Kuhinja ikea

Katja D  

član od: 20.5.2006

sporočila: 446

10. avg 2010 14:53

Evo, še moja izkušnja s kuhinjo iz Ikee

Narisala sem jo sama. Njihov programček je zelo enostaven in priročen

Imam kuhinjo Lidingo, z eno visoko omaro, tremi širokimi omarami s predali, eno omaro z vratci in eno omaro z izvlečnim predalom za steklenice. Pult je masivna bukev. Vsi leseni deli skupaj (vključno s pultom) so stali približno 1500 evrov. Kupila sem še njihovo napo, vsi ostali električni aparati, vključno z vgradno kuhalno ploščo pa so bili kupljeni pri nas. Aja, tudi umivalno korito je njihovo (keramično ).

Kuhinja je bila sestavljena v dveh popoldnevih. Moj mož, glavni mojster , pravi, da je nekako tako, kot bi sestavljal Lego kocke, vse lepo "paše" skupaj, brez problemov . En popoldan mu je pomagal moj brat, en popoldan pa jaz. "Zunanje" pomoči nismo potrebovali. Zdaj je kuhinja že en teden v uporabi in sem super zadovoljna. Malo se še lovim glede tega, kje naj bo kakšna stvar, a počasi vse dobiva končno obliko. Še največ dela imam s pultom, ki ga je treba približno dva meseca mazati, a to je prijetno opravilo .

 

Pa še informacija glede nakupa in dostave, če bo morda komu v pomoč:

Midva sva poleg kuhinje kupila še nekaj večjih kosov pohištva. Odločila sva se, da bova za vse skupaj naročila dostavo na dom (t .i. "full-service"). Ikea ima tako nakupovanje super urejeno. Hodiš po trgovini, po različnih oddelkih "nabiraš" predračune z želenimi izdelki in tam, kjer se ustaviš na koncu (midva sva se ravno pri kuhinjah), ti prodajalec vse skupaj spravi v eno samo naročilo. To potem plačaš na blagajni, skupno vsoto nakupa ti naložijo na darilno kartico, ki jo potem skupaj s seznamom neseš nekaj metrov naprej do okenca DHL-a, kjer se dogovoriš za dostavo. "Full-service" stane 114 evrov (plača se ob prevzemu naročila), vanj pa je vključena "pomoč pri nakupu" (iskanje artiklov po skladišču) in dostava; cena je enaka ne glede na število nakupljenih artiklov. Uslužbenec na okencu je rekel, da bo dostava nekje v 7 do 10 delovnih dneh (prišepnil pa je še, da bo verjetno že prej, a da mora reči 7-10 dni ). No, dejansko je vse skupaj potekalo ekspresno hitro. V Ikeii sva bila v ponedeljek, v sredo pa so naju že klicali, če lahko naročeno pripeljejo v četrtek . Prišli so ob dogovorjeni uri, v manj kot desetih minutah vse znesli v hišo in odbrzeli naprej. Prav neverjetno .

 

Zdaj sem pa presrečna, končno imam tako kuhinjo, kot sem si jo vedno želela, in dovolj prostora za moje kulinarično ustvarjanje . Samo energijo, ki mi jo je pobrala selitev, moram obnoviti, pa bo šlo kot po maslu ...

Katja D.

Anaa  

član od: 2.4.2007

sporočila: 83

10. avg 2010 17:39

Keramično korito :).... jaz sem si ga tudi želela, pa ga potem nevem zakaj nisem kupila... Je pa estetsko res simpatično :) In tvoja kuhinja se slisi res lepa :) Anaa

tejča  

član od: 25.3.2002

sporočila: 243

11. avg 2010 2:39

pozdravljene, ali je v ikei možno tudi samo kupit fronte za kuhijo? LP Mateja tejča

Katja D  

član od: 20.5.2006

sporočila: 446

11. avg 2010 6:28

tejča, v Ikei lahko kupiš samo posamezne dele kuhinjskih omaric, vse od front do kovinskega okovja. Če to želiš, se ustaviš na oddelku kuhinj, pa ti oni vse uredijo. Če imaš Ikeino kuhinjo, je zamenjava front enostavna. Če pa bi želela z Ikeiinimi frontami prenoviti obstoječo kuhinjo, se je pa dobro prej pozanimati, če je to možno (saj veš, morda tvoje omarice niso enakih dimenzij kot Ikeine).

Katja D.

Katja D  

član od: 20.5.2006

sporočila: 446

11. avg 2010 6:40

Anaa je napisal/a:
Keramično korito :).... jaz sem si ga tudi želela, pa ga potem nevem zakaj nisem kupila... Je pa estetsko res simpatično :) In tvoja kuhinja se slisi res lepa :)Anaa

Jaz sem tudi oklevala glede keramičnega korita. Bala sem se, da ga bomo razbili s kakšno posodo. Potem sem si pa rekla, da lahko tvegam, saj cena ni tako grozna (moj je stal 139 evrov), da bi ob morebitni zamenjavi korita bankrotirala, pa tudi večino posode bo pomil pomivalni stroj. Samo otroka (triletnik in dvoletnik) moram navaditi, da mi v korito ne mečeta svojih posodic, pa bo OK . Pri meni je bila pri odločitvi za keramično korito najpomembnejša njegova velikost, saj sem želela veliko enojno korito brez kakšnih dodatnih odlagalnih površin, pri klasičnih koritih pa nisem našla nobenega, ki bi mi res ustrezal.

 

Drugače pa imašm prav, kuhinja je prav luštkana . Čakata me še nakup in montaža nekaj poličk, pa bo popolna. Trenutno v mislih še malo preigravam različne variante in čakam na prvo priložnost, da skočim do Celovca .

Katja D.

ursyy  

član od: 26.3.2009

sporočila: 635

11. avg 2010 14:47

tudi jaz ima kuhinjo iz ikeje in sem zadovoljna...




ursyy

Sporočilo je spremenil(a) ursyy dne 16. 2012 21:06

sonchek  

član od: 18.5.2005

sporočila: 124

12. avg 2010 12:05

Ursyy zelo luštna kuhinja, lahko vprašam koliko je stalo vse skupaj? Na zidu je pralna barva, kako se obnese? Hvala, lp

sonchek

ursyy  

član od: 26.3.2009

sporočila: 635

12. avg 2010 13:01

samo elementi so prisli okrog 900 evrov, potem še je bila posebaj bela tehnika, kupljena pri nas...pralna barva se kar vredu obnese, ampak jaz v primeru, da mi kaj gor špricne takoj ščistim, kuham pa zelo malokrat, ker gre za mansardno stanovanje in imamo spodaj še eno kuhinjo... ursyy

sooonck  

član od: 8.6.2010

sporočila: 144

12. avg 2010 13:59

Sonchek, jaz imam pralno barvo povsod nad pultom, razen pri kuhalni plošči, kjer sem položila ploščice v širini le-te (bolj zaradi izgleda, kot nekakšno ognjišče - kuhinja je namreč bolj toskanskega izgleda) in se obnese odlično. Uporabila sem akrilno barvo Takril, odtenek sem sama namešala s pomočjo pigmentov, čez pa pobarvala še s posebnim polmat prozornim lakom, mislim da se imenuje Domflok. Oboje kupljeno pri nas, od naših proizvajalcev. Bolj kot pralna barva, katero je dovolj že obrisati z mokro krpo, so problematične svetle fuge pri ploščicah, če se pošpricajo s kakšno omako... Tako da, le pogumno. Lp sooonck

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti