaj vse lahko pripravim  s svežega kozjega sira oz. saj ne vem kako ga naj poimenujem, ima različne imena- kupljen, bel, en v tekočini, drugi v obliki roladi, tretji kot nek camembert izgleda...itd. ogromno vrst sem ga dobila a ga razen, kot samostojno- presno jed, ne znam pripravit. Pomeni, da se ga je, takega kot, je, ker jedcu začimbe niso všeč, če bi ga pripravila kot predjed po sarabande receptu s timijanom, baziliko ali z bučkami, melancanami...Saj je kar nekaj linkov na kulinariki pod to temo, a nikjer nišče ne opisuje receptov zanj, razen, teh, ki sem jih našla, a mi ne ustrezajo. Na, ja saj ni panike, ne razburjajte se v naprej, če spet česar ne najdem ali pa sem "nerazumljiva_tečna", le se rada obrnem na vas, ker več glav več zna, predvsem pa izkušnje. Lep večer, pa brez zamere.

jaša

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti