Fitnes

Iskra  

član od: 15.3.2008

sporočila: 90

tema odprta - 16. mar 2010 22:15 | ogledi: 1.570 | odgovori: 5

Pozdravljeni!

Tema je sicer povsem nekulinarična, ampak sem prepričana, da mi boste kljub temu znali pomagati. Zanima me sledeče:

Ali je z zakonom določeno, da mora v fitnes centru biti navzoč kak inštruktor fitnesa in če ga ni, kdo skrbi za varnost in kao nosi odgovornost ob morebitnih poškodbah?

V našem fitnesu so namreč našega inštruktorja zamenjali z natakarico, ki o napravah nima pojma, ne zna nam nič svetovati, zato nas malo skrbi,da se kdo ne bi poškodoval zaradi neustrezne uporabe kakšne naprave.

Za vse odgovore se vam najlepše zahvaljujem, saj ne vem kako je to zakonsko določeno, če sploh je.

Hvala!

Iskra

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

16. mar 2010 23:10

emmm zamenjaj fitnes? najbrž dosegla tako ali tako ne bi, da bi bil pri vas še trener, razen če jih želiš kako "zašiti"?? bannanna_v_slo ;)

dinca  

član od: 16.8.2008

sporočila: 7

16. mar 2010 23:24

Tja kamor sem jaz hodila je pisalo, da je vadba v fitness centru na lastno odgovornost. Je pa res, da takrat ko se prvic vpises k njim, imajo prvo uro predstavitev naprav s trenerjem, ki ti pokaze kako naprave delujejo in kako jih uporabljat. Vse nadaljne ure, ki jih pa zelis imeti s trenerjem pa se placajo kot individualna ura z osebnim trenerjem, razen ce je slucajno takrat tam v sluzbi in se sprehaja po fitnessu in ga pac vstavis in kaj vprasas. LP, Dina dinca

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

17. mar 2010 9:00

Pri nas je točno tako kot pri dinci.

tulka

tejch  

član od: 27.3.2008

sporočila: 141

17. mar 2010 9:36

V fitnesu mora biti zaposlen nekdo, ki ima licenco za fitnes trenerja. Natakarica je najbrž nima, jo pa ima morda lastnik ali kdo drug in zanje je problem rešen. Vendar ne vem, kdo odgovarja, ko se nekdo davi pod 150kilsko štango na benchu... mah, takšni se še temu izmuznejo.. tejch

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

17. mar 2010 10:43

Ne vem, kako to velja za fitnes. Ampak en nasvet, kako se pride do odgovora: najprej pomisli, v katero področje spada tvoje vprašanje. Tole konkretno spada v področje dela in varstva pri delu in pod področje nadzora (inšpekciji). Ergo, za ta del je pri nas zadolženo ministrstvo za delo, družino in socialne zadeve. Kar pomeni, da greš urno surfat na njihovo spletno stran in pogledaš področja dela in potem poiščeš še inšpektorat za delo. Tam to znajo. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti