Brisalec za steklo

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

24. maj 2010 10:50

Voda z malo kisa za vlaganje + čudežna krpa za pomivanje. V sezoni še šop pekočih kopriv.

Za brisanje do suhega  posebna čudežna krpa za steklo (tudi za očala).

Cila

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

24. maj 2010 11:33

Jaz sem izprobala že veliko stvari in tudi kupila brisalec za steklo- leifheit na katerega se pritrdi mikro krpica za suho brisanje. Glede na to, da včasih hčeri pomagata pri čiščenju sem kar vesela, da so okna sploh očiščena, ni pa tako, če čistiš na klasični način. Kis ali spray za stekla- čisto minimalno v vodo (2 šprica). Dobro pobrišeš z papirnati brisačkami (ker čistim tudi bela okvirja) in stekla zdrgneš s časopisnim papirjem.

-pika  

član od: 25.2.2005

sporočila: 399

25. nov 2013 8:40

Čistila okna z vodo,cetom,čistilo za okna(stelex),vedno dobro zbrišem s krpo ali papirnatimi brisačami ,ampak  ko posije sonce imam vedno imam lise od brisanja.

Prosim za nasvet,ker me res močno moti in imam občutek kot da ni čisto,pa še zaves nimam zato se toliko bolj vidi.

-pika

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

25. nov 2013 9:37

Dala si preveč čistila. Pomaga, da jih še enkrat ali dvakrat prebrišeš samo z mokro krpo, da se spere čistilo in zdrgneš s časopisnim papirjem.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Johanna  

član od: 14.5.2013

sporočila: 377

25. nov 2013 11:40

-pika je napisal/a:

Čistila okna z vodo,cetom,čistilo za okna(stelex),vedno dobro zbrišem s krpo ali papirnatimi brisačami ,ampak  ko posije sonce imam vedno imam lise od brisanja.

Prosim za nasvet,ker me res močno moti in imam občutek kot da ni čisto,pa še zaves nimam zato se toliko bolj vidi.



-pika

 

Mogoče čistiš ob nepravem času. Ko sije sonce direkt v okno se stekla ne čistijo, saj ravno sonce povzroči lise.

Jaz imam pri čiščenju oken naslednji sistem: npr. zjutraj, ko sonce vzhaja, čistim okna na zahodni strani, popoldan, ko se sonce pomika proti zahodu, pa pomijem še vzhodni del, južni del...

No, da poenostavim, ko sije sonce direktno na šipe - ne pomivaj. 

Sem enkrat čistila z nekim čistilom za stekla (profesional) so se mi tudi naredile lise, da sem jih po večkratnem drgnjenju komaj odstranila. Sicer pa kupujem navadni stelex, pa še tega močno razredčim z vodo, stekla pa obrišem s papirnato brisačo. 

Kar se pa ekologije tiče, ja, mislim, da se bom vrnila na stari način čiščenja - kis in časopisni papir.

Johanna

Oreo  

član od: 27.11.2011

sporočila: 111

25. nov 2013 13:35

Tisti ki čistite s časopisnim papirjem, a se vam kaj poznajo mikro rezice? Meni je mojster, ki se s čiščenjem oken ukvarja, odsvetoval tovrstno uporabo. Ko sem to slišala, sem opazila res ogromno enih mikro črtic po steklu in od takrat ne delam več tega. Je pa res, da so tista okna bila stara in najbrž imela steklo slabše kvalitete kot se jih zdaj vgrajuje.

Oreo

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

25. nov 2013 13:43

Meni noben brisalec ni bil všeč, prakticiram kar krpico (kupila v Plodinah) in vodo. Šipe so čudovite :)

testeninca

Johanna  

član od: 14.5.2013

sporočila: 377

25. nov 2013 14:46

Še en namig, kako preprosto očistiti stekleno površino, pri kaminu (črne sajaste obloge)

Glitzi gobico zmočiš, ožameš, grobi del gobice pomočiš v pepel in s tem delom podrgneš stekleni, notranji del steklene površine, obrišeš s papirnato brisačo...in delo je končano.

 

Johanna

Sporočilo je spremenil(a) Johanna dne 25.nov 2013 14:47

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

25. nov 2013 15:03

Oreo je napisal/a:
Tisti ki čistite s časopisnim papirjem, a se vam kaj poznajo mikro rezice?

Kako jih pa vidiš, s prostim očesom?

rimljanka

-pika  

član od: 25.2.2005

sporočila: 399

25. nov 2013 15:44

Nikoli ne čistim kadar je direkten sonce na okna.Sem pa danes popoldne očistila z kisom razredčen z malo vode in časopisnim papirjem.Okna so videti zelo lepo očiščena,ampak bom videla kaj bo ko posije sonce.

 

-pika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti